اخبار

ناسا: مردم برای تماشای پرتاب SpaceX به ایستگاه فضایی فلوریدا سفر نکنند

در پایان ماه مه ، فضانوردان ناسا پس از گذشت نزدیک به یک دهه پرتاب موشک های روسی از قزاقستان ، بار دیگر به فضا از ایالات متحده پرتاپ می کنند.اما ناسا نمی خواهد اعضای جامعه برای دیدن این مأموریت به فلوریدا سفر کنند. سرپرست ناسا جیم بریدنستین به دلیل نگرانی های ایمنی مرتبط با بحران همه گیری کووید-۱۹ ، از مردم می خواهد که در خانه بمانند و ماموریت را به صورت آنلاین تماشا کنند.

پرتاب SpaceX به ایستگاه فضایی فلوریدا

این پرتاب برای ناسا و ایالات متحده دستاورد مهمی خواهد بود. در تاریخ ۲۷ ماه مه ، دو فضانورد ناسا داگ هورلی و باب بهنکن قرار است در یک سفینه فضایی جدید توسعه یافته که ساخته شده توسط شریک تجاری ناسا ، SpaceX ، به مدار پرواز کنند. این کپسول که با نام Crew Dragon (اژدها ) ساخته می شود ، طراحی شده است تا بالای موشک Falcon 9 SpaceX از مرکز فضایی کندی ناسا در کیپ کاناوراول ، ایستگاه فضایی فلوریدا پرتاب شود و این دو نفر را به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد.

هنگامی که این اتفاق رخ بدهد، پرتاب برای اولین باری است که فضانوردان آمریکایی از پایان برنامه شاتل فضایی در سال ۲۰۱۱ بر روی وسایل نقلیه فضایی ساخت آمریکا از خاک ایالت متحده پرتاب می کنند.

از زمان آخرین پرتاب شاتل فضایی از فلوریدا ، فضانوردان ناسا برای رسیدن به آنها و از ایستگاه فضایی بین المللی به موشک “سووز” روسیه اعتماد کرده اند ، ترتیبی که ناسا برای هر مسافر حدود ۸۱ میلیون دلار هزینه داشته باشد.

برای پایان دادن به این اعتماد روسیه ، ناسا به دو شرکت خصوصی SpaceX و بوئینگ مأمور ساخت وسایل نقلیه برای فضانوردان به آنجا و از ایستگاه فضایی شما بود که قبلاً بخشی از برنامه معروف به Commercial Crew شاتل انجام می داد. بعد از گذشت شش سال از توسعه ، سرانجام SpaceX آماده است تا مردم را بر روی وسیله نقلیه خود قرار دهد و پرتاب فضایی انسان ایالات متحده را به فلوریدا بازگرداند.

این پرتاب SpaceX به ایستگاه فضایی فلوریدا همچنین اولین باری است که افراد برای دستیابی به مدار خود بر روی یک فضاپیمای خصوصی توسعه داده اند ، علامت گذاری خواهند کرد و همچنین اولین باری است SpaceX که انسان را به فضا پرتاب می کند.

پرتاب SpaceX به ایستگاه فضایی فلوریدا
پرتاب SpaceX به ایستگاه فضایی فلوریدا

راکت ها

بسیاری از افراد حاضر در این مسیر می دانند که وقتی از مرکز فضایی کِندی به فضا پرتاب می شویم ، جمعیت بسیار زیاد و بزرگی را به خود جلب می کند و در حال حاضر این کاری نیست که ما می خواهیم انجام دهیم. ” “ما سعی می کنیم اطمینان حاصل کنیم که به ایستگاه فضایی بین المللی دسترسی داشته باشیم، بدون اینکه تعداد زیادی از جمعیت را که معمولاً نقاشی یا ترسیم کنیم.”

قبل از پرتاب برخی از راکت ها ، ناسا علاقه مندان به فضا را به مرکز فضایی کِندی دعوت می کند تا امکانات و وسیله نقلیه موجود در این لپ تاپ را ببینند. این بار بریدنستین گفت که ناسا این مرکز را برای عموم بسته نگه می دارد. وی همچنین خاطرنشان کرد که ناسا با آمریکای فلوریدا برای تقویت گشت های بزرگراه و کنترل جمعیت در نزدیک مرکز فضایی کِندی همکاری خواهد کرد.اما در نهایت ، هرگونه سرکوبی در شلوغی خارج از مرکز فضایی باید از طرف دولت محلی انجام شود.

سرپرست ناسا جیم بریدنستین گفت:

NASA در حال حاضر هیچ برنامه ای برای فراتر از مرکز فضایی کِندی ندارد ، زیرا این مربوط به فعالیت های ما است.این امر عمدتا به ایالت فلوریدا واگذار می شود.

در همین حال ، بریدنستین در رابطه با پرتاب SpaceX به ایستگاه فضایی فلوریدا ادامه داد:

که اقدامات احتیاطی برای اطمینان از ایمن بودن پرسنل ناسا انجام می شود.

ناسا برنامه های تغییر شیفت را اصلاح کرده است. ناسا همچنین اطمینان حاصل می کند که افراد هنگام کار در مجاورت یکدیگر ، از وسایل محافظ مناسب استفاده می کنند. تغییرات در منطقه کنترل ماموریت نیز در نظر گرفته شده است.

ادامه صبحت های آقای بریدنستین

وقتی ما به فضا پرتاب می شویم ، افراد زیادی در امکانات کنترل ماموریت وجود دارند.ما باید اطمینان حاصل کنیم که افراد را تا حد امکان با استفاده از اتاقهای مختلف جدا می کنیم. وی خاطرنشان کرد که ممکن است پلکسی گلاس برای جدا کردن افراد شاغل در ایستگاههای مختلف تحت کنترل مأموریت ایجاد شود.

در نهایت ، کارمندان ناسا که در حال کار بر روی این مأموریت هستند ، در صورت احساس ناراحتی یا ناامن بودن ، می توانند به پیش بروند. آقای بریدنستین در پاسخ به این سؤال که آیا کسی جلو آمده است ، گفت که هیچ کارمندی وجود در این مورد نداشته است، به جز چند نفر که شگفت زده شده اند که ناسا اقدامات احتیاطی مناسب را انجام می دهد یا خیر.

ما به همه مواردی نگاه می کنیم که می توانیم دستورالعمل های دوری اجتماعی را تمرین کنیم و در عین حال ، این مأموریت بسیار مهم را به ایستگاه فضایی بین المللی راه اندازی کنیم. “

با وجود این ادعا که مردم برای پرتاب SpaceX به ایستگاه فضایی فلوریدا در خانه خود باقی می مانند ، بریدنستین هنوز هم می گوید که می خواهد اعضای عمومی احساس کنند که درگیر این مأموریت هستند ، حتی اگر این امر آنلاین باشد. وی گفت:

ما می خواهیم آنها شرکت کنند. ما می خواهیم که آنها به دوستان و خانواده خود بگویند. اما ما همچنین می خواهیم که آنها از مکانی که مرکز فضایی کِندی نیستند ، مراقبت کنند. “

منبع
theverge
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x