گیم

بررسی بازی Star Wars Battlefront 2

بازی توسط شرکت Dice وابسته به الکترونیک آرتز و با همکاری دو استودیوی سیتریون گیمز و موتیو استودیو ساخته و توسط شرکت الکترونیک آرتز  توسعه داده شده است که نمرات بسیار خوبی هم از منتقدان دریافت کرده است.بازی دارای فضاهای وسیع و شگفت انگیز که برای طرفداران پروپاقرص سری جنگ ستارگان طراحی شده است که می توانید آن را با جلوه های ویژه خیره کننده با دوستان و خانواده در مرحله جند نفره به بازی بپردازید. و لذت خلبانی با جنگنده های فضایی را ببرید.

نکات جالب بازی

۱- وجود هر ۳ عصر Star Wars در بازی Star Wars Battlefront 2

نکته جالبه این نسخه همۀ سه گانۀ جنگ ستارگان جای داده شده است و در بازی Star Wars Battlefront 2 قابل تجربه خواهند بود. حضور این سه گانه تا چه اندازه وسعت خواهد داشت؟ شاید بعضی از بخش ها فقط در قسمت چند نفره قابل بازی باشند و قسمت تک نفره به داستان پیشرفت First Order اختصاص داده باشد.

۲- رونمایی جزئیات بخش چند نفره بازی Star Wars Battlefront 2

در نمایشگاه امسال E3 اولین تریلر از بخش چند نفره بازی Star Wars Battlefront 2 و همچنین یک نسخه دمو ۳۰ دقیقه ای از بخش چندنفره بازی به نمایش در آمد. مرحله چندنفره Attack on Theed را مشاهده می شود که با اسب سواران و نظامیان و روبات های مبارز می باشد. به نظر می‌رسد که وسایل نقلیه از جایگاه مهمی برخوردار باشند؛ تانک ها و سربازان آنها در خیابان ها مبارزه می‌کنند و سفینه های فضایی در آسمان به جنگ با دشمنان می‌پردازند. نظامیان حاضر در لجن زارها در خیابان ها مبارزه می‌کنند و به سمت کاخ مرکزی حرکت می‌نمایند. همه این اتفاقات جذاب و هیجان انگیز هستند.

۳- بازگشت قهرمانان قابل بازی در بازی Star Wars Battlefront 2

. بازی کردن در نقش کاراکتر Luke Skywalker در بازی اورجینال بسیار هیجان انگیز بود و هیچ چیز مانند این قسمت لذت بخش نبود. هم اکنون در بازی امسال هم شاهد بازگشت آن خواهیم بود.آزادی عمل خلاق در مورد مبارزه قهرمانان با تبه کاران، در این بازی هم در نظر گرفته خواهد شد. قهرمانانی که تاکنون تأیید شده اند Darth Maul ، Yoda ، Kylo Ren ، Rey و Luke Skywalker هستند.

خوشبختانه ، حالت اضافه شده اخیراً سرمایه برتر یکی از شلوغ ترین و یکی از بهترین هاست. این شبیه به حالت سنتی Galactic Assault است ، به این ترتیب که هر دو نبرد در مقیاس بزرگ با ۴۰ بازیکن در حال کنترل بر روی نقاط کنترل است ، اما تفاوت های بزرگی وجود دارد. در اینجا ، نگه داشتن امتیازهای کنترل در مرحله اول تقویت کننده هوش مصنوعی را برای شما به ارمغان می آورد ، و سپس تیم های برنده تخته ای را برای حمل و نقل کشتی سرمایه تیم دیگر ، شاتل حمل می کنند.

اگر آنها شکست بخورند ، مرحله اول آغاز می شود. این جنگ حماسی را ایجاد می کند ، می تواند فضا و سطح سیاره را تحت فشار قرار دهد و به راحتی می تواند ۳۰ دقیقه به طول انجامد تا یک مسابقه واحد به پایان برسد. تنظیمات و پویای قدرت همه یادآور جنگ های Clone و نبردهای گسترده در سریال Battlefield DICE هستند.

1493035860_starwarsbattlefrontii-5-1

گشت گذار در این فضای خارق العاده

در هنگام گشت و گذار در فضا با دشمنانی که آن‌ها را Starfighter صدا می زنیم. در این هنگام نبرد‌های فضایی واقعی را تجربه خواهید کرد و دشمنان را باید تعقیب کرده و نابود کنید. طراحی این مبارزات نیز وظیفه‌ی Criterion Games بوده است. مبارزات Starfighter Assault شامل ۲۴ بازیکن است که به دو گروه ۱۲ نفری تقسیم می‌شوند. در این مبارزاتی که در فضا صورت می‌گیرند شما می‌توانید بین دو گروه شورشی و امپراطوری یکی را انتخاب کنید.اگر شورشی بودن را انتخاب کنید اولین کاری که باید انجام دهید شکستن خط دفاعی دشمن است. سفینه‌های بزرگی که نیروهای Empire دارند سد بزرگی برای شما به شمار می‌روند.

