اخبار

آمار مشترکان شبکه ۵G در کره جنوبی از مرز ۵ میلیون نفر گذشت

کره جنوبی بیش از ۵ میلیون مشترک از ۵G را به خود اختصاص داده است ، که ۱۱ ماه پس از تجاری سازی شبکه های ۵G خود به نقطه عطف رسیده است.طبق آمار وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات ، این کشور تا بهمن ماه ۵.۳۶ میلیون مشترک ۵G دارد که از ۸.۱ درصد افزایش نسبت به رقم ۴.۹۵ میلیون ماه گذشته است.

کره جنوبی از ۳ آوریل سال گذشته رسما خدمات ۵G را آغاز کرد.این کشور در اکتبر سال گذشته حدود ۴ میلیون مشترک را تأمین کرده است ، اما به دلیل کمبود تلفن های هوشمند جدید ۵G و شکایت مصرف کنندگان از کیفیت شبکه ها ، میزان اشتراک آن از این زمان کند شده است.

آمار مشترکان شبکه ۵G در کره جنوبی

آنها ابتدا برای سرمایه گذاری ۲.۷ تریلیون برای نیمه اول سال جاری میلادی تعیین شده بودند ، اما دولت کره جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرد که برای گسترش پوشش برای مناطق داخلی و مناطق خارج از سئول ، این میزان به ۴ هزار میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.تاکنون فقط شبکه های غیر مستقل ۳.۵ گیگاهرتز (NSA) تجاری شده اند ، اما telcos در نظر دارد شبکه های مستقل mmWave را در طول سال مستقر کند.

دولت همچنین برای تعیین برنامه های ارزان تر داده ۵G ، به تله سکوها فشار می آورد. ارزانترین برنامه داده برای ۵G در کشور در حال حاضر ۵۵۰۰۰ برنده (حدود ۴۵ دلار) در ماه است ، اما telcos تاکنون در برابر درخواست های دولت مقاومت نکرده اند و می گویند که خیلی زود است که به دلیل زیاد بودن سرمایه در ساخت شبکه ها ، قیمت ها را پایین بیاورید.

آمار مشترکان شبکه 5G در کره جنوبی
آمار مشترکان شبکه ۵G در کره جنوبی

، اپراتورهای کره‌ای اعلام کردند که احتمالا در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ مبلغی بالغ بر ۲/۷ تریلیون وون دیگر هزینه زیرساخت‌های ارتباطات ۵G می‌شود؛ اما دولت کره جنوبی گفته است که امکان دارد این میزان تا ۴ تریلیون وون نیز افزایش و برای پوشش مناطق بیشتری از سطح کشور کره اختصاص یابد.

در حال حاضر شبکه‌های مبتنی بر فرکانس ۳/۵ گیگاهرتزی نوع NSA در کره جنوبی بهره‌برداری شده است؛ اما دولت کره جنوبی در حال کار روی ارائه خدماتی مبتنی بر شبکه‌های mmWave است. دولت کره به اپراتورهای این کشور فشار می‌آورد که تعرفه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری برای ارتباطات ۵G ارائه دهند.در کره جنوبی حداقل هزینه اشتراک ماهانه ارتباطات ۵G معادل ۴۵ دلار می‌شود.

0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x