مقالاتهک و امنیت

هر چیزی که در مورد پروکسی سرور باید بدانید

پروکسی سرور چیست؟

سرور پروکسی نوع خاصی از سرورهای اختصاص داده شده می باشد. این کار با بین شما و وب سایتی که می خواهید بازدید کنید،انجام می شود. به جای مراجعه به وب سایت خود،به سرور پروکسی می گویید تا به آن وصل شود. سرور پروکسی به آن متصل می شود،داده ها را از آن دریافت می کند،سپس داده ها را به شما منتقل می کند.

این مانند استخدام یک پیام رسان برای تحویل نامه به شخصی است. اگر نمی خواهید گیرنده شما بداند نامه از طرف شما است، می توانید آن را به شخص ثالثی بدهید که آن را از طرف شما تحویل می دهد. از این طریق می توانید پیام ارسال شده را دریافت کنید و نگران این باشید که شخص دیگری را کشف کنید.

 

Proxy-Server پروکسی سرور

 

سرور پروکسی برای چه مواردی استفاده می شود؟

برای مرور اینترنت می توانید هویت خود را از وب سایت هایی که بازدید می کنید مخفی کنید. اگر نگران حفظ حریم خصوصی خود هستید،می توانید از سرور پروکسی استفاده کنید تا وب سایت ها از یادگیری موقعیت مکانی خود جلوگیری کنند.

وب سایت ها می توانند از طریق آدرس IP خود به کجا وصل شوید. اگر یک وب سایت در لیست کشور شما قرار دارد،می تواند شما را از طریق آدرس IP خود ارتباط برقرار کرده و شما را مسدود کند.در نتیجه ، سرورهای پراکسی برای افرادی که مایل به بازدید از وب سایت هایی هستند که دارای محدودیت کشور هستند،به طور معمول به دلیل توافق نامه های حقوقی گزینه ای عالی است. به عنوان مثال:می توانید برنامه های تلویزیونی را در iPlayer BBC تماشا کنید،با استفاده از یک سرور پروکسی واقع در انگلستان و از طریق آن به iPlayer وصل شوید.

وقتی iPlayer موقعیت جغرافیایی شما را بررسی می کند،IP سرور پروکسی را به جای شخصی شما مشاهده می کند. این سرور پروکسی را به عنوان منبع مستقر در انگلیس تشخیص می دهد و به سرور اجازه می دهد تا به داده های خود دسترسی پیدا کند. این داده ها به شما منتقل می شود و به شما این امکان را می دهد که بدون نظر شما در کجا هستید.

 

 what-is-proxy-server. پروکسی سرور

 تجاری

با این حال ، سرورهای پروکسی چیزی بیش از راهی برای پنهان کردن نیستند. به دلیل ماهیت “میان رده” آنها ، سرورهای پروکسی همچنین می توانند اتصال به اینترنت را کنترل کنند. در نتیجه ، این امکان را به مشاغل می دهد تا اطمینان حاصل کنند که کارکنان خود به دنبال موارد بدی نیستند که خلاف سیاست شرکت باشد.

یک سرور پروکسی می تواند بین کاربران و اینترنت باشد و اتصالات را تماشا کند. هر بار که کاربر بخواهد به یک وب سایت مراجعه کند،از طریق سرور پروکسی که بررسی می کند،اطمینان حاصل می کند که همه چیز روبه راه است. اگر مشخص شد که کاربر در حال مشاهده سایت لیست سیاه است،سرور پروکسی کاربر را به صفحه وب هدایت می کند و به کاربر اطلاع می دهد که نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد.

آنچه پراکسی ها نمی توانند انجام دهند

سرورهای پروکسی فقط روی اتصال شما در آن تأثیر می گذارند. بنابراین ، هیچ چیزی در رایانه یا مرورگر شما تغییر نمی دهد. به همین ترتیب ، در حالی که سرورهای پراکسی در پنهان کردن هویت شما از وب سایتها بسیار عالی هستند ، سابقه مرور شما را در مرورگر شما مخفی نمی کند.

