اندرویدتلفن همراهمقالاتهک و امنیت

۹ راه برای محافظت از حریم خصوصی شما در اندروید

همه ما به تلفن های هوشمند خود اعتماد می کنیم. چه این دوستان پیام رسان باشند،چه حسابهای بانکی ما را چک کنند،چه بخواهند اسناد مهم را ذخیره کنند و چه راهی برای رستوران جستجو کنند.در حالی که همه این راحتی یک لوکس است که تقریباً به مدت یک دهه در اختیار نداشتیم ، مهم است که ما از آن اطلاعات مراقبت کنیم.اندروید (Android) چند سال گذشته ویژگی های متنوعی را برای استفاده از حریم خصوصی ایجاد کرده است ، اما Google همیشه این مسئله را روشن نمی کند که چگونه باید بهترین استفاده را از آنها داشته باشیم. بگذارید بنده برخی از بهترین راه های محافظت از داده ها در تلفن هوشمند اندروید به شما منتقل کنم.

 

صفحه قفل خود را ایمن کنید

صفحه قفل شما اولین خط دفاع برای محافظت از تلفن همراه هوشمند شما است. تلفن های هوشمند برخی از شخصی ترین اطلاعات ما را، از جایی که ما زندگی می کنیم،چه کسی پیام می دهیم ، به ایمیل ها و اسناد خصوصی ما را ذخیره می کنند. به همین ترتیب ، مهم است که از صفحه قفل محافظت کنید ، که می تواند مانع از دسترسی افراد غیر مجاز و ورود به برنامه ها شود.

برای تنظیم حفاظت از صفحه نمایش قفل ، به Settings > Security > Screen Lock بروید. شما می توانید با استفاده از رمز عبور،کد پین یا باز کردن الگوی دستگاه،امنیت دستگاه خود را تأمین کنید. برای کسانی که به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک اسکنر اثر انگشت در گوشی خود داشته باشید می توانید از اثر انگشت خود به عنوان شکلی از امنیت بیومتریک نیز استفاده کنید.

 

Android-Lock-Screen-Screenshot محافظت از حریم خصوصی
محافظت از حریم خصوصی اندروید

 

تلفن همراه خود را رمزگذاری کنید

هنگامی که دستگاه خود را رمزگذاری می کنید ، اطلاعات مربوط به آن را غیرقابل خواندن می کنید تا زمانی که قفل آن باز نشود. این بدان معنی است که اگر تلفن شما از بین رفته یا به سرقت رفته است ، اطلاعات شما بی خطر است.برای فعال کردن رمزگذاری ، به Settings > Security > Encryption بروید. روشن کردن رمزگذاری همچنین شما را مجبور می کند تا از یک صفحه محافظت در برابر قفل تنظیم کنید ، همچنین دفاع خود را در برابر افراد سایه دار که سعی در دستیابی به اطلاعات شما دارند ، بهبود می بخشد.

 

Android-Encrypt محافظت از حریم خصوصی
محافظت از حریم خصوصی اندروید

 

موقعیت مکانی خود را متوقف کنید

یکی از مفیدترین و در عین حال صمیمی ترین بیت از داده های جمع آوری شده توسط تلفن،موقعیت مکانی شماست. این اپلیکیشن با اپلیکیشن هایی مانند Google Maps یا Waze به طور مشروع قابل استفاده است ، اما می تواند به عنوان ابزاری برای ردیابی هر حرکت شما نیز استفاده شود.البته،لازم نیست که مکان را روشن کنید،اما اگر آن را خاموش کنید ، طیف گسترده ای از ویژگی های بسیار عالی را از دست می دهید. سازش در حال تغییر است که ردیابی موقعیت مکانی شما چقدر باید باشد.

حالت موقعیت مکانی دقیق ترین اطلاعات مکان است. اگر تصمیم می گیرید که از یک مکان تقریبی راحت تر باشید ، به Settings > Location بروید و نوع مکان را بین دقت بالا ، صرفه جویی در باتری و دستگاه فقط تغییر دهید.اگر هنگامی که نمی خواهید به مکان خود دسترسی پیدا کنید ، از Android 6.0 و بالاتر می توانید مجوزهای شخصی را برای هر برنامه تغییر دهید ، بنابراین می توانید از دسترسی برنامه به موقعیت مکانی خود جلوگیری کنید.

 

Android-Location- محافظت از حریم خصوصی
محافظت از حریم خصوصی اندروید

 

تنظیمات تبلیغات خود را تغییر دهید

این یک حقیقت غیرقابل انکار است که برای دریافت محتوای رایگان به تبلیغات نیاز داریم. این تعداد اپلیکیشن های مورد علاقه شما در فروشگاه Play زنده مانده است. یک تنظیم مهم وجود دارد که می توانید تغییر دهید،”تبلیغات مبتنی بر علاقه (interest-based advertising)”.

برای امتناع از تبلیغات مبتنی بر علاقه به سادگی به  Settings > Google > Ads بروید و روشن کنید.تبلیغات مبتنی بر علاقه برای شخصی سازی تبلیغات درون برنامه ای از پروفایل شما (معمولاً اطلاعاتی مانند مکان،جنس چه سایت هایی بازدید می کند) استفاده می کنند. اگر نمی خواهید این شبکه های تبلیغاتی نمایه ای از شما را از اطلاعات دستگاه خود بسازند ، وارد تنظیمات خود شوید تا انصراف دهید.

