اخبار

گرندپری فرمول یک استرالیا به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد

گرندپری استرالیا که قرار بود به‌عنوان مسابقه افتتاحیه‌ی فصل ۲۰۲۰ فرمول یک این هفته در ملبورن برگزار شود، به دلیل ترس از شیوع ویروس کرونا لغو شد. لغو گرندپری استرالیا پس از خروج تیم فرمول یک مک‌لارن از مسابقه‌ی روز پنجشنبه و مثبت شدن آزمایش یکی از اعضای این تیم رخ افتاد.

دولت قبلاً طرفداران حضور در مسابقات جایزه بزرگ بحرین هفته آینده را ممنوع اعلام کرده است. اگر جلوتر برود ، در یک مدار خالی وجود خواهد داشت. ویتنام قرار بود اولین میزبان F1 Grand Prix خود را در تاریخ ۵ آوریل در یک خیابان خیابانی در هانوی برگزار کند. GP چینی که در ابتدا برای ماه آوریل برنامه ریزی شده بود ، ماه گذشته به طور نامحدود به تعویق افتاد.ممنوعیت ها و محدودیت های سفر در میان افزایش عوارض ناشی از بیماری COVID-19 پیش بینی ها را دشوار می کند.

فرمول یک، هیئت حاکمه فدراسیون بین‌المللی اتومبیل‌رانی و شرکت گرندپری استرالیا طی بیانیه‌ای اعلام کردند:

به‌دنبال تأیید مثبت شدن آزمایش COVID-19 یکی از اعضای تیم مک‌لارن و تصمیم این تیم برای انصراف از مسابقه‌ی جایزه‌بزرگ استرالیا، فرمول یک و FIA عصر پنج‌شنبه جلسه‌ای را با مدیر ۹ تیم دیگر تشکیل دادند. به‌دنبال این جلسه و بحث درباره‌ی لغو یا برگزاری مسابقه، با نظر اکثریت تیم‌ها نتیجه گرفته شد که مسابقه نباید انجام شود.

2020-formula-1-australian-grand-prix-cancelled-sam-bloxham-motorsport-images-goodwood-12032020

در متن بیانیه همچنین آمده است:

ما درک می‌کنیم این خبر بسیار ناامیدکننده‌ای برای هزاران هواداری است که می‌خواستند مسابقه برگزار شود. هزینه‌ی تمام کسانی که بلیط خریداری کرده‌اند به‌طور کامل بازپرداخت خواهد شد و اعلامیه‌ی بعدی در موعد مقرر ابلاغ می‌شود. تمامی طرف‌ها از جمله شرکت گرندپری استرالیا، فدراسیون اتومبیل‌رانی استرالیا، کارمندان و داوطلبان تلاش‌های سنگینی کردند تا مسابقه‌ی افتتاحیه سری رقابت‌های قهرمانی فرمول یک جهان در سال ۲۰۲۰ را در ملبورن برگزار کنند؛ اما به نتیجه رسیدند که ایمنی اعضای خانواده فرمول یک، عموم جامعه و همچنین رقابت منصفانه در اولویت قرار دارد. 

کری در اوایل این هفته در ویتنام بود و نتیجه مذاکرات با مقامات محلی مشخص نیست. کری درست به موقع برای جلسات بحرانی با حضور سازمان دهندگان استرالیا ، هیئت مدیره بین المللی ورزش موتور و اصول ۹ تیم F1 وارد استرالیا شد.

مک لارن

تیم دیگر ، مک لارن ، قبلاً کناره‌گیری کرده بود زیرا یکی از اعضای تیم آزمایش مثبت برای کروناویروس و ۱۴ نفر دیگر به مدت ۱۴ روز در یک هتل ملبورن در قرنطینه قرار گرفتند. با چنین تیمی نابود شده ، بعید نیست مک لارن بتواند در بحرین مسابقه دهد.

وی افزود:

“در این مرحله ، تمرکز ما در این هفته با موضوعاتی است که پرداخته می شود. من تازه از ویتنام وارد شده ام ، بنابراین ما در مورد مسابقات آینده با شرکا در حال گفتگو هستیم. ” وی گفت: “در روزهای آینده ، به وضوح ما به حوادثی که هنوز در پیش رو هستند پرداخته ایم. پیش بینی وضعیت دشوار است تلاش برای نگاه کردن و انجام انواع پیشگویی ها ، وقتی سریع این حالت را تغییر داد ، چالش برانگیز است. “

فراری در شمال ایتالیا مستقر است ، جایی که نقاط داغ کورونا ویروس وجود دارد. برخی از دولت ها ممنوعیت هایی را برای مسافران ایتالیا اعمال کرده اند که باعث شده مشکلات احتمالی دیگری برای F1 ایجاد شود.

کری گفت:

“از بسیاری جهات ، این یک وضعیت بی سابقه است ، مطمئناً من هرگز در چنین چیزی زندگی نکرده ام.” بزرگی ، غیرقابل پیش بینی بودن و روان بودن آن. در آن نوع شرایط ، مهم است که تا آنجا که می توانید ورودی کنی


0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا