اخبار

مایکروسافت طراحی جدیدی از منوی استارت ویندوز ۱۰ نمایش داد

اخیراً شایعات و نشت بسیاری در مورد مایکروسافت در مورد بازنگری منوی شروع نمادین ویندوز ۱۰ شایع شده است ، و اکنون این شرکت به طور رسمی عملکرد خود را نشان داده است.

 مایکروسافت قصد دارد با تغییر رویکردی توجه نسبت به گذشته از به‌کارگیری کاشی‌های زنده در طراحی پیش‌فرض منوی استارت فاصله بگیرد. این مطلب از طرح مفهومی جدیدی از منوی استارت که تازگی توسط تیم طراحی ویندوز منتشر شده آشکار شده است.

در این طرح، حذف کاشی‌های زنده و استفاده از آیکون‌های ثابت مشاهده می‌شود. به‌گفته‌ی یکی از اعضای تیم طراحی ویندوز، این تصمیم برای ارتقای بصری این منو اتخاذ شده است. البته برخی آیکون‌ها همچنان درون کاشی قرار دارند، اما دیگر از ارائه‌ی اطلاعات زنده در این کاشی‌ها خبری نیست.

همان‌طور که در تصویر دیده می‌شود طرح کلی منوی استارت جدید از منوی فعلی چندان متفاوت نیست، اما شکل ظاهری آن بسیار یکنواخت‌تر به‌نظر می‌رسد و دیگر اثری از کاشی‌های زنده‌ی رنگارنگ دیده نمی‌شود. شایان‌ذکر است که کاشی‌های جدید علاوه بر یک آیکون، دارای پس‌زمینه و گوشه‌های گرد شده هستند. ناگفته نماند که تصویر منتشر شده تنها یک طرح مفهومی است و طراحی نهایی منوی استارت جدید می‌تواند متفاوت باشد.

مایکروسافت 51bdafd4-87a4-420b-84fc-85ae08b80bac

مایکروسافت

اگرچه به نظر می رسد مایکروسافت در حال حاضر کاشی های زنده را نگه می دارد ، هرچند به شکلی بسیار کم نظیر ، روزهای آنها هنوز هم ممکن است شماره گذاری شود.مطابق با The Verge ، مایکروسافت هنوز فکر نکرده است که با Tiles Live چه باید بکند ، و بازخورد افرادی را که از ویندوز ۱۰X استفاده می کنند ، نسخه دو صفحه نمایش ویندوز ۱۰ که دارای یک شروع است ، در نظر خواهد گرفت. منوی کاشیهای زنده را نشان نمی دهد.

به غیر از این ، به نظر می رسد که منوی Start آینده کاملاً شبیه به موجود موجود خواهد بود ، اما کاری که مایکروسافت انجام می دهد تا منوی Start کمتر به هم ریخته و استفاده از آن آسان تر باشد ، یک حرکت خوب در نظر ما است.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x