آموزش

آموزش نصب دستی افزونه (Extension) در مرورگر کروم

گوگل شما را به این باور سوق می دهد که می توانید افزونه های Chrome را فقط از فروشگاه وب Chrome نصب کنید. اگر مایل به پذیرفتن خطر هستید ، با این وجود هنوز راهی برای نصب برنامه های افزودنی شخص ثالث که در این دهکده کوچک پیدا می کنید وجود دارد.

 با توجه به وجود افزونه‌های آلوده و ویروسی که از این راه وارد مرورگر و سیستم کاربران میشود، Google به کاربران هشدار داد که از این روش استفاده نکنند و بعد از مدتی، امکان نصب افزونه‌ها را به صورت دستی از کاربران گرفت و به آن‌ها گفت که فقط میتوانند از افزونه‌هایی که در Chrome Web Store قرار دارد استفاده کنند.

می توانید از آنها برای نصب برنامه های افزودنی که در Chrome Web Store نصب نشده است ، استفاده کنید. و در اینجاست که من دوباره به شما کاربران تذکر دوباره میدم که نصب برنامه های افزودنی تایید نشده از منابع ناشناخته خطرناک است و می تواند کامپیوتر شما را در معرض کد مخرب قرار دهد.

آموزش نصب دستی افزونه در مرورگر کروم

  1. فایل افزونه‌ی کروم که یک فایل با پسوند CRX است را دانلود و روی سیستم خود داشته باشید.
  2. chrome://extensions را در نوار آدرسِ مرورگر کروم خود وارد کنید. سپس گزینه  Developer mode را در گوشه بالا سمت راست انتخاب و فعال کنید.
  3. حالا لازم است از یک نرم‌افزارِ CRX Extractor استفاده کنید و فایلِ CRX را به یک فایلِ‌ Zip تبدیل کنید. ما از نرم‌افزار CRX Extractor برای این کار استفاده کردیم. (کافیست نام آن را در اینترنت جستجو کنید تا ان را بیابید)
  4. حالا این فایلِ Zip را Unzip کنید(از حالت zip خارجش کنید.)
  5. دوباره chrome://extensions را در نوارِ آدرس مرورگر کروم وارد کنید. گزینه‌ی Load unpacked extension را انتخاب کنید و سپس فولدرِ Unzip شده را انتخاب کنید تا نصب شود.
dragdrop_chrome_ext4 آموزش نصب دستی افزونه در مرورگر کروم
آموزش نصب دستی افزونه در مرورگر کروم
منبع
.cnet
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x