 

Android-Ads
محافظت از حریم خصوصی اندروید

 

از خارج از فروشگاه Play برنامه ها را نصب نکنید

احتمالاً از Google Play برای نصب برنامه ها استفاده کرده اید ، زیرا به صورت استاندارد با دستگاه های اندروید تأیید شده همراه است. فروشگاه Play مطمئناً بزرگترین فروشگاه برنامه برای اندروید است اما سایرین در آنجا هستند ، همراه با برنامه هایی که در هیچ فروشگاه برنامه ای وجود ندارد.

هرچند،گاهی اوقات،به برنامه ای نیاز دارید که در فروشگاه Play وجود نداشته باشد ، و تا زمانی که به منبع این برنامه اعتماد داشته باشید ، هیچ مشکلی ندارد. اما اگر تنظیمات را تغییر دهید تا امکان نصب برنامه ها از منابع ناشناخته فراهم شود ، می توانید خود را در معرض خطرات امنیتی قرار دهید ، همچنین برنامه های سرکش که به دنبال سرقت اطلاعات هستند.

برای تغییر این تنظیمات به Settings > Security بروید و می توانید Unknown Sources را روشن یا خاموش کنید.در بیشتر موارد ، نیازی به نصب برنامه هایی از خارج از فروشگاه Play (به جز اگر برنامه های مختلف Amazon را می خواهید) نیست ، بنابراین حتما این را خاموش کنید.

 

Android-Unknown-Sources-
محافظت از حریم خصوصی اندروید

 

مجوزهای برنامه مزاحم را کنترل کنید

مدت زمان طولانی اندروید با عقب ماندن iOS به شما امکان می دهد مجوزهای اعطا شده به هر برنامه را مدیریت کنید. در iOS می توانید مجوزهای فردی را برای هر برنامه روشن یا خاموش کنید. خوشبختانه با انتشار اندروید ۶.۰ Marshmallow ، هم اکنون می توانید همین کار را در اندروید انجام دهید.

برای دسترسی به تنظیمات برنامه های مجوزها ، در دستگاه Android به Settings > Apps بروید ، روی نماد cog ضربه بزنید تا Configure Apps > App Permissions را پیکربندی کنید تا لیستی از هر مجوز را پیدا کنید. روش دیگر ، اگر برنامه ای را که می خواهید مجوزها را تغییر دهید ، می دانید ، کافی است به Settings > Apps > [App Name] > Permissions بروید.

برخی از برنامه ها برای استفاده از این سیستم جدید مدیریت مجوزها طراحی شده اند و در صورت لزوم دسترسی به یک سرویس را درخواست می کنند. برنامه های قدیمی هنوز گزینه تغییر مجوزها را دارند ، با این حال از آنجا که با این گزینه در ذهن ایجاد نشده اند ، غیرفعال کردن مجوزها ممکن است باعث ناپایدار بودن برنامه های قدیمی شود.

 

Android-App-Permission-Types
محافظت از حریم خصوصی اندروید

 

تحقیقات خود را انجام دهید

برخی از پیشنهادات شما وجود دارد که Google Play Store را به همان اندازه جدی که Apple با فروشگاه App انجام می دهد گشت زنی نکند ، بنابراین باید هنگام نصب یک برنامه برای اولین بار ، به ویژه یک مورد کمتر شناخته شده ، محتاط باشید.

قبل از نصب ، برنامه حساس و چشمگیری به برنامه بدهید و در نظر بگیرید:

  • تعداد بارگیری ها: اگر این تعداد از آنچه تصور می کنید کوچکتر باشد ، می تواند یک برنامه کلاهبرداری باشد.
    مجوزها اگر به راحتی با مجوزهای درخواستی خود احساس راحتی نمی کنید ، این کار را روی تلفن خود نصب نکنید. Android 6.0 (Marshmallow) با کمک این کار به شما اجازه می دهد مجوزهای فردی را تغییر دهید – اگرچه انجام این کار می تواند برخی از ویژگی های برنامه را بشکند.
    از PrivacyGrade استفاده کنید: تیمی از محققان دانشگاه کارنگی ملون ، برنامه ها را تجزیه و تحلیل کرده اند و براساس میزان جدی بودن حریم خصوصی ، به آنها امتیاز داده اند. برای جستجوی اطلاعات به وب سایت آنها نگاهی بیندازید.
    از BitDefender Clueful استفاده کنید: ارائه دهنده نرم افزار امنیتی BitDefender برنامه ای به نام Clueful را منتشر کرد که برنامه های نصب شده روی تلفن شما را آنالیز می کند و اطلاعاتی را در مورد مجوزهای استفاده شده و همچنین وب سایتهایی که آنها داده را به شما نشان می دهند ، به شما نشان می دهد.
حریم خصوصی

گوگل طی سالهای متمادی امکان حفظ حریم خصوصی شما در اندروید را آسانتر کرده است ، اما حفظ حریم خصوصی معمولاً سازش بین داده هایی است که به اشتراک گذاری راحت می پردازید و از چه ویژگی ها و خدماتی می خواهید استفاده کنید.آیا نگران این هستید که تلفن شما چه اطلاعاتی را ذخیره می کند؟ آیا برای مدیریت داده های خود اقداماتی انجام می دهید؟ آیا هیچ یک از نکات فوق را امتحان کرده اید یا چیز دیگری؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا