اخبارتلفن همراه

هواوی در سال ۲۰۱۹ با وجود تحریم‌های آمریکا، رکورد جدیدی را در درآمد ثبت کرد

شرکت هواوی با وجود اینکه تحریم های آمریکا او را نوازش می کند رکورد جدیدی را در درآمد از سال ۲۰۱۹ به ثبت رساند و به بررسی کامل به این گزارش با هم می پردازیم.

هواوی (هواوی رکورد جدیدی را در درآمد)

هواوی گزارش درآمدی سال ۲۰۱۹ خود را منتشر کرد که آمار قابل توجهی را برای این شرکت نشان می دهد. درآمد شرکت چینی باوجود فشارهای آمریکا و کارزارهای تحریمی آن ها، رشد قابل قبولی داشت. البته مدیران هواوی می گویند که این رشد در سال آینده ی میلادی با دشواری روبه رو خواهد بود.درآمد هواوی در سه ماهه نخست ۲۰۱۹ با رشدی ۳۹ درصدی مواجه ،پیش بینی کاهش ۳۰ میلیارد دلاری درآمد هواوی دراثر تحریم های آمریکا اریک زو، رئیس هیئت مدیره ی هواوی در نامه ی مرسوم سالانه به کارمندان نوشت که درآمد شرکت به بیش از ۸۵۰ میلیارد یوآن چینی (حدود ۱۲۲ میلیارد دلار) رسیده است.

آمار مذکور، یک رکوردشکنی در شرکت هواوی محسوب می شود و رشد ۱۸ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. زو می گوید هواوی به عنوان دومین تولیدکننده ی بزرگ گوشی های هوشمند در جهان، سال گذشته ۲۴۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رساند که نسبت به آمار ۲۰۶ میلیون دستگاهی سال گذشته، پیشرفت قابل توجهی محسوب می شود.

توسعه ۵G

زو در بخشی از نامه ی خود پیرامون آمار فروش گوشی هوشمند نوشت:

آمارهای فروش، کمتر از پیش بینی های ما هستند، اما هنوز کسب وکار باثباتی داریم و دربرابر سختی ها، مقاومت می کنیم.رئیس هیئت مدیره ی هواوی در ادامه ی نامه ی خود تأیید کرد که شرکتش با کمپینی استراتژیک و طولانی مدت ازسوی دولت آمریکا روبه رو می باشد. طبق گفته ی او، اگر کمپین مذکور بیش ازاین ادامه پیدا کند، فضای رقابت را برای شرکت ۳۲ ساله ی چینی بسیار دشوار خواهد کرد. زو در ادامه گفت که بقا، اولین اولویت شرکتش در سال آینده خواهد بود.

هند با وجود فشارهای ایالات متحده در توسعه ی ۵G با هواوی همکاری می کند ایالات متحده در سال جاری میلادی هواوی را در فهرست سیاه وزارت بازرگانی وارد کرده و محدودیت های زیادی برای تجارت و حفظ روابط تجاری آن ها با شرکت های آمریکایی وضع کرد. به علاوه آمریکایی ها متحدان خود را ملزم کردند تا از تجهیزات هواوی در ساختن نسل بعدی زیرساخت مخابراتی خود استفاده نکنند.

154934367622993400-compressorهواوی رکورد جدیدی را در درآمد

جی چن

آن ها ادعا می کنند که شرکت چینی، برای امنیت ملی کشورها تهدید محسوب می شود.ویلبر راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده در ماه اکتبر در کنفرانسی در دهلی نو، اظهار امیدواری کرد که هند به عنوان دومین بازار بزرگ مخابراتی در جهان، از تجهیزات زیرساختی هواوی برای ۵G استفاده نکند. او گفت که هند نباید با سهل انگاری خود را در معرض ریسک های امنیتی قرار دهد. ازطرفی همه ی متحدان آمریکا، رویکرد تحریم هواوی را تأیید و اجرا نکردند.  ازطرفی همه‌ی متحدان آمریکا، رویکرد تحریم هواوی را تأیید و اجرا نکردند. هواوی در روزهای اخیر پیروزی بزرگی در هند کسب کرد و مجوز شرکت در آزمایش‌های اولیه‌ی ۵G را در این کشور به‌دست آورد.

جی چن، مدیرعامل هواوی در هند در بیانیه‌ای پیرامون قرارداد جدید در این کشور گفت:

ما از دولت هند به‌خاطر اعتماد ادامه‌دار به هواوی تشکر می‌کنیم. ما اعتقاد داریم تنها نوآوری‌های فناورانه و شبکه‌های باکیفیت، توانایی جوان‌سازی صنعت مخابرات هند را دارند.

قرارداد هندی‌ها با هواوی نشان می‌دهد که شاید فشارهای آمریکا برای خارج کردن غول مخابراتی از قراردادهای بزرگ ۵G موفقیت‌آمیز نبوده باشد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x