اخبار

آمازون تا ۱۶ماه مه دستمزد ساعتی کارگران انبار را افزایش می دهد

براساس گزارش CNBC ، آمازون افزایش نرخ دستمزد ساعتی کارگران انبار را تا ۱۶ مه افزایش می دهد.این شرکت در ابتدا ماه مارس اعلام کرد که به عنوان بخشی از افزایش استخدام خود برای مقابله با افزایش تقاضا بالا به دلیل بیماری ویروس کرونا ، موجب افزایش حقوق کارگران انبار با ساعتی ۲ دلار خواهد شد.

دستمزد کارگران انبار آمازون

افزایش دستمزد موقتی بود که تا اول ماه مه تمدید شد. اکنون ، آمازون در حال افزایش دستمزد پرداخت برای کمک به تشویق کارگران برای ادامه کار در انبارها و سکوهای مواد غذایی و تحویل بسته های خود است.

ما در این زمان دشوار شاهد تقاضای سنگین هستیم و تیم در حال انجام کارهای باورنکردنی برای مشتریان و جامعه است.

سخنگوی آمازون به CNBC می گوید:

براساس این گزارش ، آمازون در حال حاضر بیش از ۲۵۰،۰۰۰ کارگر مرکز تحقق در ۱۱۰ مرکز در ایالات متحده را به کار می گیرد.

علی رغم این مزایای اضافه شده ، آمازون بخاطر رسیدگی به مسائل بهداشتی و ایمنی در طول COVID-19 با انتقاد شدید روبرو شده است. کارمندان با وجود آزمایش مثبت برای ویروس کرونا شکایت کرده اند ، و آمازون نیز به عدم اطلاع رسانی به کارمندان هنگام تماس با همکارانی که بعداً آزمایش مثبت کرده اند متهم شده است.

کارکنان اخراج شده

دستمزد کارگران انبار آمازون ماه گذشته در نیویورک پس از اخراج آمازون یکی از برگزارکنندگان خود ، مدعی عناوین ملی شد و ادعا کرد که او دستورالعمل خودزنی را نقض کرده است.اسناد و مدارک فاش شده بعداً برنامه های مدیران آمازون را آشکار کرد که سازمان ، کریس اسمالز را برای بی اعتبار ساختن جنبش کارگری در حال رشد شرکت ، بدست آورد.

در اوایل ماه جاری ، اولین کارگر انبار آمازون در اثر کووید-۱۹ درگذشت و از زمان حادثه Smalls ، آمازون هم کارمندان شرکت ها و هم دیگر کارگران انبار را اخراج کرد.شورای ملی روابط کار اکنون در حال بررسی این مسئله است که آیا آمازون حقوق کارمندان خود را نقض می کند یا خیر. و امروز ، کارگران فناوری آمازون برای اعتراض به عملکرد شرکت در حال فراخوانی هستند.

دستمزد کاگران انبار آمازون

سخنگوی شرکت

وی در رابطه با موضوع دستمزد کارگران انبار آمازون افزود:

“ما از حق هر کاری برای انتقاد از شرایط کار کارفرمایان پشتیبانی می کنیم ، اما این امر با مصونیت در برابر همه و همه سیاست های داخلی همراه نیست. ما این کارمندان را به دلیل نقض مکرر سیاست های داخلی را پایان دادیم

سخنگوی آمازون در مورد پایان کار کارمندان شرکت به سایت Verge می گوید:

در رابطه با کارگران انبار اخراج شده، این شرکت همچنین می گوید حقوقی که به کارکنان می دهد اعتراض می کند “مصونیت پتو را در برابر شرایط ، به ویژه مواردی که سلامت ، رفاه یا ایمنی همکارانشان را به خطر نمی اندازند فراهم نمی کند.

منبع
theverge
0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x