گیم

بررسی بازی Kingdom Hearts III

هر انیمیشن و شخصیتی که در مسیر زندگی خود با آن آشنا شده اید در این بازی گردهم آمده اند و به ماجراجویی با هم می پردازند. و شما را برای هدف اصلی ماجرا را سوق می دهند.

سرزمین ها

دنیاهای نظیر سرزمین کورونا (Tangled) و سرزمین ارندل (Frozen) دقیقا داستان اصلی انیمیشن است با این تفاوت که سورا و دوستانش نیز در این داستان نقش ایفا می‌کنند؛ اما داستان برخی دنیاها نظیر دنیای داستان اسباب بازی و کارخانه هیولاها با داستان انیمیشن‌ها متفاوت است و این دنیاها یک خط داستانی جدید را به تصویر می‌کشند. کیفیت طراحی شخصیت‌ها، انیمیشن‌های مربوط به آن‌ها و صداگذاری‌شان آنقدر قوی کار شده است که گاهی اوقات نمی‌توان کوچک‌ترین تفاوتی بین ورژن موجود در بازی و ورژن موجود در انیمیشن پیدا کرد. از این رو گشت و گذار در این دنیاها به همراه شخصیت‌های محبوب دیزنی بسیار لذت بخش است.

البته برخی دنیاها مانند دنیای داستان اسباب بازی از نظر روایت داستان چیز زیادی برای ارائه ندارند اما در عوض برخی دنیاها نظیر دنیای کارخانه هیولاها با توجه به اینکه داستانش پس از داستان انیمیشن رخ می‌دهد، تجربه‌ای بسیار لذت بخش و منحصر به فرد ارائه می‌دهد.

2-13-kingdom-hearts-image-14

یاد و خاطره

برخی از خاطرات بازی های دوست داشتنی دوران کودکی من توسط اولین قلب های پادشاهی و سرگرمی آن در دنیای دیزنی که از فیلم ها و نمایش های انیمیشن مورد علاقه خود می شناختم فریب خورده است.رنگارنگ ، مبارزات متنوع و سطوح بسیار عاشقانه و تفصیلی. نتیجه گیری طولانی مدت در مورد Square Enix به سه گانه عمل محبوب RPG آنقدر رضایت بخش در تحولات گیم پلی آن است که باعث می شود من دوباره مانند یک کودک احساس کنم ، حتی اگر قطعنامه های داستان آن خیلی فکر خارج از جعبه اسباب بازی نباشند.

این مجموعه جدید از دنیای با کیفیت فیلم های دیزنی تقریباً همه لذت بردن از این کاوش ها را دارند. مقدار بسیار زیادی از گنجینه های جمع آوری و مخفی کردن نمادهای میکی برای کشف واقعاً مقیاس و جزئیات هر جهان را برجسته می کند. آنها همچنین برخی از گزینه های گیم پلی سرگرم کننده را معرفی می کنند ، از جمله این شانس برای کنترل ماشین های اسباب بازی و حتی خلبانی کشتی شخصی خود در دریاهای مرتفع.

2-13-kingdom-hearts-image-14

تقسیم بندی شخصیت ها

کاراکترهای اصلی داستان به سه دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول آکوا، ترا و ونتوس می باشند که هر سه کاراکتر نگهبان روشنایی در جهان بازی و تلاش دارند تا با کمک یکدیگر تبدیل به اساتید استفاده از Keyblade شوند. دسته دوم سورا، ریکو و کایری هستند با دسته اول رابطه دوستانه دارند  و در تلاش هستند تا با کمک یکدیگر مستر زیانورت را شکست دهند.

دسته سوم سه شخصیت Axel، Roxas و Xion  که در ابتدا عضو Organization XIII بودند و سرنوشت دو نفر از آن‌ها در ابتدای این نسخه در هاله‌ای از ابهام است. Roxas شخصیتی است که از نظر ظاهری شباهت زیادی به Ventus دارد و زمانی که سورا برای مدتی کوتاه قلبش را برای نجات کایری آزاد کرد این شخصیت به وجود آمد. یکی از دلایل بزرگی که طرفداران بیش از اندازه منتظر عرضه Kingdom Hearts III بودند، مشخص شدن سرنوشت شخصیت‌های محبوبی نظیر Roxas، Aqua، Ventus و … بوده است که خوشبختانه در این نسخه به بهترین شکل به آن‌ها پرداخته شده است .

بررسی بازی Kingdom Hearts III

لذت بردن از بازی

یکی از مزیت‌های استفاده از محتوای دیزنی در این است که این محتوا نباید کوچکترین تغییر منفی یا گمراه کننده را در مورد شخصیت‌ها یا دنیای مورد نظر به همراه داشته باشد. از این جهت شاهد طراحی‌ها و انیمیشن‌های با ظرافتی هستیم که در برخی موارد نمی‌توان کوچک‌ترین تفاوتی بین آن‌ها و انیمیشن‌های دیزنی پیدا کرد. طراحی محیط و شخصیت‌های داستان بسیار دقیق و با جزئیات انجام شده است، از این رو می‌توان به بهترین شکل ممکن با آن‌ها ارتباط برقرار کرد.

در طول ماجراجویی ، بازی به طرز تحسین برانگیزی سعی می کند اتفاقات منجر به این امر را خلاصه کند و فکر می کنم در صورتی که سعی می کردید بدون اینکه اوایل بازی های قبلی را انجام دهید ، سعی کنید جزئیات اصلی مورد نیاز خود را به شما ارائه دهیم. اما بسیاری از ظرافت های پشت پرده شخصیت ها به تازگی برای افراد تازه وارد گم می شود ، زیرا Kingdom Hearts 3 سؤالات بزرگتر هویتی را برطرف می کند و منظور از این است که شما به عنوان یک فرد با اشاره جدی به بازی های قبلی قلب Kingdom چه ویژگی هایی داشته باشید.

بازی از طریق آن تجربیات – گاهی اوقات چندین بار ، به لطف تمام آن نسخه های مجدد – پویایی و شخصیت های خاصی را در عشق من به این سریال جاسازی کرد. درک درستی از اهداف خوب و بد این کار دشوار نیست ، اما سطوح عمیق تر روابط آنها غالباً به پایان می رسد که برخی از مهمترین لحظه ها را به پایان می رسانند.

بررسی بازی Kingdom Hearts III

سیستم مبارزات

دوست داشتنی‌ترین مکانیک های بازی حملات گروهی سورا به کمک دانلد، گوفی و کاراکترهایی است که در دنیاهای مختلف با آن‌ها آشنا می‌شود. این حملات که امکان استفاده از آن‌ها به صورت تصادفی به بازیکن داده می شود شامل گستره وسیعی از مینی‌گیم‌های خلاقانه می‌شوند که هر کدام گیم‌پلی مخصوص به خود را دارند.

می‌توانید با وودیو باز سوار یک موشک شده و با آن موشک به دشمنان حمله کنید، با دانلد و گوفی سوار فنجان‌های چای جادویی شوید یا به کمک مایک و سالی با یک جیغ ترسناک دشمنان را تضعیف کنید و سپس مایک را به طرف آن‌ها پرتاب کنید تا حساب‌شان را برسد. علاوه بر این حملات گروهی امکان استفاده از Focus Gauge (نوار تمرکز) برای نشانه گرفتن همه دشمنان و آزاد کردن یک حمله قوی وجود دارد. 

چندین دنیای مختلف قابل بازی و طراحی بصری ویژه‌ای که برای همه آن‌ها صورت گرفته و ارائه این طراحی‌ها به بهترین شکل ممکن، باز هم کاری بوده که سری KH در قسمت‌های قبلی بارها از انجام آن سربلند بیرون آمده بود اما این بار به لطف پیشرفت تکنولوژی این کار خیلی بهتر از حد تصورات انجام گرفته و تغییر طراحی شخصیت‌ها در برخی دنیاها، به خاطر بر هم نزدن نظم موجود در هر دنیا، لحظات بامزه‌ای را برای قهرمانان داستان خلق کرده است.

شاید تنها دنیای بازی که نمره کامل بخش بصری را نمی‌گیرد دنیای دزدان دریایی کارائیب باشد که به علت طراحی واقعگرایانه ظاهر شخصیت‌ها، انیمیشن چهره‌های این دنیا در هنگام حرف زدن کمی نامتناسب با بقیه قسمت‌های بازی از آب درآمدند، هر چند مدل‌های شخصیت‌های دنیای دزدان دریایی هم فارغ از انیمیشن‌های صحبت کردنشان از طراحی بسیار خوب و سطح بالایی برخوردارند.

بررسی بازی Kingdom Hearts III

Kingdom Hearts


من از تحولات گیم پلی و وفاداری Square Enix به فیلم های انیمیشن محبوب محبوب دیزنی کاملاً لذت بردم. در حالی که قصه گویی می تواند از خندیدن استفاده کند ، اسکوئر در عین حال یک جعبه ابزار عظیم برای نبردها و اکتشافات ، کار جالب توجهی را برای جلب روحیه این جهان ها انجام داده است. حتی وقتی تماشای گرد و غبار روی داستانی را تماشا می کردم می خواستم به عقب پرش کنم تا همه چیز را جمع کنم.

