آموزشرپورتاژ آگهی

Container چیست؛ ۴ کاربرد آن

Container چیست و چه کاری انجام می دهد؟ اگر فردی علاقه مند به نرم افزار هستید و هنوز نمی دانید کانتینر به چه دردی می خورد، وقت آن رسیده به طور کامل با این مبحث آشنا شوید. کانتینرها فضایی ایمن برای نوشتن برنامه های کاربردی با کدهای سنگین هستند که محاسبات مدرن را بدون صرف زمان امکان پذیر می سازند. داخل کانتینر تمام فایل های اجرایی، کتابخانه ها، فایل های پیکربندی و کدهای باینری وجود دارد و در مقایسه با رویکردهای مجازی سازی، از تصاویر سیستم عامل بهره مند نیست.

 امروزه با حضور این توسعه فوق العاده برنامه ها با سرعت بیشتری اجرا می شوند و دنیا آن ها به طور کامل متحول شده است. برای این که بهتر بدانید Container چیست و با مزایای آن آشنا شوید در ادامه ما را همراهی کنید.

Container چیست؟

Container چیست؟

در گذشته برنامه های توسعه یافته یا مستقر در ابر تنها با  کمک سیستم عامل اجرا می شدند و امکان این که برنامه خود را با کمک ارائه کننده دیگری اجرا کنید وجود نداشت. در حالی که کانتینر اجرای برنامه ها و نحوه ذخیره سازی داده ها را به طور کلی تغییر داده است. اگر تصمیم دارید برنامه خود را به گونه ای بسازید که کارآمد، سازگار با تکنولوژی های آیند و سبک باشد، باید آن را روی ابر مستقر برنامه کانتینری خود اجرا کنید.

به بیان ساده تر، کانتینر فرآیند نرم افزاری شما را در آمیخته تا در همه محیط های محاسباتی قابل اجرا باشد. شما می توانید انواع فایل های اجرایی مانند کد نرم افزار، برنامه های باینری و … را داخل این فضای ابری قرار دهید؛ طوری که همانند سیستم عامل خدمت رسانی می کند. تمام موارد لازم برای اجرا که به صورت image بسته بندی می شود را در برمی گیرد. از دیگر ویژگی های محبوب کانتینرها می توان به ایجاد فضایی برای انتقال نرم افزارها از محیط پردازشی به محیط منحصر به فرد برای اجرا بدون مشکل اشاره کرد.

کاربردهای آن

کاربردهای آن

کانتینرها راهکاری ساده برای ساخت، آزمایش و نگهداری از برنامه ها در محیط های مختلف از لپ تاپ محلی یک توسعه دهنده هستند که به منابع سیستم کمتری نسبت به سخت افزار نیاز دارند. همیشه این مشکل پیش آمده که برنامه روی سیستم اجرا و تست شده اما به محض انتقال آن به محیط دیگر با مشکلات و باگ های مختلفی روبره شده است.

در حالی که با کمک کانتینر این اطمینان وجود دارد برنامه روی هر سیستم چه محیط تست و چه سرور مجازی به خوبی اجرا می شود. شاید بپرسید سرور مجازی چیست؟ کاربردهای متفاوتی از یک سرور مجازی می توان مشاهده کرد که هر کدام از منبع ها روی دیگر تاثیری ندارند و با امنیت مشابه قابل استفاده هستند. سرور اختصاصی نیز سروری است که منابع را به صورت اختصاصی در اختیار وب سایت یا نرم افزار قرار می دهد و هرگز امکانات با کاربر یا سرور دیگر مشترک نخواهد بود.

در ادامه با کاربردهای متنوع کانتینر آشنا می شوید. اما پیش از آن اگر تمایل به خرید سرور مجازی دارید، روی آن کلیک کنید.

۱- عملیات مفید و اثربخش

امروزه بسیاری از سازمان ها و شرکت ها از این فضا برای انتقال برنامه های کاربردی به فضایی جدید استفاده می کنند. این کار تنها برخی از ویژگی های مجازی سازی سیستم را به شما نشان می دهد و درک کامل برنامه کاربردی ماژولار بر پایه کانتینر قابل مشاهده نیست.

۲- امکان انتقال و اجرای آن

امکان انتقال و اجرای آن

کانتینرها ویژگی های مختلف سیستم عامل را شبیه سازی می کند و برنامه در حال اجرا این تصور را دارد که از ویژگی های آن مانند CPU، حافظه، اتصالات شبکه و … بهره مند است. در صورت ثابت مانند تصاویر پایه، کانتینر در هر مکانی می تواند اجرا شود و این ویژگی برای خیلی از توسعه دهندگان منحصر به فرد است. بسیاری از سازمان ها از کانتینرها برای جابجایی برنامه های کاربردی به محیط های مدرن تر استفاده می کنند. طوری که مزایای اساسی مجازی سازی سیستم عامل ارائه می شود .

تا به حال واژه کانتینر لینوکس را شنیده اید؟ کانتینر لینوکس چیست و چه عملکردی از خودش نشان می دهد. این نوع کانتینر با کمک هسته لینوکس امکان اجرای چند سیستم جداگانه لینوکس را روی سیستم عامل اصلی محقق می سازند.

۳- گستردگی چشمگیر

حضور کانتینرها باعث شده است به تعداد سایت هایی که به مدیریت فناوری اطلاعات مانند سایت های ابری و داخلی می پردازند اضافه شود. سازمان ها زیادی از عملکرد کانتینر برای ارائه زیرساخت و مستقل شدن سایت برای برنامه ها استفاده می کنند.

خوب است در کنار دانستن ویژگی های کانتینرها، بدانید وب سرور چیست؟ آیا تا به حال با این عبارت روبرو شده اید؟ وب سرور توانایی نگهداری و ارسال محتواهای وب سایت را دارد و زمانی که سایتی را بارگذاری می کند مرورگر درخواست شما را به وب سرور ارسال می کند و در صورت تایید اطلاعات در اختیار شما قرار می گیرد.

۴- استقرار ساده تر کسب و کارها

انتخاب نوع استقرار نمی تواند از دسترسی سریع جلوگیری کند. گاهی اوقات به دلیل نیاز به چارچوب مدیریتی سازگار که از برنامه های معمولی و کانتینری استفاده می شود و پشتیبانی از برنامه ها در زمان مدرن سازی ممکن است به تعویق بیوفتد.

کلام آخر

کانتینرها بر خلاف ماشین های مجازی به منابع سیستمی کمتری نیاز دارند، زیرا تصاویر سیستم را برای هر برنامه ذخیره شده متصل نمی کنند. قابلیت همکاری آن ها بالاست و هر برنامه کانتینری می تواند از سیستم عامل میزبان بهره مند شود. همچنین قابل حمل بهتر آن ها وجود دارد و کانتینرها به راحتی هر جایی جابجا می شود. امروزه شرکت ها از این راهکار عالی برای توسعه بهتر، ایده ای آماده برای آینده و بازدهی بالا استفاده می کنند.

اگر تصمیم به تهیه سرور مجازی دارید، خرید سرور از وب رمز پیشنهادی عالی است. این مجموعه خدمات باکیفیت جهانی و پیشتیبانی همه جانبه ارائه می دهد و نیاز مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی را به خوبی می داند و با تجربه ای ۱۸ ساله بهترین فضای مجازی را برای فعالیتی درجه اول آن ها فرآهم می کند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا