فیلم و سریال

نقد و بررسی سریال بازی تاج و تخت قسمت ۱ فصل ۸

The GOT

تذکر:

اگه شما قسمت جدید فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت را مشاهده نکرده اید توصیه میکنم از خواندن این مقاله صرف نظر کنید.

 

 

دانیل داداریو:

دانیل داداریو منتقد سایت ورایتی در این نوشته قسمت اول فصل هشتم مجموعه تلویزیونی بازی تاج و تخت (Game of Thrones) را بررسی کرده است. محور نوشته داداریو بر شتاب بیش از حد و برخی تغییرات است که بازی تاج و تخت در فصل آخر از خود نشان می‌دهد. در ادامه می‌توانید بخشی از این نقد را بخوانید:

فصل پایانی مجموعه تلویزیونی بازی تاج و تخت با قسمتی آغاز شد که از نظر فضای کلی تا حد زیادی به فضای آشنای همیشگی شباهت داشت. بازی تاج و تخت اصولا بیش از هر مجموعه تلویزیونی دیگری تمایل دارد لحظات نفسگیر و پراهمیت مجموعه را در میان قسمت‌های مختلف یک فصل پخش کند. با این وجود قسمت اول از یک نظر متمایز بود.

صحنه‌هایی که در آن سمول تارلی از مرگ پدر و برادرش به دست دنریس آگاه می‌شود و پس از آن جان اسنو از هویت واقعی‌اش آگاه می‌‎شود واقعا خوب از کار درآمده‌اند. بازیگران در این صحنه‌ها خوب عمل می‌کنند و بویژه می‌توان به پیشرفت محسوس جان بردلی در نقش سمول توجه داشت که در طول مجموعه هر بار بازی‌های بهتری ارایه می‌کند.

طراحی صحنه:

اگرچه پادشاه شب حضوری در این قسمت نداشت اما برنامه‌های وحشتناک وی همه را برانگیخته است. مرده‌ها در راه هستند و ند آمبر بیچاره بهای نفرستادن به موقع نیروهایش به وینترفل را با جان خودش پرداخت کرد؛ همچنین صحنه‌ای که تورموند و گروهش جسد ند آمبر را پیدا می‌کنند یکی از صحنه‌های تحسین‌برانگیز این قسمت بود و طراحی صحنه فوق‌العاده‌ای داشت.

بازی تاج و تخت به عنوان بزرگترین مجموعه تلویزیونی حال حاضر جهان مجبور است به برخی وظایفش در قبال هواداران عمل کند؛ وظایفی که از فصل‌های ابتدایی روی دوش سریال سنگینی می‌کند. یکی از این وظیفه‌ها انتقال اطلاعات به مخاطبان به ساده‌ترین شکل ممکن است؛ همان اتفاقی که در گفت‌وگوی جان و سمول رخ می‌دهد. صحنه‌ای که بوضوح نشان می‌دهد نگه‌داشتن این بخش قابل‌توجه از داستان برای فصل آخر نوعی اشتباه در محاسبه بوده است.

 

 

0 0 vote
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x