فیلم و سریالمقالات

نقد و بررسی انیمیشن زوتوپیا ۲۰۱۶

به نقد و بررسی انیمیشن جذاب زوتوپیا اثر شرکت دیزنی می پردازیم،با ریور وب همراه باشید.

 

داستان

زوتوپیا ، شهری است که در آن حیوانات مختلف به خوبی با تمدن کنار آمده اند در کنار هم زندگی میکنند . در این شهر رنگی و دوست داشنتی خرگوشی به نام جودی هاپس ، از کودکی آرزوی این را داشته که تبدیل به اولین خرگوش پلیس شهر شود که به آرزوی خود میرسد و وارد اداره ی پلیس زوتوپیا میشود . اما رئیس پلیس شهر زوتوپیا ، بوگو وظیفه ی پارکبانی را به او متحول می کند،که اورا از خطر دور نگه دارد . با اینحال پس از اینکه جودی روباه قانون شکن داستان به نام نیک را ملاقات میکند ، باید با کمک او به دنبال فردی گمشده به نام سمورآبیان در شهر بگردد که داستان هیجان انگیز انیمیشن را به وجود می آورد .

 

زوتوپیا zootopia

 

شهر

متشکل از حیواناتی است که تفاوت های نژادی زیادی باهم دارند و گاها بعضی ها میتوانند حیوانات دیگر را تبدیل به وعده غذایی کنند ، اما با این حال شاهد هستیم که این حیوانات به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی میکنند .زوتوپیا به خوبی توانسته نشان دهد که افراد یک جامعه ، با وجود تمام تفاوت های نژادی و اجتماعی میتوانند به خوبی در کنار هم زندگی کنند و به نظر من همین موضوع میتواند یکی از دلایلی باشد که انیمیشن را از سایر رقبای خود متمایز میکند .این انیمیشن همچنین در خلق طنز ، یکی از بهترین آثار چند سال اخیر دنیای انیمیشن به شمار می آید که به لطف برخورداری از گونه های مختلف حیوانات ، توانسته به خوبی موقعیت خلق طنز را در اختیار سازندگان قرار دهد .

 

 zootopia

 

سخت کوش

یک انیمیشن تمام عیار،همان گونه که از زوج کارگردانان Byron Howard و Rich Moore که در این زمینه تجربه دارند، Howard یکی از عوامل انیمیشن زیبای گیسوکمند (Tangled) و Moore کارگردان انیمیشن رالف خرابکار (Wreck-It Ralph.) است. آن‌ها زوتوپیا را با جزییات بی کاربرد بی شماری ساخته‌اند که باعث می‌شود دیدگاه‌ها نسبت به انیمیشن متفاوت باشد،لانگ شات های زیبایی که از شهر نشان داده می‌شود.یک شهر درخشان که لایق شهرتش است.جودی، به صورت مصمم اراده می‌کند که این پرونده را به شکلی قهرمان گونه به پایان برساند.

او در آپارتمان کم هزینه ای اقامت کرده است که در آن روی تشک باریکی می‌خوابد. بینندگان انیمیشن، خصوصاً دختران جوان، نگرش و رفتار او را تحسین می‌کنند. او خستگی ناپذیر و خوش بین است و حتی هنگامی که شرایط بر وفق مراد او پیش نمی‌رود باز هم در جستجوی آرزوهایش است و به وضعیت کنونی‌اش راضی نیست.

 

 zootopia

 

صدا پیشگی

Jason Bateman که نقش همراه ناخوانده جودی را ایفا می‌کند، Idris Elba که شخصیت کلیشه ای یک پلیس سرسخت را ارائه می‌دهد و J.K. Simmons که سبک صدایش برای صداپیشگی مناسب است.دیگر بازیگر قابل توجه Shakira است که نقش Gazelle یک ستاره موسیقی پاپ را به عهده دارد. بازیگران کهنه کار دیگری در زمینه انیمیشن مانند Kristen Bell, Tommy Chong, Bonnie Hunt و Alan Tudyk همه کاره با این محصول همکاری داشته‌اند. “زوتوپیا” قرار نبوده یک اثر جنایی/کارآگاهی باشد بلکه در عوض بیشتر به فیلم‌های کلاسیک عدم همخوانی شخصیت‌های فیلم، جودی و نیک شبیه است .

 

 zootopia

0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x