اخبارهک و امنیت

بیش از ۵۰۰،۰۰۰ حساب Zoom در دارک وب به اشتراک گذاشته شده است

زوم بدون شک یکی از پرکاربردترین سرویس برقراری تماس ویدیویی است که در بازار وجود دارد. پس از همه گیری بحران بیماری کووید-۱۹ ، محبوبیت این سرویس با مشاغل کلیه مقیاس ها با استفاده از Zoom برای انجام جلسات خود و همچنین مدارس و کالج هایی که کلاسهای آنلاین خود را برگزار می کنند ، منفجر شد. به دنبال این محبوبیت ، حفره هایی وجود داشت که در امنیت کلی یافت می شد.

بیش از ۵۰۰،۰۰۰ حساب Zoom در دارک وب

برای مبتدیان ، ما گزارش داده ایم که چگونه کلیدهای رمزگذاری Zoom با وجود اینکه کاربران در کشورهای مختلف به طور کلی در کشورهای مختلف تولید می شوند ، در چین تولید می شوند. این طور نبود ، رمزنگاری پایان به پایان خدمت در بهترین حالت نیز مشکوک بود.

سرانجام چیزهایی خوبی به نظر نمی رسید که بنیانگذار Zoom گزارش داد که این شرکت قصد دارد با کارشناسان مشهور امنیتی از سراسر جهان همکاری کند تا این مشکلات را برطرف کند. این متخصصان به دلیل همکاری با امثال Netflix ، HSBC ، Uber ، EA و شرکت های اضافی شناخته شده اند.

بیش از 500،000 حساب Zoom در دارک وب
بیش از ۵۰۰،۰۰۰ حساب Zoom در دارک وب

گزارش زوم

با این حال ، گزارش اخیر نشان می دهد که بیش از ۵۰۰،۰۰۰ حساب کاربری Zoom به صورت رایگان در دارک وب و همچنین انجمن های هکر فروخته شده است.

حساب های فروخته شده متعلق به افراد مختلفی از جمله افراد دانشگاه ورمونت ، دانشگاه کلرادو ، دارتموث ، لافایت و فلوریدا می باشند. این حساب ها بصورت رایگان به اشتراک گذاشته می شوند و برخی حتی در حال فروش بودند. اکانت ها نیز به صورت عمده به فروش می رسیدند ، که به وضوح نشان می دهد نه تنها زوم بلکه کاربران نیز وضعیت نگران کننده ای را نشان می دهند.

در حالی که زوم در مورد وضعیت تخلف داده اظهار نظر نکرده است ، این شرکت بیانیه ای را در پست وبلاگ خود صادر کرده است و بیان می کند که چگونه کاربران زوم پرداخت شده اکنون می توانند از مناطق خاص مرکز داده استفاده یا خارج کنند. با این حال کاربران قادر به انصراف از منطقه پیش فرض نخواهند بود.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا