گیممقالات

نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 اثر شرکت راک استار گیمز(Rockstar Games) با یک داستان معمولی همراه نیست،راستشو بخواهید بنده نمی توانم این نوع بازی را توصیف کنم چون اینقدر شگفت انگیز است که ذهن من را درگیر زیبایی های خود کرده است،شما چطور؟ بنده در این مقاله سعی دارم نکته ای را جا نگذارم،خب با هم به نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2 می پردازیم.

 

 

 

آغاز ماجراجویی

جان مارستون (شخصیت بازی در RDR) در یک گروه از خلافکاران که به فرار از دست کلانترهای شهرها فکر می کنند،عضویت دارد.اما در میان خود یک خانواده صمیمی و وفادار تشکیل داده‌اند و برای داشتن آینده عالی در حال تلاش اند. آینده‌ای که به واسطه کسب و کار حاصل از کارهای خلاف و دزدی و غارت کردن به واقعیت تبدیل خواهد شد. اینبار جان مارستون، بلکه یکی از دوستان صمیمی او به نام آرتو مورگان است. در راس این خانواده،داچ ون درلیند قرار دارد که مغز متفکر و رئیس گروه می باشد.

بنابر اتفاقات و خرابکاری‌هایی که در شهر «بلک واتر» انجام می‌دهند، این خانواده به اجبار به بخش دیگری از آمریکا نقل مکان می‌کنند، اما همه چیز به این سادگی پیش نمی‌رود و به نظر می‌رسد بله،داستان اینجا به پایان خواهد رسید بلکه اینطور نیست،قانون به دنبال شما تا اخر دنیا خواهد آمد،روایت داستانی و شخصیت پردازی بازی در سطح بالایی قرار دارد و شاید به اندازه انگشتان دست عناوینی در این صنعت نداشته باشیم که این مهم را تا این حد به انجام رسانده باشند.

 

red dead redemption 2

 

آرتور مورگان

آرتور مورگان‌ در طول داستان،شخصیت پیچیده خود را به نمایش می‌گذارد و در پایان خود را در گالری بهترین کاراکترهای تاریخ صنعت گیم قرار می‌دهد. در کنار او دیگر اعضای گروه نیز با شخصیت پردازی فوق‌العاده خود جایی در دلتان باز خواهند کرد. از رئیس گروه داچ گرفته تا سدلی ادلر دیوانه، هر کدام برای خود داستانی متفاوت برای بازگو کردن دارند و شما در کنار آن‌ها با این داستان‌ها و تغییرات رفتاری آن‌ها همراه خواهید شد. راک‌استار بار دیگر ثابت کرد که در روایت داستانی و شخصیت‌پردازی از بهترین‌های این صنعت می باشد. و هر شرکتی باید خود را برای رقابت با آن خود را آماده کند.

بنده در چند ساعت ابتدایی بازی به هیچ وجه نتوانستم با آرتور ارتباط برقرار کنم،و راستشو بگم با خودم فکر کردم که با گشت گذار با آرتور مورگان خسته شدم ولی در اشتباه کامل به سر می بردم که آرتور چیزی بیشتر از ایناست،باید با بازی زندگی کنی تا با شخصیت های آن ارتباط برقرار کرده.

نظر گرافیکی و جلوه های بصری و چه از نظر تعاملات، این عنوان در بالاترین سطحی که می‌توانید فکر می کنید قرار دارد. تقریبا در بازی می توانید هر کاری کنید. از گشت و گذار گرفته تا بخش شوتینگ و مبارزات دوئل، همگی یک ترکیب کامل و دیدنی‌ برایتان به ارمغان آورده است. براستی که نمی‌دانم از کجا باید شروع و به کدامیک از جزئیات و بخش‌های این دنیای عظیم اشاره کنم. در همان ابتدا، بازی المان‌های واقع‌گرایانه خود را به شما معرفی می‌کند. تلاش برای بقاء در سرمای سوزان کوهستان‌ها به هر نحو ممکن و کمک به هم تیمی‌ها و در عین حال نگرانی برای از دست ندادن اسب خود، همگی اشاره به دنیای پرخطر و در عین حال زیبای بازی دارد.

 

red dead redemption 2 adn==nd arthur morgan

 

قابلیت ها

سیستم شوتینگ (Shooting) بازی از همان سبک همیشگی راک‌استار پیروی می‌کند و قابلیت Dead Eye با پیشرفت‌هایی همراه بوده است. تنوع بسیار بالای اسلحه‌های گرم و سرد هیچ محدودیتی را در زمینه سبک بازی برایتان ایجاد نمی‌کند. می‌توانید یک هفت‌تیرکش عالی یا یک تک‌تیرانداز دور زن در دنیای وسترن باشید. و یا حتی می‌توانید Shut Gun(نوعی تفنگ) را بدست گرفته و از فاصله خیلی نزدیک سر دشمنان را منفجر کنید! همه چیز به شما بستگی دارد.سیستم کرفتینگ نیز در این عنوان حضور دارد و می‌توانید غذای خود و اسب یار و همیشگی تان، تیرهای سلاح‌هایتان و انواع معجون‌های سلامتی و Focusو … را با استفاده از موادی که در دنیای طبیعی پیدا می‌کنید درست کیند. کافی است در یک جای در این دنیای بزرگ پهناور در بازی کمپ زده و کنار آتش نشسته و از صدای باد و آواز پرندگان و… لذت ببرید

تمامی قابلیت‌های کاراکتر در طول بازی پیشرفت و ارتباط را برای بازیکن (Player) راحت‌تر می‌کنند. حتی میزان صمیمیت رابطه شما با اسب خود نیز بر آسان‌تر شدن کنترل آن تاثیرگذار است و باید پشتیبان آن باشی تا کشته نشود، در این صورت با عواقب آن باید کنار آمد،کیلومترها راه پیاده با خورجینی بر دوش، برای یافتن اسبی جدید باید بدوید؛ که این کار می‌تواند به واسطه راهزنی از مردم و یا اهلی کردن یک اسب وحشی، به واقعیت بپیوندد.رفتار شما در ماموریت‌ها، و مواجهه با مردم عادی، میزان محبوبیت و شرافت شما در دنیای بازی را مشخص خواهند کرد و تاثیر مستقیمی در ادامه داستان و محبوبیت شما خواهد داشت. می‌توانید یک انسان مهربان باشید و به هرکسی کمک کنید، و یا می‌توانید یک مجرم بیرحم باشید و همه را مثل آب خوردن به دنیای آخرت بفرستید.

 

RDR2 Arthur Morgan

 

 

گرافیک

راک‌استار توانسته با وجود دنیایی عظیم و جهان‌باز، طبیعی‌ترین گرافیکی را که تا این لحظه شاهد بودیم را به صنعت گیم کادو دهد. دورنماها و محیط بازی هیچ دست کمی با .اقعیت ندارند و گروه تکنیکی بازی کار خود را به طور شگفت انگیزی انجام داده‌است.

برای مثال: تمامی منابع نوری، از نور خورشید و ماه گرفته تا نور یک فانوس و یا شمع کوچیک آتش، همه ی اینا واقعی و پویا هستند، به این معنی که باعث ایجاد سایه در همه اجسام اطراف خود می‌شوند؛ چیزی که تا بدین لحظه در هیچ عنوانی دیده نشده است. این تنها گوشه کوچکی از قدرت گرافیک تکنیکی این بازی است. در کنار گرافیک تکنیکی بازی Red Dead Redemption 2، گرافیک هنری و بصری بازی است،کوه‌های پربرف و جنگل‌های انبوه و دشت‌های داغ و خشک به قدری زیبا هستند که ساعت‌های زیادی را به تماشای آن‌ها خواهید نشست.

 

 red-dead-redemption-2-review-feature-

 

ماموریت ها

ماموریت‌ها در بازی برای شما بازیکنان هرگز تکراری نخواهد شد. این مهم در ماموریت‌های فرعی نیز انجام گرفته، بطوری که گاها هیچ تفاوتی بین آن‌ها نخواهید دید. روایت و داستانی که در پشت هر ماموریت فرعی قرار دارد، همان وسواس و جذابیت ماموریت اصلی را به دوش خواهد داشت و از انجام آن‌ها لذت خواهید برد.

 

صداپیشگی ها

راک استار در خبری گفته است در این عنوان بیش از هزار صداپیشه نقش بازی کرده‌اند که در نوع خود بی‌نظیر است. از افراد معمولی که گذر کنیم، صداپیشه کاراکترهای اصلی بی‌شک نقش خود را به خوبی و بدون ایراد بازی کرده‌اند. آرتور مورگانی که در ابتدای بازی هیچ حس خاصی را به بنده القا نمی‌کرد، به همراه روایت و شخصیت پردازی و البته صداپیشگی فوق‌العاده «راجر کلارک» به یکی از محبوب‌ترین شخصیت های زندگی ام تبدیل شد.

 

RDR2 groupe

موسیقی بازی

موسیقی های بازی Red Dead Redemption 2 ، روح بازیکن را تازه و آن را به دنیای وسترن به طور هیجان انگیزی خواهد برد.راک استار در این بخش چیزی را کم نگذاشته همه چیز طبق برنامه پیش رفته است.موسیقی‌های فوق العاده و شنیدنی هستند؛ موسیقی‌هایی که همراه با داستان بازی شما را می‌خندانند، به هیجان می‌آورند و حتی شما را به گریه می‌اندازند.می توانید در Spotify آلبوم موسیقی این بازی را گوش کنید.

 

Unshaken – D’Angelo

Moonlight – Daniel Lanois, Daryl Johnson, Joseph Maize, Darryl Hatcher & Rhiannon Giddens

That’s the Way It Is – Daniel Lanois

Mountain Finale – Daniel Lanois

Crash of Worlds – Rocco DeLuca

Cruel World – Willie Nelson

Red – Daniel Lanois

Mountain Hymn – Rhiannon Giddens

Mountain Banjo – Rhiannon Giddens

Table Top – Daniel Lanois

Love Come Back – Daniel Lanois

Oh My Lovely – Daniel Lanois

Cruel World – Joshua Homme

red dead redemption 2

خب امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و خوشحال میشم نظرات شما کاربران عزیز در مورد این بازی را با ما اشتراک بگذارید.بازی Red Dead Redemption 2 هم‌اکنون برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس است.

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
دکمه بازگشت به بالا
بستن