اما دیدن همه وقایع بازی های Kingdom Hearts که تا کنون به اوج خود رسیده ، صریحاً عجیب است. پس از گذشت زمان زیاد برای شادابی ، قطعنامه های خاص آن همه چیز تعجب آور نیستند ، اما در نتیجه فقط تأثیر حاشیه ای از بین می رود. من هنوز هم دوست داشتم شخصیت های زیادی را از این سری ببینم که با روشهای جدید تعامل دارند و اوراق قرضه قدیمی را دوباره می بخشند. خوب است که بدانید ، حتی پس از گذشت اولین بازی ، Kingdom Hearts 3 بسیار پر از قلب است.

1532953596_kingdom-hearts-iii-delay

دید سایت های معتبر به بازی

XGN

۹۸از۱۰۰

بازی کاملاً همان‌قدر که انتظار می‌رفت، جادویی است. این عنوان موفق شده است که سطح استاندار ‌و انتظارات از بازی‌ها در سال ۲۰۱۹ را با دنیاهای دیزنی نوستالژیک، گیم‌پلی عالی و پایان‌بندی حماسی، بالا ببرد. انتظار طولانی بالاخره به پایان رسیده است و طرفداران ‌می‌توانند نفسی راحت بکشند.

Game Informer

۹۵از۱۰۰

بازی Kingdom Hearts 3 در حالی که کامل نیست، عنوانی است که منتظرش بوده‌ام. بعد از به اتمام رساندن آن، از سفری که گذراندم خوشحال و راضی بودم. دنیاهای مختلف را با برخی از شخصیت‌های دیزنی مورد علاقه‌ام گشتم، از باس‌های چالش‌برانگیز عبور کردم و یک پایان پیروزمندانه را دیدم که فقط من را برای آینده هیجان‌زده می‌کند. این سری همچنان عشق و روح دارد و به همین دلیل، بسیار دلپذیر است.

USgamer

۹۰از۱۰۰

برای تمامی موارد جدید Kingdom Hearts 3، خیلی موارد قدیمی [و نوستالژیک] هم وجود دارد. مبارزات از همیشه راضی‌کننده‌تر است، اگرچه رد شدن از خط داستانی اصلی کمی بیش از حد آسان باشد. برای طرفداران قدیمی سری، تمامی آن‌ تسویه حساب‌های احساسی که طی ۱۷ سال آماده شده‌اند، انتظارشان را می‌کشند. بازیکنان جدید، کمربندهایتان را ببندید؛ چون در سفری مهیج از اتفاقات و برخوردهای دیوانه‌وار با شخصیت‌های دیزنی و باس‌های هیجان‌انگیز قرار گرفته‌اید.

1532953596_kingdom-hearts-iii-delay

IGN Italia

۹۰از۱۰۰

بازی Kingdom Hearts 3 از لحاظ جلوه‌های بصری خیره‌کننده‌ به نظر می‌رسد و هدف آن، خوش‌گذراندن است درحالی که بهترین پایان‌بندی را برای یک سری بازی قدیمی ارائه می‌دهد.

Multiplayer.it

۹۰از۱۰۰

بازی Kingdom Hearts 3 شاید هم در داستان و هم در مبارزات، پر هرج‌ومرج و گیج‌کننده به نظر برسد اما به سادگی، درخشان است و اکثر پاسخ‌ها و نتیجه‌گیری‌ای را که طرفداران منتظرش بوده‌اند ارائه می‌دهد.

GameSpot

۸۰از۱۰۰

در سال ۲۰۰۲، در نقش سورا جزایر دیزنی را ترک کردم تا در سراسر جهان سفر کنم و دوستان جدید پیدا کنم. در سال ۲۰۱۹، دوستان قدیمی را به خانه آوردم و بسیار سرگرم‌کننده بوده است.

IGN

۸۷از۱۰۰

من بسیار از تکامل گیم‌پلی Kingdom Hearts 3 و وفاداری آن به انیمیشن‌های محبوب دیزنی لذت بردم. درحالی که داستان می‌توانست کوبنده‌تر باشد، اسکوئر انیکس کار فوق‌العاده‌ای را در زمینه‌ی القای حس و حال این دنیاها انجام داده درحالی که مجموعه‌ای گسترده از ابزار و وسایل را برای مبارزات و گشت‌وگذار در اختیارمان گذاشته است. حتی وقتی که دیدم داستان را خاک گرفته [به اتمام رسیده]، می‌خواستم که به آن برگردم تا همه‌چیز را جمع‌آوری کنم‌‌. اما اگر بخواهیم به تمامی اتفاقات بازی‌های Kingdome Hearts تاکنون نگاه کنیم، اوج، کلمه‌ی غریبی است. من همچنان از دیدن تعامل و ارتباط شخصیت‌های این سری در راه‌های جدید و زنده‌کردن دوستی‌های گذشته لذت بردم. این بسیار خوب است که حتی بعد از گذشت مدتی طولانی از اولین نسخه، Kingdom Hearts 3 هنوز سرشار از عشق است.

0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x