آموزش

حذف حساب گوگل خود را چگونه انجام بدهیم

اگر شما این مقاله را می خوانید ، به احتمال زیاد اطلاعات شخصی شما در دسترس عموم است. منظورم از “عموم” از کسانی که در همه جای این کرۀ خاکی زندگی می کنند . بنابراین ، آیا با حذف حساب گوگل خود مانع از دستیابی شرکت ها به اطلاعات شما می شود؟ خب جواب سوال ساده ست، نمی تواند. متأسفانه ، شما هرگز نمی توانید خود را به طور کامل از اینترنت حذف کنید ، اما روش هایی برای به حداقل رساندن ردپای آنلاین وجود دارد ، که احتمال بیرون آمدن اطلاعات شما از آنجا را به حدی پایین می آورد. در اینجا چند روش برای انجام این کار آورده شده است.

تذکر: حذف اطلاعات شما از اینترنت ، همانطور که در این مقاله آورده ام ، ممکن است بر توانایی شما در برقراری ارتباط با کارفرمایان بالقوه تأثیر منفی بگذارد.

۱-حساب های شبکه اجتماعی و خدمات وب خود را حذف یا غیرفعال کنید

به این فکر کنید که در کدام شبکه های اجتماعی عضو شدید. گذشته از موارد بزرگ مانند فیسبوک، توییتر، لینکدین و اینستاگرام ، آیا هنوز هم در سایتهایی مانند تامبلر، گوگل پلاس یا حتی MySpace حساب های عمومی دارید؟ در مورد حساب ردیت شما چطور؟ موارد مشترک ممکن است شامل: اطلاعات ذخیره شده در آمازون ، Gap.com ، Macys.com و دیگران باشد.

برای خلاص شدن از شر این حساب ها ، به تنظیمات حساب خود بروید و فقط به دنبال گزینه ای برای غیرفعال کردن ، حذف یا بستن حساب خود باشید. ممکن است آن را در قسمت Security یا Privacy یا موارد مشابه پیدا کنید.

اگر با یک حساب خاص مشکل دارید ، سعی کنید به جستجوی آنلاین “چگونه حذف شود” ، و به دنبال آن نام حسابی را که می خواهید حذف کنید ، جستجو کنید. باید بتوانید دستورالعمل هایی در مورد نحوه حذف آن حساب خاص پیدا کنید.اگر به دلایلی نمی توانید یک حساب را حذف کنید ، اطلاعات موجود در حساب را به غیر از اطلاعات واقعی خود تغییر دهید.

حذف حساب گوگل
حذف حساب گوگل

۲-اطلاعات خود را مستقیماً از وب سایت ها حذف کنید (حذف کردن حساب)

ابتدا با شرکت تلفن یا ارائه دهنده تلفن همراه خود بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که به طور آنلاین لیست نشده اید و اگر عضو آن ها هستید ، نام خود را حذف کنند.

اگر می خواهید یک پست انجمن قدیمی یا یک وبلاگ قدیمی را که در روز نوشتید حذف کنید ، باید با مدیر وب سایت جداگانه تماس بگیرید. برای یافتن شخص مناسب می توانید به بخش دربارۀ ما یا تماس با ما در سایت مراجعه کنید یا به سایت www.whois.com بروید و نام دامنه مورد نظر خود را جستجو کنید. در آنجا باید اطلاعاتی را پیدا کنید که دقیقاً با چه کسی تماس بگیرید.

متأسفانه ، اپراتورهای وب سایت خصوصی هیچگونه تعهدی برای حذف پست های شما ندارند. بنابراین ، هنگام تماس با این سایت ها مودبانه باشید و به وضوح بیان کنید که چرا می خواهید پست حذف شود. امیدوارم که آنها به طور جدی مشکل شما را دنبال کرده و آن را حذف کنند.

۳-اطلاعات شخصی را از وب سایت ها حذف کنید

خب در ادامۀ حذف حساب گوگل ، اگر اطلاعات حساس شخصی شما مانند شماره تأمین اجتماعی یا شماره حساب بانکی و مدیر وب سایتی که در آن قرار داده شده است ، آن را حذف نمی کند ، می توانید یک درخواست قانونی را به Google ارسال کنید تا حذف شود.

مشیر حذف می تواند مدتی طول بکشد ، و هیچ تضمینی برای موفقیت وجود نخواهد داشت ، اما اگر خودتان را در چنین شرایط آسیب پذیر قرار دهید بهترین راه حل خواهد بود.

۴-نتایج جستجوی منسوخ را حذف کنید

بیایید فرض کنیم یک صفحه وب با اطلاعات مربوط به شما در مورد آن وجود دارد که می خواهید از شر آن خلاص شوید. مانند صفحه وبلاگ کارفرمای سابق خود ، ماه ها بعد از تغییر شغل که شما انجام دادید. شما می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید تا صفحه را به روز کنید. آنها مشکل شما را برطرف می کنند ، اما وقتی نام خود را گوگل می کنید ، این صفحه هنوز هم در نتایج جستجوی شما نشان داده می شود – حتی اگر نام خود را هنگام کلیک روی پیوند پیدا نکنید. این بدان معنی است که نسخه قدیمی صفحه در سرورهای Google ذخیره شده است.

اینجا است که این ابزار وارد این ماجرا شده است. آدرس URL را به Google ارسال کنید به این امید که آن را از سرورهای خود را حذف و نتیجه جستجوی ذخیره شده را حذف کنند ، بنابراین دیگر با صفحه در ارتباط نیستید. هیچ تضمینی وجود ندارد که گوگل به دلایلی بتواند اطلاعات ذخیره شده را حذف کند ، اما ارزش آن را دارد سعی کنید تا حد ممکن از حضور شما از اینترنت بیرون خارج شوید.

و در آخر، حذف حساب های ایمیل شماست

بسته به نوع حساب ایمیل شما ، میزان مراحل انجام این کار متفاوت خواهد بود.باید وارد حساب کاربری خود شوید و سپس گزینه حذف یا بستن حساب را پیدا کنید. برخی از حساب ها برای مدت مشخصی باز خواهند ماند ، بنابراین اگر می خواهید مجدداً آنها را فعال کنید.برای تکمیل مراحل قبلی یک آدرس ایمیل ضروری است ، بنابراین مطمئن شوید این یکی آخرین مورد شماست.

به یاد داشته باشید هنگام انجام این روندها صبور باشید و انتظار نداشته باشید که آن را طی یک روز کامل کنید. همچنین ممکن است مجبور شوید که مواردی وجود دارد که نمی توانید به طور دائم از اینترنت حذف کنید را بپذیرید.امیدوارم از مقالۀ حذف حساب گوگل خود را چگونه انجام بدهیم لذت برده باشید.

منبع
cnet
برچسب ها
0 0 vote
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن