تلفن همراههواوی
موضوعات داغ

ایالات متحده به مدت ۹۰ روز اجرای تحریم‌های هواوی را به تعویق انداخت

دیروز شرکت گوگل به دستور رییس جمهور آمریکا شرکت چینی هواوی را تحریم کرد و لایسنس اندروید این شرکت را نیز باطل کرد. اما امروز وزارت بازرگانی ایالات متحده اعلام کرد که اعمال تحریم‌های هواوی برای مدت ۹۰ روز به تعویق افتاده است و لایسنس اندروید این شرکت به طور موقت در این مدت زمان سه ماهه مجدداً فعال شده است.

به گزارش رویترز، هواوی در این تاخیر ۹۰ روزه وقت دارد تا قطعات مورد نیاز برای محصولات خود را از شرکت‌های آمریکایی از جمله شرکت‌های تولید کننده تراشه تهیه کند و گوشی‌های اندرویدی و سایر دستگاه‌های مجهز به این سیستم عامل را از نظر نرم افزاری بروزرسانی کند. اما به نظر می‌رسد که محدودیت خرید قطعات از شرکت‌های آمریکایی برای محصولات جدید ساخت شرکت هواوی همچنان پا بر جا باشد. در این بین گوگل اعلام کرده است که محدودیت‌های اعمال شده برای هواوی به شکل موقت لغو شده است و به مدت ۹۰ روز لایسنس‌های مربوط به اندروید برای این شرکت تمدید شده است؛ در این مدت زمان کوتاه هواوی باید تمام بروزرسانی مورد نیاز برای گوشی‌های هوشمند اندرویدی و سایر دستگاه‌های اندرویدی خود را نیز عرضه کند.

اما در صورتی که پس از ۹۰ روز تحریم‌های اعمال شده مجدداً فعال شوند و لایسنس اندروید هواوی باطل شود، بدون شک این شرکت چینی در بروزرسانی گوشی‌های هوشمند خود به نسخه جدید اندروید با مشکلات جدی مواجه خواهد شد و مدت زمان ۹۰ روزه در نظر گرفته شده برای عرضه نسخه نهایی و پایدار اندروید Q بر روی دستگاه‌های هواوی کافی نمی‌باشد. البته مهلت ۹۰ روزه گوگل و بازگشت لایسنس اندروید فقط شامل گوشی‌های فعلی این شرکت می‌شود و سایر گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های اندرویدی که تا به امروز تاییدیه گوگل را دریافت نکرده‌اند، دیگر نمی‌توانند از نسخه رسمی اندروید استفاده کنند.

خوشبختانه میان رده‌های آنر ۲۰ و آنر ۲۰ پرو تأییدیه‌های مورد نیاز را پیش از اعمال تحریم‌ها دریافت کرده‌اند و با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شوند؛ همچنین پرچمدار تاشو میت ایکس هواوی هم پیش از این تأییدیه‌های مورد نیاز را نیز دریافت کرده بود. اما با توجه به وضعیت موجود، تکلیف گوشی‌های هوشمند بعدی هواوی که در سال جاری میلادی معرفی می‌شوند مشخص نیست.

منبع
شهر سخت افزار
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا