سخت افزار

AMD رایزن ۳ ۳۱۰۰ و رایزن ۳ ۳۳۰۰X تنظیمات CCX بسیار متفاوتی دارند

AMD با رایزن ۳ ۳۱۰۰ و رایزن ۳ ۳۳۰۰X آنها را در رده بودجه سخت قرار می دهد.آنچه در ابتدا به نظر می رسید همان تراشه هایی است که فقط سرعت فرکانس و قیمت تغییر کرده را نشان می دهد بسیار جالب تر از آنچه در ابتدا تصور می شد هست.

AMD رایزن ۳ ۳۱۰۰

با تشکر از کماچی در توییتر (از طریق VideoCardz.com) برای اشتراک گذاری اسلایدها مربوط به amd رایزن ۳ ۳۱۰۰ و رایزن ۳ ۳۳۰۰X آینده که به جامعه در میان گذاشت.و همچنین چیدانه چیپلت برای این دو پاورقی با اندازه کوچک که در واقع آماده هستند تا با قیمتی کمتر از ۱۲۰ دلار در ترکیب Intel Core i5 قرار بگیرند و ممکن است دلیل خوبی در چگونگی چیدمان این کار وجود داشته باشد.

در ابتدا فرض بر این بود که Ryzen 3 ۳۳۰۰X فقط یک شریک بهتر و اورکلاک شده AMD رایزن ۳ ۳۱۰۰ باشد.در این دو تفاوت اساسی وجود دارد و آن هم در تعیین CCX است.هر دو تراشه Ryzen 3 ممکن است با استفاده از نیاز ورودی/خروجی Die و تنها یک CCD دقیقاً مانند سری Ryzen 5 و Ryzen 7 روی سطح یکسان باشند ، اما این چیزی است که در داخل آن CCD اتفاق می افتد که بسیار فرق زمین تا آسمان را دارد.

AMD رایزن ۳ ۳۱۰۰ از آنچه ما عادت کرده ایم در بین یک جفت CCX استفاده کند که در آن هسته ها به طور مساوی تقسیم شده اند ، استفاده می کند و این باعث می شود به یک دلیل ۲ + ۲ با ۲ هسته در هر تراشه به هر دلیل غیرفعال شود.

AMD-Ryzen-3-3300X-vs-3100

نکته مهم در اینجا این است که Ryzen 3 3300X amd در واقع این را می شکند و با هیچکدام از هسته های موجود در یکی از CCX های مورد استفاده ، غیر متقارن می رود بلکه تمام هسته های موجود در یکی از CCX های مورد استفاده را دارد. به لطف حافظه کش ذن به هسته متصل شده ، کل حافظه کش را در هر دو تنظیم حفظ می کنید.

ببینید رایزن ام ای دی ۳ ۳۱۰۰ همچنان از تأخیر بین CCX رنج می برد زیرا در هر CCX تنها ۲ هسته وجود دارد ، در حالی که amd رایزن ۳ ۳۳۰۰X به یک چهار هسته سنتی نزدیکتر عمل خواهد کرد.این تأخیر می تواند یکی از اصلی ترین چیز در انتخاب Ryzen 3 3300X برای انتخاب گیمرها باشد و آن را به ارزش ۲۰ دلار اضافی تهیه بکنند.

AMD-Ryzen-3-3300X

AMD رایزن ۳ ۳۱۰۰ ۴ هسته Zen 2 با قابلیت SMT فعال خواهد شد و آن را به یک تراشه ۴ هسته ای ۸ هسته ای با فرکانس پایه ۳.۸ گیگاهرتز و یک فرکانس بوست تا ۴.۳ گیگاهرتز تبدیل می کند.Ryzen 3 3300x با ۱۸ مگابایت حافظه کشد و ۸۰٪ بالاتر از ۱۰ مگابایت موجود در مدل قبلی amd رایزن ۳ ۳۳۰۰X قرار دارد.

همه اینها که در توان حرارتی کمی ۶۵W قرار دارند ،و به یک راه حل خنک کننده بسیار متوسط نیاز دارند. و همینطور انتظار داشته باشید که Ryzen 3 3300X AMD از ابتدای ۲۱ مه ، ۲۰۲۰ عرضه شود.

پردازندههسته ها/رشته هافرکانس پردازشی پایهفرکانس پردازشی بوستکش (L2+L3)PCIe Lanes (Gen 4 CPU+PCH)توان حرارتیقیمت
Ryzen 9 3950X۱۶/۳۲۳.۵ گیگاهرتز۴.۷ گیگاهرتز۷۲ مگابایت۴۰۱۰۵ وات$۷۴۹ US
Ryzen 9 3900X۱۲/۲۴۳.۸ گیگاهرتز۴.۶ گیگاهرتز۷۰ مگابایت۴۰۱۰۵ وات$۴۹۹ US
Ryzen 7 3800X۸/۱۶۳.۹ گیگاهرتز۴.۵ گیگاهرتز۳۶ مگابایت۴۰۱۰۵ وات$۳۹۹ US
Ryzen 7 3700X۸/۱۶۳.۶ گیگاهرتز۴.۴ گیگاهرتز۳۶ مگابایت۴۰۶۵ وات$۳۲۹ US
Ryzen 5 3600X۶/۱۲۳.۸ گیگاهرتز۴.۴ گیگاهرتز۳۵ مگابایت۴۰۹۵ وات$۲۴۹ US
Ryzen 5 3600۶/۱۲۳.۶ گیگاهرتز۴.۲ گیگاهرتز۳۵ مگابایت۴۰۶۵W65 وات$۱۹۹ US
Ryzen 5 3500X (چین)۶/۶۳.۶ گیگاهرتز۴.۱ گیگاهرتز۳۵ مگابایت۴۰۶۵ وات$۱۵۹ US
Ryzen 3 3300X۴/۸۳.۸ گیگاهرتز۴.۳ گیگاهرتز۱۸ مگابایتTBD۶۵ وات$۱۲۰
Ryzen 3 3100۴/۸۳.۶ گیگاهرتز۳.۹ گیگاهرتز۱۸ مگابایتTBD۶۵ وات$۹۹
از طريق
wccftech
0 0 vote
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x