اخبارگیم

شایعه: عملکرد کیت توسعه پلی استیشن ۵ بهتر از ایکس باکس سری ایکس است

به تازگی یکی از اینسایدرهای صنعت بازی‌های کامپیوتری در NeoGAF اظهار داشته که کیت توسعه‌ی کنسول کنسول پلی استیشن ۵  عملکرد بهتری نسبت به کنسول نسل نهمی کمپانی مایکروسافت دارد.

این اینسایدر در ادامه‌ی گفته‌های خود اظهار داشت که تفاوت میان عملکرد کیت توسعه‌ی PS5 و اکس باکس سریز اکس، بسیاز زیاد نیست. به هر حال همواره برتری‌هایی بین دو گزینه وجود دارند. به نظر این اینسایدر، مهم‌ترین موضوعی که بین این دو کنسول تفاوت ایجاد می‌کند، طبق ادعای این تحلیلگر، قدرت این دو کنسول، بسیار شبیه به هم است و تنها در مواردی بسیار جزیی کیت پلی‌استیشن ۵ نسبت به ایکس‌باکس سری ایکس برتری دارد.

قیمت پلی استیشن 5
کنسول پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس

با وجود اینکه روی کاغذ ممکن است قدرت و توانایی یکی از این دو کنسول بهتر از دیگری باشد، اما نکته مهم و تاثیر گذار مجموعه بازی‌هایی است که در آینده برای آن‌ها منتشر می‌شوند:

در این نسل، تفاوت‌های بصری و قدرت سخت افزاری، ملاکی برای تصمیم خرید کنسول نخواهد بود. این نسل، نسل بازی‌‌هاست. ممکن است که یکی از کنسول‌ها قدرت بیشتری در پردازش داشته باشد و سریع‌تر باشد، اما چنین موضوعی بسیار جزئی و کوچک به حساب می‌آید. برای مثال، یکی از آن‌ها بازی را در ۱۰ ثانیه و دیگری در ۷ ثانیه بازگزاری می‌کند. یکی از آن‌ها کیفیت صدای مطلوب‌تری خواهد داشت. یکی بازی را بر روی ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌کند و دیگری … نیز بر روی همین فریم ریت بازی را اجرا می‌نماید.کیفیت بازی های است که قرار است بر روی این کنسول ها نسل نهمی اجرا شوند.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا