آموزش

امنیت در فیسبوک را چگونه افزایش دهیم

این شرکت فقط یک شبکه اجتماعی برای اشتراک گذاری عکس ها و ویدیوها نمی باشد، یک شبکه تبلیغاتی است ، و شما را از طریق اینترنت و در زندگی واقعی دنبال می کند تا اطلاعاتی پیدا کنید که به آن کمک کند تا بتواند در تبلیغاتی که برای شما ارائه می دهد ، متناسب باشد. فیسبوک می تواند همزمان با برنامه ریزی سفر ، وب سایت هایی را که بازدید کرده اید ردیابی کند. این می تواند اطلاعات مشتری به اشتراک گذاشته شده توسط شرکا را جمع آوری کند ، که می تواند شامل فروشگاهی باشد که شما ضد آفتاب خود را خریداری کرده اید.به بررسی امنیت در فیسبوک در این مقاله با هم می پردازیم.

امنیت در فیسبوک

فیس بوک آنقدر شما را ردیابی می کند که بعضی ها احساس می کند شرکت در حال استراق سمع گفتگوهای شماست. در حقیقت ، بسیاری فکر می کنند که شبکه اجتماعی از طریق میکروفون موجود در تلفن خود به آنها گوش می دهد. فیسبوک این کار را در طی مراجع قضایی که قبلا پیش آمده بود انکار کرده است ، اما این پایان این نظریه دائمی توطئه را پایان نداد.

کارشناسان فنی و حفظ حریم خصوصی موافق هستند که بعید است فیسبوک شما را شنود کند. آنها می گویند ، اما این نباید به شما آرامش بخشد ، زیرا گردآوری اطلاعات فیسبوک بسیار مؤثرتر از جاسوسی مکالمات شما است.

سرگل اگمن ، محقق حریم خصوصی در موسسه بین المللی علوم رایانه می گوید:(امنیت در فیسبوک)

به طرز آشفتگی، خنده دار است که حقیقت بسیار ترسناک تر از اسطوره است.

شما نمی توانید شبکه اجتماعی فیسبوک را از جمع آوری اطلاعات در مورد خود باز دارید ، حتی اگر حساب خود را غیرفعال یا به طور کامل حذف کنید. (با این کار حذف حساب کاربری شما باعث کاهش چشمگیر جمع آوری داده ها خواهد شد.) بیشترین کاری که می توانید انجام دهید محدود کردن آنچه در شبکه های اجتماعی قرار دارد می باشد. در اینجا چند نکته برای خنثی کردن اطلاعات Facebook شما آورده شده است.

ورود به سیستم ، کلیک کنید ، انصراف دهید

ابتدا اطلاعاتی را که فیس بوک از آن استفاده می کند محدود کنید تا مشخص شود کدام تبلیغ به شما نشان می دهد.

می خواهید وارد تنظیمات خود شوید و سپس “Ads” را از راه آهن افقی در سمت چپ انتخاب کنید. در مرحله بعد ، به بخش تحت عنوان “Your ad preferences” بروید و روی “Ad settings” کلیک کنید.

در زیر “Ads based on data from partners” ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا از مشاهده تبلیغات بر اساس داده های شرکت ها که با Facebook همکاری می کنند ، خودداری کنید. به عنوان مثال: فیس بوک می گوید اگر اجازه استفاده از این داده ها را بدهید ، “در صورت مراجعه به وب سایت های آژانس مسافرتی ، ممکن است تبلیغات مربوط به معاملات هتل را مشاهده کنید.

 امنیت در فیسبوک
امنیت در فیسبوک

بخش بعدی “Ads based on your activity on Facebook company products that you see elsewhere” (تبلیغات بر اساس فعالیت شما در مورد محصولات شرکت فیس بوک است که در جای دیگر مشاهده می کنید). در اینجا ، می توانید انتخاب کنید که آیا فیس بوک از اطلاعات خاصی درباره شما استفاده می کند تا بتواند تبلیغاتی را که در وب سایت های دیگر مشاهده می کنید ، تنظیم کند. بله ، در صفحات خارج از فیس بوک به شما تبلیغات نشان می دهد. به تبلیغاتی که می بینید در هنگام انجام کارهایی مانند خواندن مقاله از روزنامه محلی یا خرید در وب سایت فروشگاه فکر کنید.

حتی اگر از همه چیز خودداری کرده، فیسبوک همچنان با استفاده از جنسیت ، سن ، مکان و سلیقه افراد مشابه شما ، تبلیغات خود را متناسب می کند.

برنامه های شخص ثالث را قطع کنید

سال گذشته در رابطه باامنیت در فیسبوک ، یک فرد فاش کرد که کمبریج آنالیتیکا مشاور سیاسی انگلیس ، از سوء استفاده از داده های جمع آوری شده از فیس بوک استفاده می کند. این رسوایی مشخص کرد که چه مقدار داده فیسبوک را به شرکت ها و سازمان های شخص ثالث انتقال می دهد.

از زمان رسوایی ، فیس بوک گزینه هایی را برای نحوه استفاده برنامه های شخص ثالث از داده های شما تغییر داده است. اگر این کار را اخیراً نکرده اید ، خوب است که دوباره به تنظیمات خود نگاهی بیندازید.

از صفحه “Settings” ،”برنامه ها و وب سایت ها” را از راه آهن سمت چپ انتخاب کنید. در بالای صفحه وب لیستی از هر برنامه یا وب سایتی که برای استفاده از حساب Facebook خود وارد سیستم شده اید را مشاهده خواهید کرد. در اینجا می توانید برنامه های شخص ثالث خاص را حذف کرده یا اطلاعات مورد نظر خود را محدود کنید.

همه دسترسی به حساب Facebook خود را از برنامه های شخص ثالث قطع کنید. در قسمت “Preferences” ، بخشی را پیدا کنید که دارای گزینۀ”Apps, websites and games“. برای خاموش کردن دسترسی به حساب خود “Edit” را انتخاب کنید.

اگر کاملاً از اتصال حساب Facebook خود با برنامه های شخص ثالث خودداری کنید ، نمی توانید با حساب خود وارد آن برنامه ها شوید یا از ویژگی های “Like” و “Comment” در وب سایت های شخص ثالث استفاده کنید.

از ابزارهای مسدود کننده استفاده کنید

لازم نیست برای قفل کردن اطلاعات خود به تنظیمات Facebook اعتماد کنید. ابزاری وجود دارد که به شما کمک می کند تا حریم شخصی خود را به سطح بعدی برسانید.

سافاری به طور خودکار فیسبوک و سایر خدمات شخص ثالث را از استفاده از دو نوع ردیاب وب در وب سایت ها مسدود می کند: third-party cookies and browser fingerprinting. اگر می خواهید توانایی فیس بوک در تماشای شما را محدود کنید ، کنترل این ردیابها حائز اهمیت می باشد.

کوکی های شخص ثالث (third-party cookies) به فیس بوک اجازه می دهد فعالیت شما را در هر وب سایتی که از ویژگی های مانند ، اشتراک گذاری و اظهارنظر استفاده می کند ، پیگیری کند. (اگر می خواهید از این ویژگی ها استفاده کنید ، سافاری به شما امکان می دهد پس از اولین بار پرسیدن آنها را فعال کنید.) اثر انگشت مرورگر(browser fingerprinting) به فیس بوک اجازه می دهد تا حتی هنگام پاک کردن کوکی های خود ، سابقه مداوم از فعالیت شما را حفظ کند.

به همین ترتیب ، مرورگر فایرفاکس افزونه ای به نام Facebook Container را ارائه می دهد که حساب Facebook خود را از فعالیت شما در وب سایت های شخص ثالث جدا می کند. این بدان معناست که فیس بوک فقط از دکمه اشتراک گذاری فیس بوک در مورد فعالیت شما در وب سایت های دیگر اطلاع دارد.

برخی از این ویژگی ها استفاده شما از ابزارهای فیس بوک را در صفحات خارج از شبکه اجتماعی محدود می کند. به عنوان مثال ، Facebook Container ویژگی های لایک و کامنت در این شبکۀ اجتماعی را در وب سایت های شخص ثالث غیرفعال می کند و شما نمی توانید با استفاده از حساب خود به سایر سرویس ها وارد شوید.

مکان خود را در زیر بسته بندی کنید

شما می توانید میزان Facebook را در مورد اطرافیان ، چه دوست ، همکار یا غریبه در مترو، محدود کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که دسترسی برنامه به سرویس های مکان از طریق تلفن خود را از غیرفعال کنید. ولی با انجام این کار نصف راه و رفتید و آدرس IP شما مکان شما را به وب سایتهایی که بازدید می کنید و برنامه هایی که استفاده می کنید نشان می دهد. بنابراین آن را با برنامه VPN مخفی کنید.

VPN خدماتی است که اتصال اینترنت شما را به مکان دیگری قبل از اتصال شما به یک سایت یا برنامه تونل می کند. به عبارت دیگر ، شما می توانید در ساحل در فلوریدا باشید ، اما VPN می تواند باعث شود فیس بوک فکر کند در جایی دیگر مثل لندن بر اساس آدرس IP که می بینید قرار دارد.مراقب باشید. حتماً یکی را انتخاب کنید که توسط متخصصین حفظ حریم خصوصی اثبات شده باشد.

اگر شبکه اجتماعی فکر کند که همیشه از یک آدرس IP جدید استفاده می کنید ، مجبور خواهید بود به فیس بوک وارد شوید و هویت خود را بیشتر تأیید کنید. استفاده از VPN به طور مداوم دشوار است ، بنابراین شما احتمالاً قادر نخواهید بود مکان خود را همیشه پنهان کنید. سرانجام ، تبلیغاتی که مشاهده می کنید برای افراد خارج از مکان شما انجام می شود. البته ، این نکته ضروروی بود اینطور نیست؟

امیدوارم از خواندن مطلب امنیت در فیسبوک را چگونه افزایش دهیم لذت برده باشید و خوشحال می شویم دیدگاه خود را با ریور وب در میان بگذارید.

منبع
cnet
5 1 vote
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x