شبکه های اجتماعیمقالاتهک و امنیت

همه چیزهایی که شما باید درباره تنظیمات حریم خصوصی واتس اپ بدانید

به بررسی تنظیمات حریم خصوصی برنامه پرطرفدار واتس اپ می پردازیم،با ریور وب همراه باشید.

واتس اپ

واتس اپ (WhatsApp) با داشتن بیش از ۱.۵ میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان ، این برنامه را به یکی از محبوب ترین برنامه ها در سیستم عامل های مختلف از جمله iOS و Android تبدیل کرده است. با وجود این تعداد قابل توجه ، کاربران طبیعتاً نگران حریم خصوصی خود هستند. این به احتمال زیاد به دلیل واتس اپ متعلق به فیس بوک است ، به دلیل مسائل امنیتی، آن را بدنام کرده است.

بنابراین واتس اپ چه داده هایی را جمع می کند؟ آیا واتس اپ شما را ردیابی می کند؟ و چگونه می توانید امنیت خود را در برنامه پیام کوتاه تقویت کنید؟

واتس اپ(WhatsApp) چه اطلاعاتی را جمع آوری می کند؟

واتس اپ (WhatsApp) اطلاعاتی را که در ابتدا ارائه می دهید برای استفاده از آن جمع آوری می کند. این شامل نام و شماره تلفن شما به صورت استاندارد و همچنین داده های جایزه ای است که می توانید مانند آدرس ایمیل خود ارسال کنید. همچنین کتاب آدرس شما را در بر می گیرد. اینها ضرورت استفاده از خدمات است.داده های استفاده نیز جمع می شوند ، به طور معمول برای محاسبه ارقام مربوط به استفاده در می آیند.

واتس اپ whatsapp

به یاد داشته باشید: واتس اپ (WhatsApp) یک تجارت است ، بنابراین از اطلاعاتی برای بهبود برنامه و ارتقاء موفقیت استفاده می کند. اینگونه است که ما می دانیم ، برای مثال ، ۵۸ درصد از کاربران هر روز چندین بار به برنامه می روند.اینها به همین دلایلی هستند که WhatsApp اطلاعات مربوط به دستگاه مورد استفاده را خالی می کند ، مانند مدل ، سیستم عامل ، سطح باتری و نسخه برنامه ای که در حال اجرا هستید. همچنین دارای جزئیات اتصال مانند اپراتور شبکه ، آدرس IP و قدرت سیگنال است.

سایت واتس اپ نیز اطلاعات را از طریق کوکی های مداوم و جلسه جمع آوری می کند. سابق به شما کمک می کند اگر در آینده برگردید ، سایت سریعتر بارگیری شود. هنگامی که مرورگر خود را خاموش کردید ، حذف می شوند

آیا واتس اپ داده های شما را به اشتراک می گذارد؟

در بعضی موارد ، واتس اپ (WhatsApp) اطلاعات مشترکی را به اشتراک می گذارد ، البته این فقط به داده های فوق جمع آوری شده محدود می شود. اصرار دارد که صرفاً خدمات بیشتر از جمله بازاریابی ، امنیت و شخصی سازی بیشتر است.

واتس اپ (WhatsApp) رایگان از آگهی های تبلیغاتی می باشد. با این وجود ، توسط مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد که برخی از آنها می توانند به اطلاعات تماس شما دسترسی پیدا کنند. آنها می توانند رسید ، اطلاعات تحویل و یادآوری برای شما ارسال کنند. این به طور طبیعی شامل بازاریابی است. واتس اپ (WhatsApp) سپس به تجزیه و تحلیل ها کمک می کند تا به شرکت ها کمک کند تا اثربخشی ارتباطات خود را درک کنند.

توجه داشته باشید که میزان داده های جمع آوری شده افزایش یافته است،خصوصاً از زمان دستیابی به فیس بوک.

این برنامه بخشی از “خانواده فیس بوک” است ، به این معنی که داده ها بین برنامه پیام کوتاه و شرکت مادر آن به اشتراک گذاشته می شود. اطلاعات جمع آوری شده از واتس اپ (WhatsApp) در دسترس عموم نیست ، درعوض به پروفایل مخفی Facebook شما اضافه می شود. این یکی از بزرگترین نگرانی های امنیتی برنامه است.

