فیلم و سریالمقالات

دید سایت های معتبر دنیا به فیلم Dumbo 2019

به بررسی دیدگاه سایت معتبر دنیا به فیلم دامبو (Dumbo 2019) اثر دیزنی می پردازیم،با ریور وب همراه  باشید.

 

 

 

داستان

یک ستارهٔ سابق سیرک به نام هولت فریر است می باشد.که پس از بازگشت از جنگ، برای گذران زندگی، دوباره وارد این عرصه می‌شود و در همان در آغاز ورود، صاحب سیرک با نام مکس مدیسی مسئولیت مراقبت از فیلی تازه متولد شده با گوش‌های بزرگ را به وی واگذار می‌کند.

در ابتدا این بچه فیل که دامبو نام دارد به خاطر فرم گوش‌هایش مورد تمسخر دیگران قرار می‌گیرد، ولی در ادامه وقتی فرزندان هولت کشف می‌کنند که او توانایی پرواز کردن دارد، ماجرا به کلی تغییر می‌کند؛ دامبو از آن چیزی که وی را دستمایهٔ تمسخر دیگران قرار داده بود، بهترین بهره را می‌برد و تبدیل به معروف‌ترین ستارهٔ سیرک می‌شود. در این هنگام سرمایه‌داری شرور با نام وندویر با همکاری بندبازی به نام کولت سعی می‌کنند تا هر طور شده سیرک را به دست بیاورند و دامبو را به ستاره‌ای پولساز تبدیل کنند.

 

 dumbo-2019

 

مایکل او سالیوان | واشینگتون پست

۸۸ از ۱۰۰

این داستان جدید، به طرز جذابی تیره و تاریک است و در میان آن رگه‌های نازکی از سبک کارگردانی تیم برتون و همچنین حساسیت نسبتا ترسناک او در این اثر احساس می‌شود.

 

ریچارد روپر | شیکاگو سان تایمز

۷۵ از ۱۰۰

خوشبختانه فیلم دامبو (Dumbo 2019) بسیار عالی، بسیار مصمم و بسیار جسور بود. جنبه‌های احساسی این داستان فوق‌العاده تاثیرگذار بود؛ به طوری که من و افراد اطراف من اصلا نمی‌توانستیم گریه خود را متوقف کنیم.

 

الن نگ | Film Threat

۷۰ از ۱۰۰

طرح و نقشه وی ای وندوره آنقدر تاثیرگذار بود که این فیلم را از یک اثر انیمیشنی و بامزه در رابطه با حیوانات سخنگو، تبدیل به یک اثر جذاب و دلهره‌آور کرد.

 

جیمی گراهام | توتال فیلم

۶۰ از ۱۰۰

با اینکه یک سری هیجان‌ها و احساساتی در این فیلم وجود دارد اما می‌توان گفت که این اثر بازسازی شده، نقاط اوج چندان زیادی ندارد و تقریبا بخش زیادی از آن یکنواخت است.

 

تای بر | بوستون گلوب

۵۰ از ۱۰۰

با اینکه خود دامبو (Dumbo 2019) پرواز می‌کند، اما متاسفانه خود فیلم اصلا اوج نمی‌گیرد.

 

dumbo-2019

 

روزی نایت | آی جی ان

۵۰ از ۱۰۰

متاسفانه این اثر بازسازی شده که ریتمی یکنواخت دارد، اصلا نمی‌تواند آن حس نسخه کلاسیک کمپانی دیزنی از این داستان را به مخاطب بدهد؛ علاوه بر این، این فیلم هیچ چیز جدید، مدرن و بهتری هم به نسخه کلاسیک اضافه نمی‌کند.

 

پیتر بردشاو | گاردین

۲۰ از ۱۰۰

این اثر به طرز دردناکی آزار دهنده است.

 

جو مورگنسترن | وال استریت ژورنال

۰ از ۱۰۰

دامبو (Dumbo 2019) جدید کمپانی دیزنی یک اثر سنگین و پر هزینه است؛ یک لایو اکشن که اثر انیمیشن و کلاسیکی را که در سال ۱۹۴۱ اکران شده بود، بازسازی کرده است. این اثر لحن و تنی سخت و همچنین روح مرده‌ای دارد. بسیار عجیب است که تیم برتون و همکاران او چنین اثر ضعیفی را خلق کرده‌اند؛ آن هم براساس منبع بسیار دوست داشتنی و درخشانی.

 

 dumbo-2019

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا