اخبارورزش

سازمان فناوری اطلاعات: تراکنش‌های پرسپولیس و استقلال با استفاده از بلاک چین ذخیره و شفاف شود

روز گذشته کارگاه آموزشی یک روزه فناوری بلاک‌چین با پشتیبانی وزارت ICT برای خبرنگاران برپا شد که علاوه بر بحث آموزشی، موضوعات دیگری نیز در آن توسط مسئولین حاضر در رویداد مطرح گردید.

به گزارش ICTNA امیر ناظمی معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در این کارگاه در مورد ضرورت ورود به صنعت استخراج رمز ارز و بلاک‌چین توضیحات گسترده‌ای را مطرح کرد. ناظمی در قسمتی از صحبت‌های خود گفت:

این کار چند مزیت دارد از جمله این که فناوری‌های تحول‌آفرین، فرصت‌های لازم را برای لایه‌های مختلف حاکمیت، کسب و کارها و کاربران فراهم کرده و امکان درک ابعاد مختلف این فناوری‌ها، وضع قوانین مناسب را می‌دهد.

اما یکی از بخش‌های دیگری که شاید کمتر به آن توجه شده بحث امنیت داده‌ها و نحوه دسترسی عمومی به آنها بدون نگرانی از دزدی و یا دستکاری اطلاعات است.

می‌توان به صورت ویژه در مورد تراکنش‌های بانکی و یا تبادلات روی بسترهای نظیر به نظیر در بحث‌های مالی، بلاک‌چین را آینده این حوزه معرفی کرد.

فناوری بلاک‌چین در استقلال
فناوری بلاک‌چین در استقلال

در حالت عادی روش‌های رمزنگاری تعریف شده و با کلیدهای مالی برای تبادلات مالی و ارسال اطلاعات مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند ولی بلاک‌چین می‌تواند ساختاری را ایجاد کند که دو نقطه درگیر در یک دوره تبادل اطلاعات تنها مبدأ و مقصد تبادل باشند و به این ترتیب همراه با رمزنگاری زنجیره‌ای که در این میان صورت می‌گیرد امنیت کامل اطلاعات تبادل شده تضمین گردد.

با توجه به این ویژگی مهم بلاک‌چین، امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات اعلام نموده که این سازمان در حال مذاکره با وزارت ورزش که متولی دو باشگاه پرطرفدار فوتبال کشور است تا ساختاری جدید را در تبادلات مالی پرسپولیس و استقلال ایجاد کند.

در این پروژه تراکنش‌های مالی دو باشگاه می‌تواند با استفاده از قابلیت‌های فناوری بلاک‌چین ذخیره شده و در اختیار هوادارنشان قرار بگیرد. این موضوع به صورت ویژه می‌تواند ضمن جلب توجه نگاه‌ها به این فناوری، شفافیت را برای دو باشگاه به ارمغان آورده و موجبات پیشرفت جلوگیری از هر گونه تخلف را ایجاد کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
دکمه بازگشت به بالا
بستن