اخبارگیم

فیل اسپنسر ایکس باکس اسکارلت روی واقعیت مجازی تمرکز نخواهد کرد

آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر بخش ایکس‌باکس، درباره زمینۀ واقعیت مجازی خبری منتشر کرده و بیان کرده است که پروژۀ بعدی تمرکزی بر روی واقعیت مجازی نخواهد داشت و به بررسی خبر در این مقاله می پردازیم.

 

 

فیل اسپنسر

بعضی‌ها خیال می‌کردند که مایکروسافت موقعیت خود در رابطه با تکنولوژی واقعیت مجازی را با Xbox One X تغییر خواهد کرد اما چنین چیزی در این مسیر رخ نداد. دلیل این امر به گفته‌ی فیل اسپنسر بسیار ساده می باشد. او می‌گوید: بخش وسیعی از مشتریان ما می‌دانند که اگر به تجربه‌ی واقعیت مجازی نیاز داشته باشند، آن را کجا پیدا کنند.

آقای اسپنسر در مراسم XO19 خطاب به Stevivor گفت:

ما حجم وسیع بازی‌های واقعیت مجازی (VR) را روی پی سی و سایر پلتفرم‌ها شاهد می باشیم. در نتیجه‌ تکنولوژی واقعیت مجازی قرار نیست که به تمرکز اصلی تیم ما تبدیل شود. واقعیت مجازی یک تجربه‌ی ایزوله‌کننده است و من گمان می‌کنم که بازی‌ها یک تجربه‌ همگانی و دورهمی هستند.

 

من یک سری مشکلات با واقعیت مجازی دارم. خیلی محدودکننده است و احساس می‌کنم بازی‌ها همگانی، و تجربه‌ای دسته‌جمعی هستند. ما به خواسته‌های کاربران مان گوش می‌دهیم، و خب، کسی مشتاق و خواهان واقعیت مجازی نمی باشد.اغلب مشتریان ما می‌دانند که اگر تجربه واقعیت مجازی بخواهند، بخش بزرگی از مشتریان ما می‌دانند که اگر تمایل به تجربه‌ی بازی‌های واقعیت مجازی دارند، مکان‌های مختلفی برای دریافت این تجربه وجود دارد. حجم زیادی از این سبک از بازی‌ها را در پلتفرم کامپیوتر و دیگر دستگاه‌ها می‌توان یافت. 

 

فیل اسپنسر سخنان خود را اینگونه ادامه داد که نمی‌توان درآمد بالایی از تکنولوژی واقعیت مجازی داشت: 

هیچکس میلیون‌ها نسخه از یک بازی‌ VR را به فروش نمی‌رساند. من فکر می‌کنم که ما روزی به این تکنولوژی پا خواهیم گذاشت ولی این درست است که تمرکز فعلی ما روی واقعیت مجازی نخواهد بود.  ما تنها به خواسته‌های مشتریان خود بها می‌دهیم و کسی خواستار VR نیست.

 

618956cf94aeba8a46fa618c09dadc57-compressor فیل اسپنسر اسکارلت  واقعیت مجازی

 

 

برچسب ها
0 0 vote
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن