اخبار

گوگل ممنوعیت تبلیغات مرتبط با ویروس کرونا را کنار می گذارد

شرکت گوگل در این هفته پس از اتخاذ سیاست خود در مورد مخالفت قانون دموکرات که باعث نگرانی های در این رابطه شد، ممکن است باعث بروز پیدا کردن اطلاعات نادرست در کاخ سفید شود ،که این موضوع ممنوعیت تبلیغات در مورد ویروس کرونا کووید-۱۹ را لغو خواهد کرد.

چندی پیش، اعضای حزب دموکرات آمریکا از این اقدام گوگل ابراز نگرانی کرده و معتقد بودند ممنوعیت تبلیغاتی گوگل باعث می‌شود دولت دونالد ترامپ بتواند عکس‌العمل خود را به بحران کرونا مثبت جلوه دهد و مانع انتقاد دموکرات‌ها شود.

گوگل ممنوعیت تبلیغات

طی چند روز آینده ، گوگل به نهادهای دولتی ، بیمارستانها ، خدمات پزشکی و غیره اجازه می دهد تا تبلیغات مربوط به ویروس کووید-۱۹ را روی سیستم عامل های خود اجرا کنند. از ماه فوریه ، اکثر تبلیغ کنندگان غیردولتی از اجرای تبلیغات مربوط به بحران بیماری COVID-19 برای جلوگیری از سازمان هایی که به دنبال گسترش اطلاعات نادرست یا سودجویانه شوند ، منع شده اند.

سخنگوی شرکت در رابطه با موضوع گوگل ممنوعیت تبلیغات به سایت The Verge گفت:

این سیاست برای محافظت از کاربران و مسدود کردن آگهی هایی که سعی می کنند از حوادث کوتاه مدت مانند بلایای طبیعی استفاده کنند ، طراحی شده است.اکنون ، ما به دنبال راه حل هایی برای حمایت از تبلیغات محدود مربوط به کووید-۱۹ از بیمارستان ها ، ارائه دهندگان پزشکی ، نهادهای دولتی و سازمان های مردم نهاد می باشیم.

در روزهای آینده ، شرکت گوگل تبلیغ کنندگان مجاز را به اجرای تبلیغات را گسترش می دهد. مارک بیتی ، رئیس صنعت گوگل به تبلیغ کنندگان گفت:

ما قصد داریم به سایر تبلیغ کنندگان ، از جمله سازمانهای سیاسی ، اجازه دهیم که تبلیغات مربوط به COVID-19 را اجرا کنند. ما اطلاعات بیشتری برای اشتراک در این مورد در چند روز آینده خواهیم داشت

اما براساس پروتکل ، دموکرات ها نگران این مسئله بودند که این ممنوعیت گسترده به دولت ترامپ اجازه می دهد تا واکنش خود را به این بحران افزایش دهد اما دموکرات ها از انتقاد از آن منع شدند.طبق اعلام گوگل، این محدودیت‌ها در گام نخست برای سازمان‌هایی برداشته خواهند شد که مستقیما با این بحران سروکار دارند. بدین‌ترتیب، ارگان‌های دولتی، بیمارستان‌ها، ارائه‌دهندگان خدمات پزشکی و سازمان مردم‌نهاد از هفته‌ی جاری می‌توانند از پلتفرم تبلیغاتی گوگل برای آگاهی‌بخشی به جوامع درباره‌ی این بیماری استفاده کنند.. “

گوگل ممنوعیت تبلیغات
منبع
theverge
0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x