فیلم و سریال

بررسی فصل اول سریال Batwoman

کیت کین ( سریال بت وومن )

وقتی کیت کین پس از دل‌شکستگی به گاتهام برمی‌گردد با آن روبرو می‌شود. اولین آسیب یک تصادف رانندگی طراحی شده توسط جوکر بود که در آن خواهر دوقلوی او بث و مادرش گابی کشته شدند. دومین آسیب اخراج از آکادمی Crow به دلیل گرایشات عاطفی خاص اوست. زنی که کیت عاشق اوست یعنی سوفی مور (با بازی مگات تندی (Meagan Tandy)) با امضای سندی این رابطه را رد کرده اما کیت چنین کاری نکرده است.

همین ویژگی است که کیت را از پسرعمویش بروس کاملا جدا می‌کند. وقتی بروس وین ماسک به صورت می‌زند دلیلش مخفی کردن هویتش و القای ترس و وحشت به جان مجرمان گاتهام است. اما کیت کین می‌داند مردم چه حسی نسبت به خود واقعی او دارند و می‌داند پوشیدن ماسک در روز روشن چقدر آزاردهنده است. این به شخصیت او برند متفاوتی از اراده نسبت به بروس وین می‌دهد؛ او هنوز کله‌شق و خشن است، اما تصمیمش برای پوشیدن شنل و ماسک کاملا شخصی است. کیت کین بیشتر از اینکه بخواهد شهر را نجات دهد می‌خواهد عقاید اشتباه مردمش را از بین ببرد.

Batwoman

شبکه CW

هردو سریال بت وومن و Nancy Drew از نظر تعداد بیننده عملکرد خوبی داشته‌اند، بنابراین تصمیم CW برای سفارش اپیزودهای بیشتر از آن‌ها کاملا منطقی است. این دو همچنین اولین سریال‌های توسعه یافته CW پس از پایان یافتن قرارداد این شبکه با نتفلیکس هستند، بنابراین این شبکه می‌تواند آن‌ها را در سرویس استریم خودش پخش کند.سریال Batwoman داستان کیت کین ملقب به بت‌وومن دخترعموی بروس وین/بتمن را دنبال می‌کند که پس از ناپدیدی بتمن وظیفه محافظت از گاتهام در برابر مجرمان را برعهده گرفته است.

سریال جدید شبکه‌ی سی‌دبلیو یعن سریال بت وومن چند برتری خود را نشان می‌دهد. دیگر با بروس وین و عمارت مجلل او سر و کار نداریم بلکه دخترعمویش، کیت در نقش اصلی قرار می‌گیرد. او که سه سال پس از ناپدید شدن بتمن به گاتهام بازگشته، شهر را باری دیگر در مرز آشوب و هرج و مرج می‌بیند (البته منصف باشیم، چه زمانی گاتهام در مرز آشوب نبوده؟) در غیاب بتمن، پدر کیت نیروی امنیتی حرفه‌ای و مجهز با نام کروز شکل داده تا نگهبان شهر باشند در حالی که شخصیت شروری با نام آلیس و زیردستانش می‌خواهند نظم و قانون را از بین ببرند.

آلیس

مهم‌تر از همه کامروس جانسون (Camrus Johnson) در نقش لوک فاکس پسر لوشس فاکس دستیار بروس در بخش علوم و تحقیقات شرکت وین، و مری همیلتون خواهر ناتنی کیت با بازی نیکول کانگ که با استفاده از تجهیزات دزدیده شده از دانشگاه گاتهام یک فضای پزشکی غیرقانونی به راه انداخته است.اما Batwoman وقتی در بهترین حالتش است که رابطه رقابتی بین کیت و آلیس را به نمایش می‌گذارد

بت‌ومن

جهان های موازی

در پی وقایع بحران بر روی زمین های بیکران ، باتومان خود را در دنیای جدید زندگی کرد. کنار گذاشتن حضور کریپتونین و سایر بیگانگان ، عجیب ترین لحظه برای کیت وقتی اتفاق می افتد که خواهرش بث – نه آلیس – از درون درب او قدم می زند. این دو به سرعت فهمیدند که بث بقایای زمین دیگری است که در بحران نابود شده است ، اما این باعث نمی شود که این دو به سرعت به هم بپیوندند و دوباره خواهران شوند. سپس در دقایق پایانی اپیزود ، بیت در اثر ضعف درد در بدنش فرو می رود. آلیس دقیقاً همان کار را در سطح شهر انجام می دهد. اوه اوه اسپویلرها برای Batwoman ، فصل ۱ ، قسمت ۱۲ سریال بت وومن ، ” خود را انتخاب کنید” دنبال می کنند.

سابق من به سادگی نمی توانم خودم را به مراقبت از آن بسپارم. جیکوب کین به جرم جنایاتی که ماوس هنگام انجام صورت خود انجام داده ، در زندان است. در دنیایی که ما به شکل های مختلف شکل دهیم و متاعان و بیگانگان را شکل داده ایم ، جراحان پلاستیک به دلایلی این ایده را پیدا می کنند که شخصی بتواند چهره و صدای دیگران را کپی کند تا غیرقانونی باشد. سرانجام ، جیکوب و سوفی جراح را پیدا می کنند که مایل باشد تنها در صورتی که بتواند ماوس را برای خودش ببیند ، به آن مراجعه کند. من عصبانی هستم که این پیچش فوق العاده را زودتر از موعد ندیدم.

سریال بت‌ومن

بازیگران سریال بت وومن

در سریال بت وومن، علاوه بر روبی رز (Ruby Rose)، بازیگرانی همچون ریچل اسکارستن (Rachel Skarsten)، نیکول کانگ (Nicole Kang)، کامروس جانسون (Camrus Johsnon)، الیزابت انویس (Elizabeth Anweis)، مگان تاندی (Meagan Tandy) و دوگری اسکات (Dougray Scott) نقش‌آفرینی می‌کنند.

batwoman005 سریال بت ومن

ماوس

در زمانی که آخرین بار پسرش را دید ، دکتر آگوست کارترایت توانایی ایجاد و پوشیدن چهره های موقت اما قانع کننده را به دست آورد. پدرماوس او را به دلیل انتخاب آلیس به جای او ، درس اساسی داد. برای اولین بار در این سریال ، به نظر می رسد ماوس امکانات خود را در مورد او دارد. او به پدرش می گوید که او آلیس را انتخاب کرد زیرا او را به جای تلاش برای برطرف کردن بینایی زخمیش ، او را با ارزش چهره پذیرفت

جیکوب

در همین حال ، جیکوب هنوز در زندان به سر می برد. خب ، از لحاظ فنی او فرمانده یک سازمان شبه نظامی است ، اما طولی نمی کشد که کسی او را متهم کند.اما قبل از آن ، او به سوفی می گوید هر کاری که باید انجام شود برای بازپس گیری آلیس انجام شود. سوفی در حال بازداشت فرمانده کلاغ ها در حالی است که جیکوب در بازداشت است. سوفی در مورد Reverse-Alice نیز چیزی نمی داند ، به این معنی که اگر شخص اشتباهی او را لکه دار کند ، او در معرض خطر تیراندازی قرار دارد.


در همین حال ، در دنیای خارج ، بث و آلیس هر دو دردهای باورنکردنی دارند. لوک ، مری و بث در یک ایست بازرسی توسط ماموران به کنار می روند و وقتی Batwoman آنها را نجات می دهد به سختی آن را زنده می کنند. قسمت اعظم این قسمت در دفتر کیت برگزار می شود در حالی که سعی می کنند چگونه بت را نجات دهند. که آلیس در آن شهر در حال اجرا نیست و سعی می کند بفهمد چه اتفاقی می افتد قبل از اینکه وارد دفتر کیت شوید تا چهره خودش را ببیند.

Batcave

واکسن


اولین مورد از دو Deus Ex Machina زمانی به دست می آید که مری و آلیس هردو متوجه شدند که درمانی که آلیس به مری داده است به یک بت کین فقط قدرت احیا کننده کافی می دهد تا دیگر بت کین را از بین ببرد و زنده بماند. مری موفق شده است که درمان را از آلیس دور نگه دارد و آن را به کیت و لوک تحویل دهد.

انتخاب کیت بسیار نادرست است:

کسی را انتخاب کند که واقعاً خواهرش باشد ، یا فردی که از نظر فنی خواهرش است ، اما واقعاً اینگونه نیست. بیشتر قسمت ها حول این انتخاب می چرخند.

Batcave

وقتی کیت به کلینیک مری می رود ، جایی که آلیس زنجیر شده است و فاش می کند که او این درمان را به بث داده است ، جای تعجب دارد. کیت در آغوش آلیس گریه می کند در حالی که آلیس نفس های آخرش را می کشد. در سرتاسر شهر ، لوک به جای نگه داشتن او در Batcave برای مدت طولانی دیگر ، در نزدیکی شهر با موتور بت خاموش می کند ، که به پدر ماوس ، اوت ، فرصت می دهد زنی را که پسرش را از او دور کرده ، به قتل برساند. او فکر می کند که بث آلیس است و از طریق سینه شلیک می کند.با درگذشت بت ، آلیس زندگی خود را پس می گیرد و کیت ، هنوز هم چشم های خونریزی ، جلوه ای آهسته تر قبل از آلیس را می بندد.

انتخاب درست!

اینگونه نیست که در همه چیز در اینجا به پایانن برسد. برای یک بار ، کیت انتخاب صحیح را به راحتی انجام داد. او بتی را که مانند خواهرش بود نجات داد و می خواهد خواهرش باشد بر فراز بتی که او را به قتل و عزیزان خود را از پاییز گذشته به قتل رسانده است. این یک انتخاب آسان است ، و من خوشحال هستم که یک شخصیت Arrowverse را یک بار شریف نمی دانم.

و مثل این نیست که داستان دو نفر به مدت طولانی ادامه پیدا کند. در ابتدا ، من فکر کردم که بت خوب زندگی خواهد کرد ، اما او به آرامی با آلیس “همگام سازی” می شود. سپس ، کیت مجبور می شود دوباره خواهرش را از دست بدهد ، در حالی که بث سعی می کند در هنگام ادغام خاطراتش در برابر تحول مقاومت کند. این مسئله ما را به یک شرور پیچیده تر می رساند تا کیت با آن درگیر شود.

درعوض ، درمانی که نباید کار کرده باشد ، به شخصیتها این امید را می دهد. تنها ، که هیچ راه معقولی برای فهمیدن اینکه بث در همانجا قرار دارد.در نهایت ، من علی رغم گذراندن زمان زیادی با شخصیت محبوب من ، آلیس ، از این قسمت ناامیدم.

سریال بت وومن PSX_20200217_003052-625x352

نمرات منتقدان به سریال بت وومن

VARIETY / کارولین فرامکه: ۷۰

حتما نباید راجع به کتابهای کمیک، دانش جامع داشته باشید تا اساس داستان بت‌من را بدانید. داستان پسری با کودکی غم‌انگیز که تبدیل به شوالیه‌ی شنل‌پوش گاتهام می‌شود، بارها به شکل‌های مختف بازگو شده که برای جذاب کردنش باید چاشنی خلاقیت را به آن اضافه کرد. از این منظر، سریال جدید شبکه‌ی The CW مزیت‌هایی دارد. اول اینکه دیگر خبری از بروس وین و عمارت مجلل او نیست، بلکه دخترعمویش، کیت کین، سه سال پس از او به گاتهام بازمی‌گردد. او با شهری مواجه می‌شود که در مرز آشوب و هرج‌ومرج است.

همان‌طور که بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی گواهی می‌دهند، شهر پرخطر گاتهام، بستری برای ایجاد داستان‌های جنایی است. گرچه دلیل جذابیت آنها، حضور شخصیت‌هایی است که ارزش این آثار را بیش‌تر می‌کنند. در این خصوص باید اقدام شجاعانه‌ی شبکه‌ی The CW را تحسین کرد.

روبی رز که انتخاب بحث‌برانگیزی برای این نقش بود، به‌نحو احسن دردی را که در لایه‌ی زیرین شخصیت استوارش قرار دارد، نشان می‌دهد؛ خصوصا فلاش‌بک‌هایی داریم که زمانی را به تصویر می‌کشد که او نسبت به حالا که ملاقاتش می‌کنیم، بسیار کمتر خسته و دلمرده است. خواهرخوانده‌ی او و لوک فاکس ( پسر لوسیوس فاکس)، کیت را هم‌راهی می‌کنند و سعی دارند اسرار بروس وین را کشف کنند.

batwoman005 سریال بت وومن

COLLIDER / وینی مانکوسو: ۶۰

وقتی بروس وین، نقاب بر چهره می‌گذاشت، هویت خود را  پنهان می‌کرد و در میان جنایت‌کاران گاتهام باعث ایجاد رعب و وحشت می‌شد، اما کیت کین می‌داند که گاتهام به هویت او به دیده‌ی تحقیر می‌نگرد و بدتر این است که به همین دلیل مجبور می‌شود در روز روشن نقاب بر چهره بگذارد. همین امر، باعث ایجاد تمایز این شخصیت با بروس وین می‌شود. او کماکان لجوج و کله‌شق است، اما نهایتا تصمیمش مبنی بر پوشیدن شنل و بالاپوش، فراتر از یک تصمیم شخصی است. کیت کین بیشتر سعی دارد که اشتباه شهر را اثبات کند تا اینکه شهر را نجات دهد.

Uncle Barky / اد بارک: ۵۸

در سریال بت ومن دو قسمت اول، سریال، از یک صحنه‌‌ی اکشن به صحنه‌ای دیگر منحرف می‌شود و فاقد انسجام لازم است. نکته‌ی دیگر این است که خوب نیست در حالی‌ که کیت، قهرمان و در مرکز سریال است، آلیس (ریچل اسکارستن)، مکررا  توجه بینندگان را جلب کند و تحسین آنها را برانگیزد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x