اخبار

گوگل و آمازون به دلیل ویروس کرونا مسافرت کارمندان خود را محدود کردند

 کمپانی آمازون حتی به تمامی افرادی که برای این شرکت کار می‌کنند گفته است حدالامکان از سفرهای غیر ضروری داخل خاک آمریکا نیز خودداری کنند تا به ویروس کرونا مبتلا نشوند. پیش از این نیز دو کمپانی آمریکایی از سفر کارمندان به کشور چین جلوگیری کرده بودند.

 دیو کلارک، معاون ارشد شرکت آمازون در ایمیلی از کارمندان خود خواسته است تا از تمامی مسافرت‌ها حتی سفرهای کاری، حداقل تا پایان آوریل (اردیبهشت) خودداری کنند. این در حالی است که شرکت آمازون یکی از مشتریان همیشگی سفرهای هوایی و یکی از پرسفرترین شرکت‌ها بوده و این شرکت در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۲۰ میلیون دلار هزینه برای پروازهای خود داشته است. آمازون همچنین تمام مصاحبه‌های کاری خود را نیز لغو کرده و مصاحبه‌ها را از طریق تماس ویدیویی انجام داده است.

 ویروس کرونا Amazon, Google Further Restrict Employee Travel Due to Coronavirus

کمپانی‌های گوگل و آمازون علاوه بر ممنوعیت سفر به چین، فروشگاه‌ها و دفترهای خود در کشور اژدهای سرخ را نیز تعطیل کرده بودند. اخیرا نیز اعلام شده بود یکی از کارمندان شرکت گوگل در دفتر زوریخ این کمپانی، به ویروس کرونا مبتلا شده است. بنا بر گفته سخنگوی این شرکت، او پس از مدتی که در دفتر زوریخ بوده، علائم بیماری را از خود بروز داده است.

کمپانی آمازون هم در ایمیلی به تمامی کارمندان خود ابلاغ کرده است که حداقل تا پایان ماه آوریل، هر گونه ملاقات یا سفر به کشورهای ایتالیا، ایران، ژاپن و کره جنوبی را لغو کنند. غول فروشگاه‌های اینترنتی علاوه بر این، تمامی مصاحبه‌های کاری واقع در دفتر‌های فزیکی خود را نیز لغو کرده و به تمامی مدیران ارشد اعلام کرده است، فرارند جذب نیرو و مشاحبه‌های کاری همگی باید از طریق بسترهای تماس‌های تصویری صورت بگیرند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x