اخبار

کمک ۱۰۰ میلیون دلاری سونی برای مقابله با ویروس کرونا

شرکت سونی برای حمایت از افرادی که تحت تأثیر بحران بیماری همه گیر ویروس کرونا قرار گرفته اند ، یک صندوق امداد جهانی ۱۰۰ میلیون دلاری ایجاد کرده است. این صندوق بین سه حوزه اصلی تقسیم خواهد شد . کمک به افراد و گروه‌هایی که در زمینه‌های پزشکی در خط مقدم نبرد با ویروس کرونا به فعالیت می‌پردازند، معلمان و دانش‌آموزانی که مجبور هستند از راه دور به امور درسی و آموزشی مشغول شوند

کمک ۱۰۰ میلیون دلاری سونی

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: “کمک به افرادی که در تلاش برای مقابله با پزشکی و مقدماتی پاسخ دهنده مقدماتی برای مقابله با ویروس ، حمایت از کودکان و مربیانی هستند که اکنون باید از راه دور کار کنند ، و از آنها حمایت کنند. اعضای جامعه خلاق در صنعت سرگرمی ، که بسیار تحت تأثیر شیوع ویروس قرار گرفته است. “

در بخش اول یعنی کمک‌های پزشکی، ۱۰ میلیون دلار در اختیار صندوق همبستگی عمومی کووید ۱۹ قرار می‌گیرد که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای مبارزه با کرونا در نظر گرفته شده و با بنیاد امور خیریه سازمان ملل و بنیاد بشردوستانه‌ی سوئیس در ارتباط است.

همچنین به نهادهایی چون سازمان پزشکان بدون مرز، صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) نیز کمک خواهد شد تا از طریق پزشکان و متخصصان بهداشتی به مبارزه‌ای هرچه بهتر با کرونا بپردازند. درعین‌حال سونی با همکاران برون‌سازمانی خود به فعالیت در زمینه‌ی یافتن راه‌هایی برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و درمان آن خواهد پرداخت.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد

در زمینه‌ی آموزش به کودکان که نسل بعدی را تشکیل می‌دهند و تعطیل شدن مدارس ممکن است باعث بروز مشکلاتی برای آموزش آن‌ها شود، سونی با کمک تکنولوژی‌های خود به‌سراغ راه‌هایی برای پی‌گیری فعالیت‌های درسی می‌رود و با معلمان در این زمینه همکاری خواهد کرد.

کارمندان سونی که در سراسر دنیا شامل بیش از ۱۱۰ هزار نفر می‌شوند هم به‌زودی به امکاناتی دسترسی پیدا خواهند کرد که می‌توانند از طریق آن به کمک و پشتیبانی از آسیب‌دیدگان کرونا در قالب Maching Gift Program بپردازند؛ سازوکاری برای کمک‌های خیریه که در آن کارمند شرکت می‌تواند بعد از پرداخت کمک مالی خود به یک بنگاه خیریه، از شرکتی که در آن فعالیت می‌کند بخواهد درصدی به این کمک اضافه کند.

از کل ، سونی اعلام کرد که ۱۰ میلیون دلار به صندوق پاسخگویی همبستگی کووید-۱۹ سازمان بهداشت جهانی و همچنین پزشکان بدون مرز ، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (UNICEF) و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) می روند.

مدیرعامل سونی

این پول برای کمک به “کارکنان پزشکی و دیگران در خط مقدم تلاش برای پاسخ به ویروس” است. این شرکت ژاپنی همچنین اعلام کرده است که به ادامه راه های “جلوگیری از شیوع بیشتر و کمک به درمان ویروس COVID-19” ادامه می دهد.

کنیچیرو یوشیدا، مدیرعامل سونی هم در این ارتباط بیانیه‌ای منتشر کرده است:

سونی با خانواده‌ی تمام افرادی که عزیزان خود را در اثر بحران کووید ۱۹ از دست داده‌اند هم‌دردی می‌کند و همچنین تمام آن‌هایی که به‌خاطر این قضیه درگیر مشکلات زیادی شده‌اند. ما به‌عنوان یک شرکت جهانی هر کاری که از دستمان بربیاید انجام می‌دهیم تا به مقابله با چالش‌های بی‌سابقه‌ای که ویروس کرونا در سراسر جهان ایجاد کرده است کمک کنیم و در این زمینه از پزشکان و افراد حاضر در خط مقدم مبارزه با کرونا، کودکان که آینده‌ی کره‌ی زمین را می‌سازند و همین‌طور هنرمندان و افراد خلاقی که به‌خاطر کرونا آسیب مالی دیده‌اند پشتیبانی خواهیم کرد.

کمک ۱۰۰ میلیون دلاری سونی برای ویروس کرونا
کمک ۱۰۰ میلیون دلاری سونی برای ویروس کرونا

منبع
polygon
0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x