اخبار

کنفرانس بیلد ۲۰۲۰ مایکروسافت به‌دلیل شیوع ویروس کرونا آنلاین خواهد بود

ویروس کرونا

ویروس کرونا هم اکنون نگرانی شرکت آمریکایی مایکروسافت است. این گروه یکی از مهمترین کنفرانس های خود را به صورت محلی لغو کرد: Build 2020 دیگر در سایت برگزار نمی شود. در عوض ، مایکروسافت می خواهد این رویداد را به عنوان یک رویداد آنلاین که به چندین جریان زنده تقسیم می شود ، اجرا کند. سخنگوی این شرکت به مجله فناوری اطلاعات “Verge” گفت: “با توجه به توصیه های امنیتی بهداشتی برای ایالت واشنگتن ، ما یک رویداد دیجیتالی سالانه مایکروسافت را برای توسعه دهندگان برگزار خواهیم کرد.” منطقه شهری پیرامون سیاتل – که شامل شهر مایکروسافت ردمونت نیز می شود – از اولین مناطق ایالات متحده بود که گزارش عفونت ویروس تاج را نشان داد.

مایکروسافت در این مدت در حال بررسی شرایط بوده و حالا بعد از آنکه سازمان بهداشت جهانی، شیوع این ویروس را به عنوان پاندمی اعلام کرد، حالا تصمیم گرفته است که رویداد بیلد خود را لغو کند.

مایکروسافت

مایکروسافت در حال مانیتور کردن دستورالعمل‌های سلامت عمومی در رابطه با برگزاری رویدادهای حضوری است. ما تا جای ممکن به تقویم رویداد خود و حضورمان در رویدادهای دیگر در ماه‌های آینده پایبند هستیم. سعی ما این است که شتابزده تصمیم نگیریم، اما سلامتی مشتریان، شرکا، مهمانان، تامین‌کنندکان و کارکنان‌مان اولویت اصلی ماست. ما به مانیتور کردن شرایط ادامه خواهیم داد و تغییرات لازم را متناسب با اوضاع انجام خواهیم داد.

اما در بیانیه‌ای که به وب‌سایت ورج فرستاده شده، سخنگوی مایکروسافت لغو این رویداد را تائید کرده، اما گفته است که آن را به صورت آنلاین برگزار خواهند کرد.

article ویروس کرونا

سخنگوی مایکروسافت

سلامت مشتریان و کارکنان اولویت اصلی ماست. در سایه توصیه‌های سلامت عمومی برای ایالت واشینگتن، ما رویداد سالانه بیلد خود را به جای حضوری، به صورت آنلاین برای توسعه دهندگان برگزار خواهیم کرد. ما به دنبال جمع کردن اکوسیستم توسعه‌دهندگان‌مان در این فرمت مجازی جدید هستیم.

رویداد بیلد ۲۰۲۰ همیشه یکی از بزرگترین رویدادهای مایکروسافت بوده است. انتظار می‌رود که مایکروسافت امسال درباره ویندوز ۱۰x و ویندوز ۱۰ و آپدیت‌های جدید برای پلتفرم‌های Enterprise صحبت کند. لغو این کنفرانس به معنی آن است که رویداد در ظرفیت محدودی برگزار خواهد شد. مایکروسافت به زودی اطلاعات بیشتری را درباره رویداد آنلاین بیلد ۲۰۲۰ ارائه خواهد کرد. در حال حاضر به نظر می‌رسد تنها رویدادی است که طبق برنامه‌ریزی‌ها برگزار خواهد شد رویداد WWDC اپل است؛ این در حالی است گوگل هفته گذشته کنفرانس I/O 2020 خود را لغو کرد.

کنفرانس

در کنفرانس بیلد مایکروسافت که هرساله در سیاتل برگزار می‌شود، اتفاقات مهمی ازجمله معرفی امکانات جدید برای سیستم‌عامل ویندوز، سری نرم‌افزارهای کاربردی آفیس و دیگر محصولات مایکروسافت می‌افتد.

مسئولان مایکروسافت با ارسال ایمیلی به رسانه‌ها گفتند که در جهت حفظ سلامتی کارکنان و کاربران محصولات مایکروسافت، کنفرانس بیلد ۲۰۲۰ بدون حضور تماشاچیان و خبرنگاران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به‌صورت ویدیویی از تماشای اتفاقات مهم کنفرانس لذت ببرند.

جی اینسلی، فرماندار واشنگتن، روز گذشته اعلام کرد تا انتهای ماه مارس مجوز برگزاری رویدادی با حضور بیش از ۲۵۰ نفر صادر نمی‌شود. با وجود اینکه کنفرانس بیلد ۲۰۲۰ مایکروسافت در ماه مه برگزار می‌شود؛ اما مسئولان این شرکت تصمیم به برگزاری رویداد به‌صورت ویدیویی آنلاین گرفته‌اند.

مایکروسافت مسلما اولین شرکتی نیست که مستقیما تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است. ماه گذشته انجمن GSMA نمایشگاه MWC 2020 را بعد از عدم شرکت سازندگان بزرگ در آن، کنسل کرد. در ادامه، فیس‌بوک نیز کنفرانس های F8  و GDC 2020 خود را لغو نمود.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x