اخبارتلفن همراهگیم

گزارش مالی سونی در سه ماه سوم ۲۰۱۹

سونی با انتشار گزارش مالی جدید اعلام کرد که سود عملیاتی اش در سه ماهه ی دوم سال مالی ۲۰۱۹ رشدی ۱۶ درصدی داشته و به بیشترین میزان خود در یک سه ماهه ی دوم سال در تاریخ رسیده است.

 

گزارش

براساس گزارش مالی، درآمد عملیاتی سونی در بازه ی زمانی بین ماه های ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۱۹ به ۲۷۹ میلیارد ین (معادل ۲/۶ میلیارد دلار آمریکا) رسیده است. این میزان، ۱۹ درصد بیشتری از آن می باشد که اکثر تحلیلگران پیش بینی کرده بودند. در ضمن میزان سود کسب شده توسط بخش حسگر دوربین این شرکت با افزایشی ۵۹ درصدی به ۷۶/۴ میلیارد ین رسیده است که در نوع خود رکوردی جدید به شمار می آید.

میزان تقاضا برای حسگرهای تصویر سونی همواره درحال افزایش است سود بخش دوربین سونی در سه ماهه ی مالی دوم ۲۰۱۹ بیشترین سود کسب شده توسط این کسب و کار در طول یک بازه ی زمانی سه ماهه به شمار می آید. در همی راستا افزایش تقاضا برای حسگرهای سونی، این شرکت اعلام کرده است که قصد دارد کارخانه ی جدیدی در شهر ناگاساکی (Nagasaki) برای تولید حسگر راه اندازی کند.

خبرگزاری رویترز

به اضافه بر موارد یادشده، در گزارش مالی سونی آمده که میزان سوددهی کسب و کار گیمینگ این شرکت ۲۸ درصد کاهش یافته و به ۹۰/۶ میلیارد ین رسیده است. خبرگزاری رویترز می گوید: کاهش میزان فروش کنسول ۶ ساله ی پلی استیشن ۴ تأثیر به سزایی روی این اتفاق داشته است. گوگل و اپل دو شرکت بزرگی هستند که اخیرا به طور جدی در حوزه ی سرویس های استریم بازی وارد شده اند؛ موضوعی که برای سونی چالش برانگیز است و رقابت را در این حوزه شدیدتر از قبل می کند. سونی برای رقابت بهتر با این رقبای جدید و قدرتمند، تصمیم گرفت هزینه ی اشتراک سالانه ی سرویس گیمینگ مبتنی بر فضای ابری PlayStation Now را با کاهشی ۴۰ درصدی به ۵۹/۹۹ دلار روبه رو کند.

سونی تعداد مناسبی از گوشی‌های هوشمندش را روانه‌ی بازار می‌کند، اما آمار نشان می‌دهد که این شرکت در فروش آن‌ها چندان موفق نیست و نمی‌تواند توجه کاربران را به‌ محصولاتش جلب کند. آمار نشان می دهد، سونی در طول سه ماهه ی مالی دوم ۲۰۱۹ تنها ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی هوشمند به فروش رسانده است؛ یعنی ۸۸ درصد کمتر از میزانی که در ابتدا پیش بینی کرده بود.

سونی

سونی در ابتدا پیش بینی کرده بود که بتواند در طول سال جاری میلادی ۸۱۰ میلیارد ین سود کسب کند؛ اما در پی عملکرد خوب در سه ماهه ی دوم سال مالی ۲۰۱۹، این میزان را به ۸۴۰ میلیارد ین افزایش داد. ۲۳ تحلیلگر شناخته شده ی بازار اوایل امسال پیش بینی کردند که سونی می تواند در یک بازه ی زمانی ۱۲ ماهه، ۸۴۸ میلیارد ین سود به جیب بزند.

ژاپنی ها انتظار دارند طی سه‌ماهه‌ی مالی دوم ۲۰۱۹، ۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به‌فروش برسانند. البته به‌دنبال عملکرد نه‌چندان خوب در سه‌ماهه‌ی مالی اول، این شرکت پیش‌بینی فروش گوشی‌هایش را در سه‌ماهه‌ی مالی دوم را به ۴ میلیون دستگاه کاهش داده بود؛ اما هیچ‌گاه فکر نمی‌کرد بتواند تنها ۶۰۰ هزار دستگاه بفروشد. به‌عبارتی، تنها ۱۲ درصد از ۴ میلیون گوشی پیش‌بینی‌شده توسط سونی به‌فروش رفته‌اند که بسیار خجالت آور است.۲۳ تحلیلگر شناخته‌شده‌ی بازار اوایل امسال پیش‌بینی کردند که سونی می‌تواند در یک بازه‌ی زمانی ۱۲ ماهه، ۸۴۸ میلیارد ین سود به جیب بزند. ارزش سهام سونی از اوایل آوریل ۲۰۱۹ تاکنون به‌میزان ۳۲ درصد افزایش یافته است.

 

 sony_logo گزارش سونی

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x