اخبار

با ایده جدید مایکروسافت دیگر نصب آپدیت‌های ویندوز برای شما مزاحمت ایجاد نمی‌کند

بعد از اینکه مایکروسافت با معرفی ویندوز ۱۰ اعلام کرد که دیگر نسخه ویندوز را افزایش نمی‌دهد شروع به رویه‌ای جدید گرفت و در طی آن به جای افزایش رقم ورژن ویندوز، بیلدها و بروزرسانی‌های جدید برای آن عرضه کرد. اما نصب این بروزرسانی‌ها همیشه نمی‌تواند اتفاق خوبی باشد و در بسیاری مواقع مزاحم کاربران است.

مایکروسافت در رویداد کامپیوتکس تایوان از برنامه جدید خود برای ویندوز طی دوره‌های آینده رونمایی کرد. در این برنامه جدید دیگر خبری از نیاز به ریستارت کردن سیستم عامل برای نصب بروزرسانی‌های جدید نخواهد بود.

در حال حاضر مایکروسافت قابلیتی را در ویندوز قرار داده که به کاربران اجازه می‌دهد در ساعات ساکت و بی سر و صدا، عملیات مروبط به بروزرسانی ویندوز را انجام دهند ولی در هر حال نیاز به ریستارت کردن برای نصب بروزرسانی همچنان وجود دارد.

در این حالت مایکروسافت اعلام نموده که قصد دارد بروزرسانی‌های ویندوز را به نحوی برای دستگاه عرضه کند که دیگر نیازی به ریستارت کردن دستگاه برای نصب ویندوز نباشد. در این راهکار جدید سیستم عامل با دریافت بروزرسانی و در پشت پرده خودش همه مراحل بروزرسانی را انجام می‌دهد و تنها در مواردی که شما در حال کار با نرم‌افزاری هستید که یک بروزرسانی برایش دریافت شده، سوال پرسیده می‌شود که آیا تمایل به بستن نرم‌افزار و نصب بروزرسانی را دارید یا خیر که در صورت عدم تمایل به نصب در آن زمان می‌توانید تنها عملیات بازدارنده را نیز متوقف کرده و به تأخیر بیندازید.

به هر حال بسیاری از منتقدین معتقدند که این روش راهکاری برای رسیدن به هدف مایکروسافت برای یک ویندوز سبک یا همان Windows 10 Lite و یا اسمی شبیه به همین هم هست و شاید در آینده‌ای نزدیک شاهد عرضه نسخه ویندوز با ساختار بدون دردسر برای کاربر باشیم.

به هر حال این قابلیت مفید برای ویندوز اضافه خواهد شد ولی مطمئناً غول ردموندی باید به این هم فکر کند که کاربران ویندوز باید این توانایی را داشته باشند که بروزرسانی دستگاه را به صورت کامل مدیریت کنند و اینطور نباشد که بروزرسانی و هزینه‌های آن برای یک کاربر به مراتب سخت‌تر از نصب آن بروزرسانی‌ها باشد.

منبع
شهر سخت افزار
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x