مقالاتهک و امنیت

۵ بهترین سایت برای دانلود اپلیکیشن ایمن اندروید

بعضی وقت ها،برنامه Android که می خواهید نصب کنید،در فروشگاه Google Play موجود نیست. این ممکن است به چند دلیل اتفاق بیفتد: شاید به دلیل جغرافیایی مسدود شده باشد ممکن است حاوی محتوای بزرگسال باشد یا ممکن است توسعه دهنده آن را حذف کرده باشد.اما حتی وقتی یک برنامه از طریق کانالهای معمولی در دسترس نیست،هنوز راه هایی برای نصب آن در دستگاه خود دارید. شما باید یک کپی از فایل APK را تهیه کنید تا بتوانید آن را کنار بگذارید.چندین سایت برای ارائه پرونده های APK برای بارگیری تخصص دارند. برخی بهتر از سایرین هستند ، بنابراین اگر می خواهید بهترین سایت ها را برای بارگیری APK ها با خیال راحت کشف کنید ، مطالعه کنید.

 

اهمیت انتخاب یک سایت APK ایمن

یک فایل APK (کوتاه برای Android Package) اصلی ترین روش توزیع و نصب برنامه های Android است. وقتی برنامه ای را از Google Play بارگیری می کنید،یک فایل APK را در پس زمینه بارگیری و اجرا می کنید ، اما به خود APK دسترسی ندارید.از آنجا که فایلهای APK برنامه هایی را روی سیستم شما نصب می کنند ، می توانند یک تهدید امنیتی جدی را ایجاد کنند.

یک شخص با قصد تخربب می تواند APK را قبل از نصب آن تغییر دهد،سپس از آن به عنوان یک Trojan دیجیتال برای نصب و اجرای بدافزار استفاده کند.بنابراین،شما باید اطمینان داشته باشید که سایتی که استفاده می کنید قابل اطمینان باشد.

 

۱. APKMirror

این سایت متعلق به همان تیمی است که مسئولیت سایت خبری گسترده اندرویدی پلیس اندروید را به عهده دارد و به شما اطمینان می دهد که شما در دست امن هستید.

از منظر امنیتی ، APKMirror دارای برخی سیاستهای محکم است:

کارکنان قبل از انتشار تمام APK های آپلود شده در سایت را تأیید می کنند.
سایت مطابق با امضاهای رمزنگاری شده برای نسخه های جدید برنامه ها با نسخه های قبلی (برای اطمینان از توسعه دهندگان واقعی آنها را امضا می کند).
برای تأیید صحت و اعتبار آنها،برنامه های تجاری جدید با سایر برنامه های همان توسعه دهنده مطابقت دارند.

نتیجه نهایی این است که اگر APKMirror نتواند اعتبار یک فایل APK را تأیید کند ، این فایل را منتشر نمی کند. به همین دلیل ، هیچ APK های تغییر یافته ، برنامه های دزدی یا برنامه های پولی را در سایت پیدا نخواهید کرد.برای هر برنامه ، می توانید نسخه های قدیمی تر را بگیرید ، اطلاعات مختلفی را که از Google Play بیرون کشیده شده مشاهده کنید و به لیستی از برنامه های مرتبط دسترسی پیدا کنید. اگر برنامه ای که از APKMirror نصب کرده اید بعد از نصب آن بر روی دستگاه خود ، از Google Play به روزرسانی دریافت می کند،به صورت خودکار به آخرین نسخه ارتقا می یابد.

 

 apkmirror بهترین سایت دانلود اپلیکیشن

 

۲. APKPure

بزرگترین رقیب اصلی APKMirror ، مسلماً APKPure است. دو سایت تقریباً در همین زمان راه اندازی شدند. مانند APKMirror ، سایت از رویه های امنیتی سختگیرانه پیروی می کند تا مطمئن شود تمام APK هایی که بارگیری می کنید ایمن و بدون ویروس هستند.

APKPure قبل از انتشار با استفاده از SHA1 برای اطمینان از امنیت گواهی ، مشروعیت همه برنامه ها را تأیید می کند. امضاهای رمزنگاری شده برای نسخه های جدید برنامه ها باید با نسخه های قبلی منتشر شده مطابقت داشته باشند ، و برنامه های کاملاً جدید در برابر سایر نرم افزارها از همان توسعه دهنده مطابقت دارند.

یک بار دیگر ، اگر APKPure در مورد امنیت یا منشأ یک برنامه تردید داشته باشد،این شرکت آن را در سایت منتشر نمی کند. هیچ APK های اصلاح شده در APKPure وجود ندارد. از نظر قابلیت استفاده سایت ، APKPure تصاویر صفحه ، توضیحات برنامه ها و ابر داده عمومی را مستقیماً از Google می کشد.

همچنین درصورتی که بخواهید دوباره به نسخه قدیمی تر برگردید (یا به دلیل ویژگی ها یا اشکالات) لیستی از نسخه های قبلی برنامه وجود دارد.APKPure همچنین یک برنامه Android در دسترس دارد. برای نصب آن باید برنامه را کنار بگذارید،اما پس از راه اندازی و اجرا،می تواند به عنوان جایگزینی برای Google Play عمل کند.

 

 apkpure بهترین سایت دانلود اپلیکیشن

 

۳. APK Store

اولین فروشگاه APK Store است. نام سابق آن برنامه APK Downloader بود.تمام APK ها از فروشگاه Google Play کشیده می شوند تا بتوانید در امنیت و امنیت آنها اطمینان داشته باشید. مانند سایر سایت های موجود در این لیست ، ابرداده فراوانی نیز وجود دارد ، به این معنی که در صورت تمایل می توانید از Google Play به طور کامل جلوگیری کنید.

 

 apkstore

 

۴. Aptoide

Aptoide یکی دیگر از غول های دنیای بارگیری APK است. این شرکت بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر را دارا می باشد و مسئولیت شش میلیارد بارگیری را بر عهده داشته است. مانند APKPure ،سایت یک برنامه Android دارد که به شما امکان می دهد به فروشگاه دسترسی پیدا کنید و فایلهای APK را مستقیماً از دستگاه Android خود بارگیری کنید.

این شرکت همچنین از نخستین کسانی بود که پذیرای فناوری blockchain و cryptocur ارز بود. نشانه سایت با نام AppCoins به توسعه دهندگان امکان می دهد سهم درآمد خود را از جمله کاربردهای دیگر افزایش دهند.چرا Aptoide به صدر این لیست نزدیک نیست؟ به طور خلاصه ، زیرا به کاربران امکان می دهد فروشگاه های خود را مدیریت کنند و در نتیجه اجازه می دهد تا APK های تغییر یافته روی سیستم عامل قرار بگیرند.

 aptoide

 

قبل از نصب APK اقدامات احتیاطی اضافی را انجام دهید

مهم نیست که پرونده APK خود را از کجا بارگیری کنید،همیشه باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرید تا اطمینان حاصل کنید،چندین سرویس می توانند فایلهای APK را برای بدافزار اسکن کنند. بنده توصیه می کنم MetaDefender و VirusTotal را استفاده کنید.برای بارگیری چه برنامه هایی به ایده هایی نیاز دارید؟ بهترین برنامه های Android که در فروشگاه Play در دسترس نیستند را بررسی کنید.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا