اخبار

اپل از راه‌اندازی وب‌سایت برای اطلاع‌رسانی کرونا خبر داد

اپل روز گذشته به‌صورت رسمی از آغازبه‌کار وب‌سایت و اپلیکیشنی جدید برای نظارت ویژه روی ویروس کرونا (کووید ۱۹) خبر داد. و منابع اطلاعاتی با همکاری مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، کارگروه ویروس تحت رهبری کاخ سفید و آژانس مدیریت فوریت های پزشکی تهیه شده است.برنامه و وب سایت به کاربران اجازه می دهد تا به یک سری سؤالات ، از جمله در مورد عوامل خطر و علائم ، پاسخ دهند و راهنمایی CDC را در مورد مراحل بعدی دنبال کنند.

اپل از راه‌اندازی وب‌سایت برای اطلاع‌رسانی کرونا

مواجه شوند که به آنان بگوید باید تست کرونا بدهند. اما شرکت به‌طور دقیق مشخص نمی‌کند که امکان انجام این کار در چه مکان‌هایی وجود دارد. در ضمن کیت‌های تست کرونا در حال حاضر محدود هستند و دولت‌های مختلف همواره گفته‌اند که امکان گرفتن تست از همه‌ی مردم وجود ندارد. بااین‌حال در اطلاعیه‌ی کوپرتینویی‌ها آمده است: «برای کمک به بهبود سایت، اپل برخی اطلاعات درمورد نحوه‌ی استفاده‌ی شما از آن را جمع‌آوری می‌کند. اطلاعاتِ جمع‌آوری‌شده به‌گونه‌ای نیستند که بتوانند به‌طور دقیق هویت شما را مشخص کنند». در ضمن هنگام پر کردن سؤالات، اپل از شما نمی‌خواهد مکانتان را مشخص کنید. 

اپل در وب‌سایتش به چنین افرادی می‌گوید که باید درمورد تست شدن‌شان با کیت تست کرونا با دیگران حرف بزنند. این گفته به این دلیل مطرح شده است که در آمریکا نیز همچون دیگر کشورها، کیت‌های تست کرونا محدود هستند و در مواردی نیز ممکن است دقت کامل را نداشته باشند. در ضمن آژانس CDC به مردم پیشنهاد کرده است پیش از مراجعه به بیمارستان‌ها برای دادن تست کرونا، به دکتر خودشان مراجعه کنند. بااین‌حال اپل به تمامی کسانی که با تنگی نفس شدید مواجه شده‌اند پیشنهاد می‌کند با اورژانس تماس بگیرند.

اپل از راه‌اندازی وب‌سایت برای اطلاع‌رسانی کرونا Apple_new_covid_19_app_macbook_pro_iphone_11_pro_03272020
اپل از راه‌اندازی وب‌سایت برای اطلاع‌رسانی کرونا

اپل به‌صراحت گفته است که ابزار نظارتی‌اش هیچ‌گونه اطلاعاتی از کاربران جمع‌آوری نمی‌کند و آن‌ها را نیز با هیچ نهادی به‌اشتراک نمی‌گذارد. در ضمن برای پر کردن سؤالات اپل، نیازی به لاگین کردن در حساب کاربری خود (اپل ID) ندارید.

منبع
thehill
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x