فیلم و سریال

بررسی فیلم Waves

از نظر بصری شجاعانه عمل کرده و جزو بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ به شمار می‌رود ولی نکته‌ای که بیشتر از همه شما را شگفت‌زده خواهد کرد به کارگردان مربوط است: این که شولتز در ۳۰ سالگی چقدر خوب می‌تواند راهی برای به تعادل رساندن بیان احساسات و انسان پیدا کند. برخی، فیلم او را با اثر بری جنکینز مقایسه می‌کنند؛ فضای فیلم در شهر فلوریدا نیز به این مقایسه کمک می‌کند، ولی شولتز لحن خاص خود را در داستان‌سرایی دارد؛ لحنی که با دقت، تمامی تصمیم‌های فنی را در نظر می‌گیرد ولی تمامی قدرت فیلم را در شخصیت‌ها خلاصه می‌کند.

داستان

فیلم در چشم‌انداز و محیط پر جنب و جوش فلوریدای جنوبی رخ می دهد . این فیلم درام داستان حماسی ماجراجویی احساسی یک خانواده آفریقایی آمریکایی را حکایت می‌کند؛ خانواده‌ای که توسط یک پدر باهوش و خوش‌نیت، اما سلطه‌گر هدایت می‌شود. این خانواده قرار است بعد از پشت سر گذاشتن از دست دادن یک نفر و همچنین ماجراهای بعد از آن، درکنار یکدیگر جمع شوند و عشق و بخشش را با هم مرور کنند.

image-asset

دیدگاه منتقدان دربارۀ امواج

کریستوفر شوبرت | فیلم استیج

۱۰۰ از ۱۰۰

این فیلم به‌طور قطع یک ضربه فنی عاطفی به شما وارد می‌کند؛ به طوری که حتی سرسخت‌ترین بیننده‌ها هم بعد از تماشای این اثر، در آستانه‌ی گریه کردن قرار می‌گیرند. قسمت اول فیلم روند بسیار جذابی دارد اما تغییراتی که در نیمه دوم آن اعمال می‌شود، باعث می‌شود که فیلم درنهایت به اوج خود برسد. فیلم امواج یک اثر فوق‌العاده محسوب می‌شود؛ اثری که با یک صحنه فوق‌العاده زیبا و بسیار مناسب به پایان می‌رسد.

شری لیندن | هالیوود ریپورتر

۱۰۰ از ۱۰۰

شاید بتوان از لحاظ فنی، عنوان «درام نوجوانی» را روی فیلم امواج گذاشت. اما این اسم، یک عنوان کلی است و اصلا باعث نمی‌شود که ذره‌ای از حجم لطافت، زیبایی و جذابیت این فیلم فوق‌العاده احساسی کم شود.

جو چایلدز | مجله پیست

۹۳ از ۱۰۰

دیوانه‌وار، اشتیاق‌آور و همچنین از لحاظ بصری خیره کننده. فیلم‌برداری این فیلم به‌گونه‌ای است که ما را دعوت می‌کند تا در این دنیا قدم بزنیم. اما اصلا به ما اخطار نمی‌دهد که باز هم احتمال این وجود دارد که ما در آن غرق شویم.

مانولا دارگیس | نیویورک تایمز

۹۰ از ۱۰۰

تمام خلاقیت‌ها، نوآوری‌ها و سبک‌هایی که شالتز در زندگی خود داشت، بالاخره در این فیلم به کار آمده است؛ فیلمی که داستانی درباره عشق بی‌ثبات و همچنین شکنندگی آن است.

image-asset

پیتر تراورس | رولینگ استون

۸۰ از ۱۰۰

شخصیت‌هایی که توسط شالتز خلق شده‌اند حتی در مواجه با بدبختی‌های ناگوار خود، مهربانی و ظرافتی را از خود نشان می‌دهند که اجازه می‌دهد تا این اثر درام زیبا و دردآور، از غم و اندوه خود گذر کند، اما درنهایت به‌گونه‌ای شما را ضربه فنی کند که انگار از ناحیه قلب مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اید.

مایک رایان | آپروکس

۷۰ از ۱۰۰

فیلم امواج اثری است که بخش اولیه‌ی بسیار قدرتمندی دارد. اما به طرز ناگهانی، بخش دوم آن به‌گونه‌ای سقوط می‌کند که باعث شد من از آن چیزی که تا به آن لحظه مشغول تماشا کردنش بودم، به‌طور کلی بیزار شوم. بااین‌حال، روند بسیار جذاب این فیلم در بخش سوم، وارد مسیر صعود خود می‌شود و اوج پیدا می‌کند؛ به طوری که دوباره من را به خودش علاقمند کرد.

بنجامین لی | گاردین

۶۰ از ۱۰۰

بنابراین از لحاظ فنی دو فیلم در این اثر وجود دارد: یکی ترسناک و تند و دیگری هم لطیف اما جزئی.

جیک کول | مجله اسلنت

۵۰ از ۱۰۰

نکته‌ای که می‌توان به آن اشاره کرد، این است که شالتز در نیمه دوم فیلم، تغییراتی را به وجود می‌آورد و جاه‌طلبی خود را هم به آن اضافه می‌کند. همین تغییرات باعث می‌شوند تا قدرت زیادی به هسته روایتی داستان اضافه شود. همچنین فضایی کافی را در اختیار شخصیت‌ها قرار می‌دهد تا با دنیاهای درونی خودشان ارتباط برقرار کنند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x