Inferno

 واحد Inferno یک گروه نظامی مخفی بوده که بیشتر مردم اصلا از وجود آن خبر ندارند. شخصیت‌های بازی ویژگی‌های متفاوتی دارند. برای مثال شخصیت Hask صلح‌طلب ترین شخصیت بین کاراکترهای بازی است. او احتمالا با تجربه‌ترین شخصیت‌ بازی‌ هم به شمار می‌رود. در بخش داستانی بازی، رابطه‌ی بین شخصیت‌ها اهمیت ویژه‌ای برای سازندگان دارد. آن‌ها می‌خواهند همه چیز طبیعی به نظر برسد و بهترین مثال برای این موضوع رابطه‌ی ایدن ورسیو با پدرش است.

اگرچه هر دو نظامی‌اند اما فراموش نکنیم ایدن تنها چیزی است که Garrick دارد و هر دو موضوع در بازی رعایت شده‌اند. رابطه‌ی عاطفی بین این دو شخصیت در بازی زیاد ملموس نیست ولی به موقع‌اش، اگر دقت کنید می‌توانید اهمیت دختر برای پدر را متوجه شوید. Garrick Versio یک فرمانده‌ی عالی رتبه‌ی نیروی دریایی بوده که پنج سال پس از تولد ایدن، از همسرش Zeehay جدا می‌شود.

البته با فقط چند دقیقه تریلر نمی‌توان نظر قطعی داد و امیدواریم همه چیز آن‌طور که نمایش داده شده پیش رود. یکی از نویسنده‌های بازی آقای Walt Williams است. اگرتنها اسم این شخص را بگوییم احتمالا برایتان معنای خاصی نخواهد داشت ولی اگر به این نکته که ایشان نویسنده‌ی بازی Spec Ops: The Line بودند اشاره کنیم، قطعا به قدرت داستان پردازی این شخص پی خواهید برد. آقای Williams به خوبی می‌دانند که چگونه باید روی داستان بازی کار شود. داستان بازی به گونه‌ای طراحی شده که شما باید در یک امپراطوری بدون امپراطور به کاوش بپردازید و دریابید که در چنین حالتی چه اتفاقاتی می‌توانند رخ دهند. 

1493035860_starwarsbattlefrontii-5-1

گیم پلی

 سه نوع روش برای پیشروی داستان و گیم‌پلی داره.اول بازی کردن از دید سوم شخص که بخاطر باگ‌ها و مشکلات فنی زیادش و همینطور ساده طراحی شدنش، به دلیل غفلت و تنبلی DICE مطمئناً بخش خوب و لذت بخشی برای شما نخواهد بود. دوم که از دید اول شخص دنبال میشه دارای ویژگی‌های مثبت خیلی زیاد و لذت خواهد بخشید، و از اونجا که گیم‌پلی بازی از دید اول شخص به طور کلی با دید سوم شخص فرق داره و از باگ‌ها و مشکلات فنی کمی برخورداره باعث میشه کلا بازی رو از دید اول شخص دنبال و به پایان برسونید.

جنگ ستارگان: جبهه نبرد ۲

همینطور که لطمه‌ای به تجربه کلی بازی وارد نمی شود، باعث لذت بخش‌تر شدن آن می شود .و اما بخش سوم که به نبرد با سفینه در فضا در بعضی از مراحل خلاصه خواهد شد، این نبرد‌ها فوق العاده جذاب و باحال که هر کاری کنم نمی تونم آن را توصیف کنم و با وجود طراحی عالی محیط‌های بازی از جمله فضای مبارزه بین سفینه‌ها از لذت بخش‌ترین لحظاتتون رو در این بازی پر مشکل رقم خواهد زد.با توجه به اینکه مراحل تنوع ندارند و داستان هم جذاب نیست خب مشخصه گیم‌پلی هم چیزی جز چند چیز عادی از جمله مبارزه با تفنگ و شمشیر و چیز‌های پیش و پا افتاده نداره و هیچ ویژگی جذابی که گیمر رو به سمت خودش جذب کنه توش دیده نمیشه.

الکترونیک آرتز

به نظر چندان اغراق آمیز نیست که بگوییم ، EA و DICE از نظر وسعت و وسعت ، محتوای جدید و رایگان جدیدی را برای بخش چند نفره Battlefront 2 منتشر کرده اند. آنها نقشه های جدیدی مانند Felucia و Geonosis ، حالت های جدید بازی هیجان انگیز ، یک قهرمان و شرور ، کشتی های جدید برای جنگ هوایی و ده ها پوست زیبایی را کشف کرده اند.

نقشه های Battlefront 2 اکنون مانند یک مجموعه بزرگترین بازدیدها از کل کهکشان جنگ ستارگان احساس می شود ، و از هر سه فیلم سه گانه به علاوه یک و یک کارتون خارج شده است. فضای سبز متراکم Felucia تضاد بسیار خوبی با زباله های قهوه ای Geonosis است ، و نبرد در سراسر Cloud City در Bespin یک انفجار است. Theed ، پایتخت Naboo یکی از موارد مورد علاقه من است ، زیرا برخلاف بسیاری از نبردهای دیگر ، یک فضای باز شهری در فضای باز است و مملو از ساختمانهایی است که آن را در حالت های بزرگتر بازی ۴۰ نفره یک مرحله عالی قرار می دهد. هر حالت دارای سطح گسترده ای از تنوع نقشه است ، و این باعث می شود که در ذهنیت “فقط یک بازی دیگر” قرار نگیرید زیرا هر مدت طولانی چیز جدیدی را می بینید.

جنگ ستارگان: جبهه نبرد ۲

دید سایت های معتبر بازی

گیمزرادار: ۸۰ از ۱۰۰

بازی یک بخش چندنفره عالی که سیستم آزادسازی بد شخصیت‌ها باعث شده تا این بازی آن تجربه لذت‌بخشی را که می‌توانست، ارائه نکند. علاوه بر این، بخش داستانی بازی هم با اینکه جذابیت‌هایی دارد، اما در ارائه تجربه‌ای نو و منحصر‌به‌فرد موفق ظاهر نمی‌شود و در بهترین حالت فقط خوب است.

پالی‌گان: ۷۰ از ۱۰۰

بازی قادر نیست یک تجربه کلی خوب ارائه کند و ثانیا خیلی از ویژگی‌های آن تحت تاثیر سیستم اقتصادی عجیب بخش چندنفره‌اش قرار گرفته‌اند. همین مسائل هم باعث می‌شوند تا با وجود ویژگی‌های مثبت بازی، نتوان عاشق آن شد یا آن را به چشم یک بازی شوتر واقعا درجه یک دید. با این حال Star Wars Battlefront 2 مخصوصا برای طرفداران مجموعه جنگ ستارگان جذاب خواهد بود و آن‌ها از دیدن محیط‌هایی آشنا لذت خواهند برد و اوقات نسبتا خوبی با بازی خواهند داشت.

آی‌جی‌ان: ۶۵ از ۱۰۰

Battlefront 2 تجربه‌ای از جنگ ستارگان ارائه می‌دهد که بسیار زیبا است و کاملا هم به منبع اقتباسش وفادار می‌ماند. با این حال بازی با یک سری مشکلات در ارائه تجربه نهایی دست و پنجه نرم می‌کند. بخش داستانی بازی ایده خیلی خوبی دارد، اما شاهد نوعی آشفتگی هم در آن هستیم. از آن بدتر بخش چندنفره بازی است که سیستم پیشرفت بسیار ضعیف و ناکارآمدی دارد و حتی EA را مجبور کرده تا پیش از انتشار بازی تغییراتی در آن اعمال کند.

جنگ ستارگان: جبهه نبرد ۲

گیم‌اسپات: ۶۰ از ۱۰۰

علی‌رغم حذف خرید‌های درون برنامه‌ای از بازی، کماکان سیستم پیشرفت بسیار بدی را در بازی شاهد هستیم که کاملا وابسته به لوت باکس‌های تصادفی عمل می‌کند. همین مساله هم ضربه زیادی به تجربه بخش چندنفره بازی وارد کرده است.

دیستراکتوید: ۵۰ از ۱۰۰

با اینکه از لوت باکس‌های بازی نفرت دارم، اما هنوز هم این بازی را تجربه می‌کنم؛ چرا که Star Wars Battlefront II واقعا بازی خوبی است که تحت‌شعاع یک سری مشکلات عجیب و غریب قرار گرفته است. پس بهتر است پیش از رفتن به سراغ این بازی، منتظر تغییراتی باشید که سازندگان در بخش چندنفره آن اعمال خواهند کرد؛ البته اگر قصد چنین کاری را داشته باشند!

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x