هشدار

این بدان معنی است که می توان اطلاعات خاص تری به اشتراک گذاشت. برنامه هشدار می دهد:

وقتی از خدمات شخص ثالث یا محصولات شرکت Facebook استفاده می کنید که با خدمات ما یکپارچه شده اند ، ممکن است اطلاعاتی را که با آنها به اشتراک می گذارید دریافت کنند. به عنوان مثال ، اگر از یک سرویس تهیه نسخه پشتیبان از داده ها با خدمات ما (مانند iCloud یا Google Drive) استفاده می کنید ، آنها اطلاعاتی را که با آنها به اشتراک می گذارید ، دریافت می کنند. “هر آنچه که به اشتراک گذاشته شود ، توسط سیاست های احزاب دیگر اداره می شود.

این بدان معنا نیست که سایر خدمات جزئیات شما را جمع نمی کنند. به عنوان مثال ، Google استفاده از برنامه را از طریق ویژگی وب و فعالیت Activity ثبت می کند ، بنابراین اگر از Android استفاده می کنید ، فقط WhatsApp نیست بلکه باید نگران باشید. این تنها در صورتی فعال است که فعالیت وب و برنامه را روشن کنید.

آیا WhatsApp پیامهای شما را ذخیره می کند؟

خیر، این برنامه معمولاً پیامهای شما را حفظ نمی کند. این یک عملکرد مثبت برای برنامه است ، اگرچه آنچه را که باید از چنین برنامه هایی انتظار داشته باشیم ، نیست.از رمزگذاری برای ارسال پیام بین دستگاه ها و عبور از سرورهای برنامه استفاده می کند. پس از تحویل این پیام ، به طور خودکار از سرورهای واتس اپ حذف می شود. این شامل: چت ، عکس ، فیلم ، پیام صوتی ، پرونده ها و اطلاعات موقعیت مکانی است که با مخاطبین به اشتراک می گذارید.

WhatsApp واتس اپ

رمزگذاری تضمین می کند تنها شما و شخصی که برای ارسال پیام می توانید این پیام را بخوانید. اشخاص ثالث واتس اپ نمی توانن. این فقط دستگاههای شما را به عنوان یک نگرانی امنیتی در اختیار شما قرار می دهد: این همان جایی است که سابقه مکالمه شما ذخیره می شود.

با این حال ، پیامها اگر در صورت عدم موفقیت باقی بمانند ممکن است در سرورهای واتس اپ نیز باقی بمانند. بعد از ۳۰ روز ، آنها حذف شدند.چرا ممکن است یک پیام غیرقابل اعتماد باشد؟ این اتفاق می افتد اگر شما یا گیرنده برای مدت طولانی آفلاین بمانید ، اگر مسدود شده باشید یا اینکه کاربر دیگر از WhatsApp بیرون شده است.

“درباره” در WhatsApp چیست؟

شاید متوجه شده باشید که برنامه دارای بخش “About” است. آیا این یک نگرانی برای حفظ حریم خصوصی است؟ پس از همه ، شما نمی خواهید اطلاعات شخصی زیادی در دسترس باشد.نگران نباشید: این شامل داده های حساس نیست. این پیام کوتاه است که سایر کاربران می توانند تحت نام شما ببینند. برخی از آنها شوخی یا نقل قول می نویسند که به دیگران این امکان را می دهد که ارتباط صحیح را اضافه کرده باشند. اما در بیشتر موارد ، اینگونه می نویسد: “سلام! من از WhatsApp استفاده می کنم. “تعداد کمی از کاربران این تغییر را می دهند.

اگر می خواهید آن را تغییر دهید ، روی تنظیمات در سمت راست پایین صفحه و سپس روی نام خود کلیک کنید. روی بخش About ضربه بزنید. این گزینه های زیادی را به شما می دهد ، از جمله مشغول ، باتری در مورد پایین، و در یک جلسه بودن. می توانید با نگاه کردن به بخش در حال حاضر تنظیم، آنچه را می خوانید ، مشاهده کنید. می توانید بر روی آن پیام کلیک کرده و هر آنچه را که می خواهید جایگزین کنید.ما به این موضوع باز خواهیم گشت که چگونه می توانید “درباره” را از دیگران پنهان کنید.

آیا واتس اپ موقعیت مکانی شما را ردیابی می کند؟

بله ، واتس اپ می تواند گاهی به موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کند ، اما به اشتراک گذاشتن آن بر عهده شماست.مطمئناً می توانید موقعیت مکانی خود را با مخاطبین به اشتراک بگذارید،به شرط آن که به واتس اپ اجازه دهید در تنظیمات تلفن هوشمند خود به مکان شما دسترسی پیدا کند. فقط یک مکالمه را انتخاب کرده و بر روی دکمه پیوست (+) در قسمت پیام و سپس موقعیت مکانی کلیک کنید.

