گیممقالات

نقد و بررسی بازی بتمن آرخام اورجینز

بازی بتمن آرکهام اورجینز دارای محیط وسیع از زیبایی ها که از دو قسمت قبلی پیشرفت زیادی داشته است،این بازی همچنان خاطرات خوبی را در ذهن گیمران دنیا به جا گذاشته  است،به بررسی بتمن آرکهام اورجینز می پردازیم.

 

داستان

این قسمت به ۵ سال پیش از رویدادهای دو قسمت قبلی باز می گردد. «Black Mask» که شخصیت منفی این داستان است برای کشتن  بتمن جایزه  چند میلیون دلاری گذاشته که هر فردی را وسوسه می کند. بتمن نیز کنجکاو است بداند چرا این افراد می خواهند او را به قتل برسانند. Black Mask رئیس کل همه مجرمان شهر آرکهام است. پلیس ها که بتمن را نمی شناسند با او دست و پنجه نرم می کنند.

بتمن آرکهام اورجینز batman

گرافیک خیره کننده

از تغییراتی که در بازی به وجود آمده، این است که برج های شهر گاتهام دارای سیستم های است که می توانند روی ردیاب بتمن نویز ارسال کند. آنها دارای فناوری پیشرفته ای هستند و شما باید همه آنها را به طور مجزا هک کنید. برای این منظور باید وارد برجی شوید تا به سیستم دسترسی داشته باشید. سیستم هر برج فرق دارد و این به هیجان بازی اضافه خواهد کرد. سری آرکهام از بیشترین قدرت موتور پایه آنریل استفاده کرده اند و گرافیک بازی کاملا راضی کننده است.نور پردازی بازی عالی و از قسمت قبلی متفاوت تر و لذت بخش تر می باشد.

دانه های برف به زیبایی روی شنل بتمن می نشینند و بعد از چند ثانیه ناپدید می شود. ظاهر لباس بتمن هم تغییر کرده و در طراحی آن از لباس بتمن در سری فیلم های کریستوفر نولان الهام گیری شده است. البته در بعضی موارد باگ هایی آزار دهنده مشاهده می شود که ممکن است مجبور شوید برای ادامه بازی آن را از آخرین چک پوینت بار گذاری کنید. طراحی شهر بازی هم عالی و هیچ حرف حدیثی برای گفتن باقی نمی گذارد. ممکن است وقتی در قسمت شمالی شهر در حال قدم زدن هستید ساختمان هایی که آشنا، به چشمتان بخورد که در قسمت قبلی مشاهده کرده اید. خلافکاران همانند نسخه قبلی در همه جای شهر پراکنده شده اند و مشغول خرابکاری هستند. حتی این بار مجبورید با پلیس هایی که هنوز بتمن را به طور کامل نمی شناسند هم مبارزه کرده.

 

بتمن آرکهام اورجینز batman

 

گیم پلی بازی

مهمترین بخش های گیم پلی یعنی مخفی کاری و اکشن بازی کاملا دست نخورده باقی مانده اند و همان چیزی هستند که در قسمت قبلی مشاهده کرده ایم و حتی یک حرکت جدید هم به آن ها اضافه نشده است. با این حال بازی یکی از بهترین مخفی کاری ها و البته اکشن های سال را ارائه می دهد و از این بابت جای نگرانی وجود ندارد. دشمنان بازی هم همانند قسمت قبلی بوده و فقط دو کلاس جدید به دشمنان بازی اضافه شده است.

نقشه بازی حدود سه برابر قسمت قبلی است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده اند.بخش شمالی بازی همان شهر آرکهام هست که در قسمت قبلی بازی در آن جریان داشت و بخش جنوبی هم بخشی جدید است که در این نسخه به بازی اضافه شده و با هم شهر آرکهام را تشکیل می دهند و این دو قسمت با یک پل به هم وصل شده اند. قابلیت جدید که به بازی اضافه شده امکان Fast Travel می باشد تا از عبور بسیار از شهر بازی خسته نشوید.

 

 batman arkham

 

امکانات

همانند نسخه قبلی بتمن توانایی حمل ۱۲ سلاح را دارد که فقط دو سلاح جدید به بازی اضافه شده است و بقیه تکراری هستند. یکی طنابی است که می توانید دو هدف را با آن به هم بکوبید و یا طنابی بین دو دیوار بکشید تا بتمن بتواند روی آن راه برود و دیگری هم دست کش هایی الکترونیکی بوده که بتمن می تواند با کمک آن کار هایی از قبیل راه اندازی اسانسور ها و یا باز کردن در های انجام دهد که البته قدرت مشت های بتمن را نیز بیشتر می کند.

. یکی دیگر از امکانات جدید بازی باز سازی صحنه های جرم است. به طوری که بتمن با اسکن کردن سرنخ های موجود در یک محیط و کنار هم گذاشتن آن ها به باز ساری صحنه یک قتل می پردازد. این مکانیک جدید نسبتا خوب از آب در آمده اما ایراد اصلی آن این است که تمام موارد از قبل برنامه ریزی شده است و شما فقط باید سرنخ ها را به ترتیب اسکن کنید تا از اتفاقاتی که در صحنه رخ داده با خبر شوید.

 

batman_arkham_origins_a_l

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا