اخبارمعرفی سرویسمقالات

با این نرم‌افزار ویرایش عکس، افراد را به کمک هوش مصنوعی از داخل عکس‌های خود حذف کنید

آیا تا به حال به این مورد فکر کرده‌اید که وجود ابزاری که بتوان با استفاده از آن افراد را از داخل عکس‌ها بدون کاهش کیفیت تصویر، حذف کرد چقدر می‌تواند کارآمد و کاربردی باشد؟ هوش مصنوعی در این زمینه نیز قصد دارد به ما کمک کند تا عکس‌هایی داشته باشیم که بتوان در آنها سوژه مخرب و مزاحم مد نظر را پیدا و حذف نمود، بدون اینکه کیفیت کلی عکس کاهش یابد.

حتماً برای شما نیز تا به حال موارد زیادی پیش آمده که به مکان تفریحی و یا توریستی رفته باشید و بخواهید از بنا، مکان و یا طبیعت آنجا عکس بگیرید اما هنگامی که عکس‌ها را از گوشی خود خارج کرده و یا دوباره قصد دیدن آنها را داشته باشید متوجه می‌شود که فردی مزاحم و یا عاملی که نباید در آن لحظه در عکس شما قرار می‌گرفته، وارد عکس شده و عملاً کل زحمت شما را از بین برده است.

ابزار جدیدی که در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم می‌خواهد این مشکل قدیمی را برطرف کند. این ابزار که گروه تولید کننده نام آن را Bye Bye Camera گذاشته می‌تواند سوژه‌های انسانی را که در عکس‌های گرفته از یک محیط قرار دارند حذف کند.

این نرم‌افزار توسط گروه Do Something Good ساخته شده و مانند ابزار معروف YOLO از هوش مصنوعی ویژه‌ای برای شناسایی و طبقه بندی سوژه و المان‌ها موجود در عکس استفاده می‌کند.

در همین زمینه یکی از مسئولین این گروه در مصاحبه‌ای برای توصیف ابزار توسعه داده شده می‌گوید:

این نرم‌افزار می‌تواند هر فردی را در هر عکسی، اعم از سلفی و عکس‌های با نمای باز شناسایی کرده و حذف کند. من می‌توانم در این مورد بگویم که Bye Bye Cameraیک ابزار برای دوران پسا-انسان است! این نرم‌افزار شروع حرکت به سمتی است که بتوانیم با استفاده از آن تحولات گسترده‌ای در عکاسی ایجاد کنیم و در واقع می‌توان افق‌های بسیار بزرگتری را از آن انتظار داشت. تصورش را بکنید که از هوش مصنوعی بخواهید یک انسان را به صورت کامل شناسایی کند. در این حالت این مجموعه کد با بررسی چند پیکسل از عکس، همه عملیات را انجام داده و می‌گوید که با حذف آنها چطور می‌توان عکس را بازسازی کرد، بدون اینکه افت کیفیت شدیدی را در آن شاهد باشیم.

به هر حال این نرم‌افزار می‌تواند همانطور که این دوست توسعه دهند‌ه‌مان هم گفت، شروعی بر یک فرایند بزرگ باشد. در واقع توسعه هر چه بیشتر فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند فرا رسیدن عصری را به ما نوید دهد که هر مشکلی را به دستان پرتوان دستیارهای هوشمند خود بسپاریم و خیالمان راحت باشد که به بهترین نحو انجام می‌شود.

منبع
شهر سخت افزار
0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x