همه مواردی که بازدید می کنید هنوز به تاریخچه شما وارد می شوند،بنابراین اگر می خواهید برخی از خریدهای پنهان هدیه را انجام دهید،از ویژگی مرور خصوصی مرورگر خود استفاده کنید.

از اطلاعات ISP خود محافظت کنید

بر خلاف یک سرویس VPN ، یک سرور پروکسی عادات مرور شما را از ارائه دهنده سرویس اینترنت (ISP) شما مخفی نمی کند. در حالی که سایتهایی که بازدید می کنید قادر به شناسایی شما نیستند ، برای دستیابی به سرور پروکسی ، داده های شما باید از طریق ISP خود عبور کنند. در نتیجه ، اگر بخواهید از ISP کنجکاو بخواهید ، سرورهای پروکسی انتخاب ضعیفی هستند.

داده هایی را که می فرستید و دریافت می کنید رمزگذاری کنید

از آنجا که هیچ چیز بین رایانه شما و سرور پروکسی تغییر نمی کند،این بدان معنی است که تمام داده های ارسال شده به سرور پراکسی بر خلاف VPN هیچ رمزگذاری اضافی را انجام نمی دهند. بنابراین ، سرورهای پروکسی راه حلی برای محافظت از داده های شما در مقابل چشمان کنجکاو نسبت به اتصالات نا امن نیستند.برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت ها ، به مقایسه ما از پروکسی و VPN مراجعه کنید.

آیا سرورهای پروکسی ایمن هستند؟

درست مانند یک پیام رسان،سرورهای پروکسی راهی عالی برای نقاب زدن به هویت فرستنده اصلی هستند. با این حال ، شما باید سرور پروکسی خود را با دقت انتخاب کنید.

تقریباً مانند اینکه چگونه یک پیام رسان غیر قابل اعتماد می تواند هر پیام را که می فرستید نگاهی بیندازد،یک سرور پروکسی مخرب می تواند ارتباطات را از طریق تحلیل مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. آنها حتی ممکن است بدافزار را به کامپیوتر شما منتقل کنند.

بهتر است هنگام استفاده از آنها از یک سرویس دهنده با کمی هزینه کردن برای خرید پروکسی قابل اعتماد استفاده کنید. در حالی که بسیاری از سرورهای پروکسی رایگان را در دسترس خواهید یافت،استفاده از این سرورهای پروکسی رایگان با مجموعه ای از خطرات همراه است که برای انجام کارهای حساس مناسب نیست.

 

 what-is-proxy-server.

 

ساختن یک سرور پروکسی شخصی

البته یکی از راه های جلوگیری از استفاده از سرور پروکسی عمومی درست کردن خودتان است. در نتیجه،شما می دانید که دقیقاً چطور اجرا می شود،چه کسی از آن استفاده می کند،و چه انتظاری از آن دارید.

این کار ساده ای نیست ، اما اگر شما به اندازه کافی مهارت داشته باشید ، ایجاد سرور آنلاین پروکسی آنلاین کاملاً ممکن است. شما حتی می توانید یک سرور در خارج از کشور اجاره کنید و به راحتی به خانه خود دسترسی داشته باشید و به محتویات محدود شده از آن کشور دسترسی پیدا کنید!

راههای دیگر برای مخفی کردن هویت خود

سرورهای پروکسی برای مخفی کردن مکان شما مفید هستند ، اما آنها تنها راه نیستند. هر خدمتی که آدرس IP خانه شما را ماسک می کند برای مخفی کردن خود مفید است. این روشها شامل استفاده از یک اتصال Wi-Fi عمومی در یک کافه تا استفاده از سرور VPN در یک کشور دیگر است.

روشهای زیادی وجود دارد که می توانید از یک آدرس IP “جعلی” برای ماسک کردن خود استفاده کنید ، بنابراین حتماً آنها را بخوانید و مواردی را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیاز شما را دارند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x