تلفن همراههواوی

آمریکا تحریم کامل هواوی را ۴۵ روز دیگر به تاخیر انداخت

وزارت بازرگانی

وزارت بازرگانی ایالات متحده به هواوی مجوز همکاری با شرکت‌های آمریکایی را داده است و طبق گزارش جدید، این مجوز تا ۲۶ اردیبهشت اعتبار دارد؛ اما پس از پایان اعتبار آن، شرکت‌های آمریکایی دیگر حق همکاری با هواوی را نخواهند داشت.

وزارت بازرگانی از عموم مردم خواسته است که نظرشان را در مورد مجوز موقت هواوی اعلام کنند و بگویند که آیا نیاز به تغییر یا تمدید مهلت آن وجود دارد یا خیر. این چهارمین بار است که تحریم کامل هواوی به تأخیر می‌افتد.

برای افرادی که پیگیری می کنند ، این چهارمین باره به مجوز موقت که دولت ایالات متحده اعطا کرده است ، است. پس از ممنوعیت اولیه شرکت های آمریکایی برای انجام تجارت با هواوی در ماه مه مبنی بر نگرانی مبنی بر اینکه دولت چین می تواند از این شرکت برای جاسوسی برای آمریکایی ها استفاده کند ، وزارت بازرگانی سریعاً مجوز موقت سه ماهه صادر کرد تا هواوی بتواند به پشتیبانی از تلفن های خود و تجهیزات شبکه ادامه دهد.

huawei-usa هواوی

دلیل تحریم هواوی

دلیل تحریم ، احتمال جاسوسی دولت چین به‌وسیله‌ی محصولات هواوی از شهروندان آمریکایی اعلام شده است. پس از انتشار چنین گزارشی، وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا واکنش نشان داد. در ابتدا مجوزی سه‌ماهه به این شرکت داده شد تا از محصولات عرضه شده‌اش در ایالات متحده پشتیبانی کند. این مجوز در نوامبر ۲۰۱۹ برای ۹۰ روز دیگر تمدید شد و در فوریه‌ی ۲۰۲۰ نیز برای بار سوم شاهد تمدید مجوز به مدت ۴۵ روز بودیم.

بسیاری از اپراتورها و شرکت‌های فعال در زمینه‌ی ارتباطات جمعی کشور آمریکا از تجهیزات شرکت هواوی استفاده می‌کنند. دولت آمریکا قصد دارد برای اپراتورهایی که تجهیزاتشان را تأمین می‌کرد، وام یک میلیارد دلاری در نظر بگیرد تا تجهیزات مورد نیازشان را از شرکت‌های دیگری تأمین کنند. ماه گذشته سناتورهای آمریکایی پرداخت وام را تأیید کردند و حال، پرداخت وام به اپراتورها تنها نیاز به امضای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دارد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x