هک و امنیتویروس نویسی

آشنایی با انواع ویروس

اگر قصد آشنایی با انواع ویروس در رایانه را دارید و می خواهید دانش خود را در این زمینه افزایش دهید ، پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.
با ریور وب باشید.

بوت سکتور – Boot Sector:
این نوع ویروس ها در ابتدا به اولین سکتور از هارد درایو وارد می شوند؛ وقتی که کامپیوتر بوت می کند این ویروس ها سپس در حافظه بارگذاری می شوند.

ماکرو – Macro:
ویروس های ماکرو فایل های ایجاد شده توسط برنامه های Word و Excel را آلوده می کنند. ویروس های ماکرو اغلب با استفاده از زبان های ماکرو نویسی ویژوال بیسیک برای برنامه ها نوشته می شوند.

برنامه – Program:
این ویروس ها فایل های اجرایی را آلوده می کنند.

رمزنگاری – Encrypted:
این نوع ویروس از یک رمز ساده برای رمزگذاری خود استفاده می کند.

چندریختی – Polymorphic:
این ویروس مبتنی بر ویروس Encrypted است اما ماژول رمزگشایی با هر بار آلودگی تغییر می کند بنابراین در هر بار که اجرا می شود می تواند تغییر کند تا از تشخیص توسط آنتی ویروس جلوگیری شود.

دگرریختی – Metamorphic:
این ویروس ها شبیه به Polymorphic هستند اما هر زمانیکه برنامه اجرایی جدیدی را آلوده می کنند خود را به صورت کامل باز نویسی می کنند.

مخفی – Stealth:
ین نوع از ویروس های برنامه های آنتی ویروس را توسط جلوگیری از ارسال درخواست به سیستم عامل، دور می زند.

زره پوش – Armored:
اینگونه ویروس ها برای اینکه خود را از دید آنتی ویروس مخفی نگه دارند به آنتی ویروس اینطور القا می کنند که در جایی دیگر از حافظه قرار دارند .بنابر این اینگونه ویروس ها برای شناسایی و Disassemble کردن بسیار دشوار هستند .

چندبخشی – Multipartite:
این ویروس ها ترکیبی از ویروس های boot و program هستند که ابتدا به بخش بوت یا فایل های سیستم حمله می کند و سپس به فایل های دیگر سیستم حمله می کند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا