گیم

بررسی بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled

این یک کار ستاره ای از طرف سازندۀ Beenox است ، زیرا واقعاً احساس می کنم که دوباره نسخه اصلی را بازی می کنم. رانندگی احساس تندی می کند ، شما هنوز هم باید در هر گوشه ای اسلاید کنید و سرعت خود را از طریق straights حفظ کنید ، و اگر در اشتباهات سخت تر یک اشتباه را انجام دهید ، همان بازی فراموش نشدنی است. هر جنبه ای از بازی همانطور که شما آن را از اصل ، از جمله کارفرمایان به یاد خواهید آورد.

پیدا کردن تعادل بین جذاب کردن بازیکنانی که می خواهند بازی یک تفریحی مشابه باشد ، مشکل است و کسانی که ترجیح می دهند برخی از جنبه های سخت تر را ترجیح دهند ، اندکی با رنگ و بوت شوند. کارفرمایانی مانند Pinstripe و Nitros Oxide ، و آزمایش های طولانی بدنام N. Tropy نمونه ای از این موارد هستند. Beenox اینها را تغییر نکرده است.

رقابت بازیکنان

در این بازسازی بعضی وقت ها به همان اندازه‌ی قبل ماشین‌های موجود اعصاب خرد کن هستند که ممکن است در ابتدا برای گیمرهای تازه وارد و کسانی که قصد انجام این عنوان را دارند آزار دهنده باشد. همان شکل قبلی دریفت زدن در این عنوان نیز حفظ شده است که در صورت انجام سه باره و درست آن ماشین شما سرعتش افزایش می یابد و می توانید از رقبایتان پیشی بگیرید نکته ای که می تواند در حرفه‌ای تر شدن بازی نقش بسزایی داشته باشد.

نکته ی جالبی که در همان ابتدا و البته در این بازسازی نیز به آن توجه بسیاری شده استفاده‌ی مناسب و به موقع از نیترو با توجه به نقشه‌ای است که شما در آن به انجام بازی می پردازید. با توجه به اینکه بعضی نقشه‌های این عنوان دارای پستی بلندی زیاد و البته پرتگاه‌ها و پیچ و خم های فراوان است و به طور کلی دارای چالش‌های متنوع است استفاده‌‌ی به موقع از نیترو، دریفت مناسب برای Good یا Perfect کردن نیترو و البته اینکه چه تعداد بار باید با دریفت نیترو ی خود را پر کنید همه نکاتی هستند که بازیکن در رقابت با بازیکنان دیگر باید به آن توجه کند.

crash-team-racing-nitro-fueled-ps4-playstation-4-faq-guide-1.original

گیم پلی

 گیم پلی بازی تاثیر بسزایی دارند و چالش بازی را بیشتر می کند. علاوه بر اینکه با ۱۰ تا شدن تعداد میوه های ومبای بازیکن، سرعت ماشین او افزایش می یابد و در آیتم هایی که بازیکن دریافت می کند نیز تغییراتی حاصل می شود. برای مثال آیتم TNT که در حالت عادی بازیکنان می توانند با فشردن دکمه ی پرش پشت سر هم از آن خلاص شوند، به آیتم سبز رنگی تبدیل می شود که در همان برخورد ابتدایی منفجر شده و راه فراری از آن وجود ندارد. بنابراین بازیکن باید توجه کند که علاوه بر تمامی چالش های قبلی برای پیروزی بر رقیبان خود باید میوه های ومبای خود را به ۱۰ عدد برساند تا از رقیبانش جا نماند!

آن چیزی که در همان ابتدای کار بازیکنان را حیرت زده می کند همانند بازسازی سه گانه‌ی Crash، طراحی هنری و گرافیک فنی بازیست. CTR Nitro Fueled توانسته در این بخش خود را به عنوان یک بازسازی خوب معرفی کند و در بسیاری از زمینه ها همانند دیگر عناوین مشابه نسل هشتمی عمل کند. این عنوان در ژانر خود نه تنها می تواند با سایر عناوین عرضه شده رقابت کند بلکه در بعضی جهات از آن ها پیشی می گیرد. طراحی هنری بازی و رنگ آمیزی محیط فوق العاده هستند. با توجه به تنوعی که سازندگان در طراحی نقشه های این عنوان لحاظ کرده اند، داشتن تازگی و زیبایی در این نقشه ها اهمیت بسیار بالایی دارد. ترکیب بندی رنگ در نقشه های مختلف بازی نیز رعایت شده و شاهد رنگ های نامرتبط و ناهنجار در نقشه های بازی نیستیم.

Crash™-Team-Racing-Nitro-Fueled4

بخش چند نفره

تمامی حالت‌های بازی نسخه کلاسیک CTR نیز دوباره در این نسخه بازگشته‌اند، از مسابقات معمولی گرفته تا حالت مبارزه در میدان‌های مخصوص و Time Trial و دیگر حالت‌های آن اما شاید جدیدترین و جذاب ترین بخش اضافه شده، بخش آنلاین باشد که در ابتدا سرورها وضعیت خوبی نداشتند اما با پیگیری‌های Beenox و گزارشات بازیکنان، حال این بخش نیز کاملا بهینه شده و تجربه‌ای لذت‌بخش را با رقابت‌هایی جالب اضافه کرده، بخش چند نفره آنلاین شامل شما و هفت بازیکن دیگر می‌شود که اگر بازیکن کافی وجود نداشته باشد، بصورت خودکار جای خالی بقیه بازیکنان با هوش مصنوعی پر می‌شود. خلاصه مطلب اینکه در مورد تنوع مطمئنا این نسخه شما را خسته نخواهد کرد و راه‌های زیادی برای لذت بردن چه بصورت تک نفره و چه بصورت چند نفره آفلاین و آنلاین وجود خواهد داشت.

بخش داستانی CTR نیز با اضافه شدن چندین صحنه سینمایی جالب و جدید دوباره بازگشته و Dr. Nitro Oxide شخصیت شرور آن بازهم قصد دارد با بهترین مسابقه دهنده کره زمین مبارزه کند و اگر این اتفاق رخ ندهد او زمین را تبدیل به یک پارکینگ بزرگ برای کهکشان می‌کند. در این بخش شاهد دو حالت متفاوت برای بازی کردن هستیم، یکی همان حالت کلاسیک است که شما باید یک کاراکتر را انتخاب کرده و بدون تغییر هیچ چیز از ابتدا تا انتها با همان کاراکتر و بدون هیچ شخصی سازی و بدون انتخاب درجه سختی بازی کنید اما برای بخش Adventure استدیو Beenox دست به خلاقیت جدیدی زده است.

crash-team-racing-time-trials-02 بررسی بازی

گرافیک

گرافیک هنری بازی باید بگویم عملکرد سازندگان در این بخش بسیار مناسب بوده است. رنگ بندی محیط ها و احسان بسیار چشم نواز، زیبا و مناسب کار شده و در کنار این که حس و حال کارتونی و فان بازی را حفظ کرده است، به خوبی استاندارد های کلی را نیز رعایت ساخته است. طراحی شخصیت ها، ماشین ها و مسیر ها نیز بسیار فوق العاده و استاندارد صورت گرفته و کاملا شما را راضی خواهد کرد…

از بعد فنی نیز هر چند به صورت گاه و بیگاه شاهد یکسری باگ های بسیار جزیی هستیم، اما در کل مشکل خاص و مهمی در این بخش دیده نمی شود و بازی از لحاظ گرافیک فنی نیز به خوبی نمره قبولی را دریافت می کند. در کل باید اذعان کرد از لحاظ گرافیکی، Crash Team Racing Nitro-Fueled در سطح بسیار استاندارد و مطلوبی قرار دارد.

یکی از مواردی که در نسخه قدیمی مورد نقد گسترده منتقدین قرار گرفته بود، ساندترک بازی بود. در این نسخه البته، شاهد موسیقی متن مناسب، هیجان انگیز و استانداردی هستیم که با فضا و اتمسفر بازی بسیار مأنوس است و به خوبی آن را تکمیل کرده و با آن مطابقت دارد.

ELhTgDrUYAEiuTq-1

فروشگاه بازی

بازیکنان ممکن است در Pit Stop با وحشت دوباره بازی کنند. فروشگاه بازی به سبک Fortnite که دارای شخصیت های جدید ، پوسته ها ، کارتن ها و موارد دیگر برای فروش از طریق سکه های Wumpa است. همه این سکه های Wumpa کاملاً در بازی به دست می آیند. گزینه ای برای هزینه کردن پول واقعی برای این موارد وجود ندارد ، و شما برای کسب مسابقات بیشتر می توانید درآمد کسب کنید ، زیرا مسابقات چند نفره آنلاین پاداش قابل توجهی بیشتر از مؤلفه های تک بازیکن می دهد. برخی از پوست ها بسیار زیبا هستند ، مانند لباس ماهیگیر کاملاً شایان ستایش قطبی.

شرکت Beenox توانسته است بازی اصلی Crash Team Racing را برعهده بگیرد و به نوعی آن را بهتر کند. ۲۰ سال پیش ، این بازی اتومبیل رانی Kart بود ، اما ماریو Kart به تدریج آن را غصب کرد و از اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی ، Crash خفته به خواب رفته است و در انتظار زمان خود برای تصاحب تاج و تخت و یک بار دیگر پادشاه رزم مسابقه است. اکنون زمان آن زمان است ، زیرا کراس بازگشت ، عزیزم.

آپدیت جدید بازی

همه اشکالات قبلی به نظر می رسند از بین رفته اند، این بدان معناست که در بخش آنلاین احساس می کند بسیار روان و بدون مشکل است. اگر این تغییر دوباره انجام شود ، من این را بروزرسانی می کنم ، اما فکر می کنم Beenox حداقل برای فعلاً مشکلات را برطرف کرده است.

نمرات بازی Crash Team Racing: Nitro-Fueled

فُرد جیمز (GamesRadar+)

۱۰۰ از ۱۰۰

استودیو بیناکس موفق شد تا نسخه اصلی Crash Team Racing را به محصول بهتری تبدیل کند. ۲۰ سال پیش، سری کراش انتخاب اول کاربران برای تجربه بازی‌های مسابقه‌ای کارتینگ بود اما Mario Kart به تدریج این جایگاه را از آن خود کرد. از اوایل قرن بیست و یکم تاکنون، سری کراش منتظر بوده تا بار دیگر تاج و تخت را پس گرفته و به پادشاه بازی‌های مسابقه‌ای کارتینگ تبدیل شود. این زمان اکنون فرا رسیده است.

باز مک‌دونالد (Gameplanet)

۹۰ از ۱۰۰

به همان مقدار که عاشق ریمسترها هستیم، کم پیش می‌آید ریمستری بتواند همانند Crash Team Racing Nitro-Fueled ساخت خود را توجیح کند. میزان سختی متعادل در نقشه‌ها و هوش مصنوعی این بازی، جای خالی که برای سال‌ها در ژانر مسابقه‌ای کارتینگ وجود داشته را پر می‌کند.

جیم هارگریوز TheSixthAxis 

۹۰ از ۱۰۰

نخست شاهد انتشار N. Sane Trilogy بوده‌ایم و حالا نیز نوبت به Nitro-Fuelled رسیده است. تولد دوباره Crash Team Racing را می‌توان تلاش اکتیویژن برای کسب هر چه بیشتر پول تلقی کرد. با اینحال، بیناکس موفق شد تا با چنان شور و شوقی این عنوان کلاسیک را مدرن سازی کند که بهترین بازی سبک روی پلی استیشن و ایکس باکس در چندین و چند سال گذشته باشد.

پائولا کرافت (Meristation)

۸۵ از ۱۰۰

کراش با عرضه Nitro-Fueled بار دیگر به رقابت بازگشته است. تجربه‌ای نوستالژیک که کاربران قدیمی عاشق آن می‌شوند و کاربران جدید نیز قرار است با آن سرگرم شوند. با وجود نقص‌هایی که دارد، این محصول همان چیزی است که منتظرش بوده‌ایم.

crash-team-racing-time-trials-02 بررسی بازی

جانت گاریسا  (IGN)

۸۵ از ۱۰۰

میزان سختی Nitro-Fueled، طراحی‌های بیاد ماندنی نقشه‌ها و مکانیک اعتیاد آور دریفت باعث شده تا محصول جدید بیناکس ارزش تجربه را داشته باشد. البته این بازی بدون عیب و ایراد هم نیست.

اندرو رِینر (Game informer)

۸۰ از ۱۰۰

Crash Team Racing Nitro-Fueled به همان اندازه محصول خوبی است که نسخه اصلی آن در زمان عرضه بود. ناتی داگ با خلق سیستم تقویت کننده کار ویژه‌ای انجام داد و از تمام علاقه مندان به بازی‌های اتومبیلرانی آرکید خواهش می‌کنم حتما نسخه ریمستر را امتحان کنند. تغییرات بیناکس باعث شد تا این بازی بهتر از قبل شود.

دیلن سویینی (Digital Chumps)

فکر نمی‌کنم بیان اینکه Nitro-Fueled بهترین بازی ساخته در سبک مسابقه‌ای کارتینگ است دیوانگی باشد. برخلاف سری Mario Kart، کاربر مجبور است تا برای پیشروی و عملکرد مناسب مهارت کافی را بدست آورد. به خصوص اگر بخواهد به رقابت با حریف‌های واقعی بپردازد.

0 0 vote
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
اسرا حسینی
اسرا حسینی
4 months ago

بازی خیلی دوست داشتنی هست

دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن