فیلم و سریالمقالات

نقد و بررسی فصل نهم سریال مردگان متحرک

سریال مردگان متحرک که هر فردی شیفته و عاشق آن می باشد و هر لحظه منتظر خبر جدیدی در مورد این سریال هستند،مردگان متحرک بعد از فصل نهم اوقات خوش و تلخی را برای هواداران به جا گذاشت به همین دلیل به بررسی سریال مردگان متحرک در این مقاله می پردازیم.

 

توجه:اگر هنوز موفق به تماشای فصل نهم سریال مردگان متحرک نشده اید،از خواندن این مقاله صرف نظر کنید.

 

 

داستان

ریک  با متحد کردن جامعه های مختلف ازجمله ناجیان،به نگاه کارل (پسر ریک گرایمز) قبل از مرگ یعنی ایجاد اجتماعی متحد رنگ واقعیت ببخشد. او سعی دارد با احداث پلی این رویا را عملی کند و آینده‌ای را که کارل آرزویش را داشت به حقیقت تبدیل کند.از همان قسمت‌های ابتدایی فصل نهم سریال مردگان متحرک که هر بیننده ای با دیدن آن می فهمد که این سریال از فصل‌های قبلی متفاوت می باشد. ما با دیدن این فصل متوجه ریتم عمیق تر و جسورانه‌تر سریال مردگان متحرک می‌شویم،همه‌چیز به اینجا ختم نمی‌شود؛ شایعه سفر به Washington DC با یک درک سریع و غیرمنطقی،رنگ واقعیت به خود می‌گیرد.

 

 

 

خداحافظی با…

از همه مهم‌تر این مراحل اولیه داستان، مقدمه‌ای برای خارج کردن شخصیت ریک گرایمز از روند داستان سریال مردگان متحرک است.نویسندگان سریال قبل از خارج کردن این شخصیت از پروژه، کار فوق العاده ای انجام دادند و این شخصیت را در اوج عظمت و کیفیت لازم از سریال مردگان متحرک خارج کردند.سریال به شکل واقعی همان حماسه تکراری در دام زامبی‌ها را در پیش می گیرد. پس از خارج شدن شخصیت ریک گرایمز از سریال مردگان متحرک شبکه AMC اعلام کرد که در فکر ساخت یک سه‌گانه با حضور این شخصیت و با بازی اندرو لینکلن (Andro Lincoln) است.

بااین‌وجود چنین اقدامی بدون شک نمی‌تواند زخم خروج احساسی این شخصیت و غم آن را برای طرفداران سریال مردگان متحرک ببخشد. گروه بازیگران سریال مردگان متحرک طی ۹ فصل اخیر دچار تغییرات زیادی شده است اما بدون شک بزرگ‌ترین تغییرات گروه بازیگری طی دو فصل اخیر و با خروج اندرو لینکلن و چندلر ریگز رخ داده است.

با توجه به فرار هوشمندانه به گذشته و ایفای نقش لینکلن، نورمن ریداس و بقیه بازیگران اصلی باید اعتراف کرد سریال مردگان متحرک موفق شد با فصل نهم خود بار دیگر احترام و اعتماد طرفداران را به‌دست آورده و ثابت کند که به‌راحتی می‌تواند داستانش را حتی بدون حضور کاراکتر قدیمی و اصلی خود ادامه دهد.

 

مردگان متحرک The Walking Dead

 

قسمت What Comes After

برخی ممکن است با مرگ ریک احساس فریب‌خوردگی داشته باشند و، اما این تمامی این قضایا به خوبی کنترل شده و طبق شواهد خروج او حتمی است.نام قسمت What Comes After اشاره به خداحافظی ریک ندارد، بلکه نشان‌دهنده جلو رفتن زمان داستان سریال به چند سال آینده است. ازجمله یکی از این اقدامات هوشمندانه را می‌توان به پرش چند ساله داستان سریال نسبت داد که هدف سازندگان از این کار خلاصه کردن تازگی غم از دست دادن یک دوست برای کاراکترهای دیگر سریال مردگان متحرک است.

روند پیشرفتی سریال The Walking Dead در فصل نهم نتوانست به شکل موفقیت‌آمیزی به لحاظ کیفیت و ریتم طی قسمت‌هایش ادامه پیدا کند. سازندگان در ادامه تلاش کردند ما را با کاراکترهای لوک، یومیکو، کانی و کلی آشنا کنند.بینندگان با دیدن این شخصیت‌ها آن‌ها را یک گروه هماهنگ و یکپارچه تصور می‌کردند و نمی‌توانستند جذب توانایی‌های فردی و خصلت‌های خاص رفتاری آن‌ها به‌صورت فردی شوند. در کنار این موضوع باید تصمیم شبکه AMC برای وارد کردن گروه «نجوا کنندگان» از نیمه ابتدایی فصل نهم سریال مردگان متحرک را تحسین کرد، زیرا این اقدام باعث شد داستان سریال طی اپیزودهای پیش رو جذابیت خاصی پیدا کند و بینندگان منتظر ادامه داستان و درگیری با این گروه باشند.

 

مردگان متحرک The Walking Dead

 

مرگ شخصیت مسیح

قسمت پایانی نیمه ابتدایی فصل نهم سریال مردگان متحرک با مرگ شخصیت مسیح به کار خود پایان داد. بدون شک طرفداران این سریال با مرگ کاراکترهای قوی و خوب طی سالیان اخیر کنار آمده‌اند.همان‌طور که در قسمت‌های بعدی نیز ثابت می‌شود، باید اشاره داشت سریال مردگان متحرک دیگر نیاز ندارد برای جذاب و جالب شدن داستان خود از کشتن شخصیت های اصلی و یا مکمل استفاده کند. زیرا این حلقه‌های مرگ با توجه به سنت قدیمی و خونین این سریال دیگر تبدیل به امری تکراری و غیرضروری شده است که جذابیت خاصی را به دنبال ندارد.

بعد از قسمت Scars ،دو قسمت پایانی فصل نهم سریال مردگان متحرک،که تمرکز آن بیشتر بر روی تجارت عادلانه بین جوامع متحد و برگزاری جشنی به مناسبت همین اتحاد دوباره بود. اما این جشن و شادی زمان زیادی طول نمی‌کشد و خیلی زود مشکلات پدیدار می‌شوند.سریال در این فصل بسیار موفق عمل کرد. درواقع آنجلا کنگ شورانر سریال مردگان متحرک بانی اصلی این تغییرات عظیم و موفق بود که توانست با تولید اپیزودهای متنوع با ژانرهای مختلف مسیر پیشرفت را بار دیگر برای این برنامه هموار کند.

با دیدن قسمت آخر فصل نهم سریال مردگان متحرک این حس در شما ایجاد می‌شد که این قسمت دارای زیبایی کافی نبود. شاید دلیل این اقدام آن بود که سازندگان قصد داشتند تمرکز اتفاقات اصلی را بر روی فصل بعدی قرار دهند و به‌جای ارائه داستانی فوری که ارزشی لحظه‌ای دارد، آرام و پیوسته عمل کنند.

 

 the-walking-dead

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
دکمه بازگشت به بالا
بستن