اگر نگران هستید که یک مخاطب موقعیت مکانی واقعی شما را داشته باشد ،  Settings > Account > Privacy > Live Location بروید. در حالت ایده آل ، این “None” را می خواند ، اما اگر اینگونه نباشد ، می توانید این ویژگی را از مکالمات باقیمانده غیرفعال کنید.مانند: پیام های استاندارد ، موقعیت مکانی شما با استفاده از رمزگذاری نهایی به پایان ارسال می شود ، بنابراین اشخاص ثالث (از جمله مجرمان سایبری و سازمان های دولتی) نمی توانند آن را بخوانند.

 WhatsApp-Live-Location WhatsApp-Location

“وضعیت” در WhatsApp چیست؟

قبل از پرداختن به اینکه کدام مخاطبین می توانند اطلاعات را ببینند ، باید بدانید منظور از “وضعیت” چیست.می توانید این را در پایین سمت چپ رابط برنامه خود پیدا کنید.وضعیت شما پیامی است که بعد از ۲۴ ساعت ناپدید می شود. می توانید متن ، از جمله پیوندها یا محتوای تصویر ، یعنی یک عکس یا فیلم را اضافه کنید. ممکن است بخواهید به مخاطبین خود اطلاع دهید که چند روز دیگر دسترسی Wi-Fi ندارید ، در این صورت ، این یک ابزار عالی است.

این یک مفهوم مشابه با ویژگی “داستان من” در اسنپ چت است. در حقیقت ، مارک زاکربرگ ادعا می کند که اینستاگرام و واتس اپ هر دو متعلق به شرکت فیس بوک هستند،به عنوان دو سرویس محبوب برای اشتراک داستان شناخته می شوند.

“مخاطبین من” در WhatsApp چیست؟

برخی از جزئیات توسط افرادی که هنوز اضافه نکرده اید قابل مشاهده است. این به این ترتیب است که آنها می توانند بررسی کنند که تلاش می کنند با شخص مناسب دوست شوند. این اطلاعات در صورت جستجوی کسی به شما اضافه می شود. این معنی “همه” است. اما می توانید این مورد را به “مخاطبین من” تغییر دهید.

WhatsApp-Account

می توانید اکثر تنظیمات را به “مخاطبین من” یا “هیچ کس” تغییر دهید. وضعیت شما گزینه های دیگری به شما می دهد:مخاطبین من: این به همه امکان می دهد که در کتاب های آدرس شما وضعیت ۲۴ ساعته شما را ببینند.به جز مخاطبین من: برای دسترسی به کتاب آدرس خود ، روی پیکان کلیک کنید و افرادی را که می خواهید به روزرسانی های خود را مخفی کنید ، انتخاب کنید.

فقط با آنها به اشتراک بگذارید: این در اصل بر خلاف “به جز مخاطبین من” است. به جای اینکه برخی کاربران را از دیدن وضعیت شما مسدود کنید ، به شما امکان می دهد فقط افرادی را انتخاب کنید که می توانند وضعیت شما را مشاهده کنند.
این سه مورد فقط مربوط به وضعیت شما هستند. مخاطبین می توانند اطلاعات مربوط به شما و غیره را بخوانند ، مگر اینکه این تنظیمات را تغییر دهید.

WhatsApp-Privacy

چگونه می توانید تنظیمات حریم خصوصی را در WhatsApp تغییر دهید؟

اگر می خواهید امنیت برنامه خود را سخت تر کنید ، به Settings > Account > Privacy بروید. گزینه های زیادی در دسترس شما است.نکته قابل توجه ، شما می توانید افرادی را که می توانند عکس نمایه شما ، پیام و وضعیت را ببینید ، تغییر دهند. البته عواقب آن وجود دارد. اگر “Last Seen” را پنهان کنید ، به این معنی که دوستانتان نمی توانند ببینند چه زمانی آخرین بار از WhatsApp استفاده کرده اید ، آنها نیز ناپدید می شوند. در واقع ، اگر می خواهید این سطح از حریم خصوصی را حفظ کنید ، انتظار نداشته باشید که دیگران اینگونه نباشند.اگر هنوز نگران هستید ، خط مشی رازداری برنامه را پاک کنید. خوشبختانه،استفاده از واتس اپ (WhatsApp)و حفظ حریم خصوصی بسیار آسان است.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا