تلفن همراههواوی
موضوعات داغ

بیانیه رسمی هواوی در پاسخ به تحریم‌های نرم‌افزاری گوگل

صبح امروز انتشار دو خبر همه ما را شوکه کرد و آن هم دستور مستقیم دولت امریکا برای محدود و قطع کردن همکاری بسیاری از شرکت‌های امریکایی از مشارکت و همکاری با هواوی بود. حالا هواوی به این تحریم‌ها یک پاسخ رسمی داده است.

هواوی به وسیله گوگل، اینتل، کوالکام، برودکام و زایلیکنس، بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری امریکایی تحریم شده و این تحریم شامل قطع کامل مراودات مالی و تجاری و همکاری در زمینه‌های تحقیق، توسعه و فروش و خرید محصولات می‌باشد.

در این راستا و به خصوص با تحریم گوگل و عدم امکان ارائه خدمات پشتیبانی در پروژه اندروید بیش از هر عامل دیگری باعث ایجاد نگرانی در کاربران محصولات این شرکت چینی شده است ولی هواوی در بیانیه‌ای رسمی که در حساب توئیتر بریتانیا خود منتشر کرده اعلام نموده است که جای هیچ نگرانی نیست و هیچ مشکلی کاربران محصولات هواوی و امنیت دستگاه‌هایشان را تهدید نمی‌کند.

در متن این بیانیه اینطور آمده است:

هواوی به ارائه بروزرسانی‌های و خدمات پس از فروش برای کلیه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های برند‌های هواوی و آنر ادامه خواهد داد که این محصولات شامل همه دستگاه‌های فروخته شده‌ای می‌شوند که در حال حاضر در دستان کاربران قرار دارند.

ما به آفرینش اکوسیستمی امن و پایدار ادامه خواهیم داد تا بتوانیم بهترین تجربه را برای کاربران خودمان در سراسر دنیا فراهم کنیم.

به هر حال این تغییر سیاست شرکت‌های امریکایی در آینده دنیای فناوری تأثیری بزرگ خواهد داشت و می‌تواند آینده دنیای نرم‌افزارها و پلتفرم‌های همراه را به واقع دستخوش تغییرات عمیقی بکند.

در نظر داشته باشید که هواوی در این راه تنها نیست و مسلماً دولت فعلی امریکا برای رسیدن به اهداف خود دیگر شرکت‌های بزرگ چینی را نیز هدف قرار خواهد داد.

مشابه این اتفاق از سال گذشته در گروه دستگاه‌های ارتباطی افتاده و شرکت‌های چینی مانند هواوی حالا به خوبی می‌دانند که باید به نوع دیگری به شرکت‌های امریکایی نگاه کنند. با این اوصاف باید ببینیم چینی‌ها پتانسیل استقلال از شرکت‌های امریکایی را دارند یا خیر و یا اینکه در آینده برای بروزرسانی محصولات چینی که در حال حاضر هواوی پرچمدار آنهاست، چه سیاستی اتخاذ می‌شود.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x