تلفن همراههواوی

هواوی با میت Xs تاکنون بیش از ۶۰ میلیون دلار ضرر کرده است

پیشگامان در قلمرو گوشی های قابل تاشو از مسیر خارج شده اند و ما شک و تردید تحقیق و توسعه آنها را درگیر هزینه های قابل توجهی کردیم. چیزی که شاید چندان واضح نبوده است این است که این محصولات نسل اول حتی پس از وارد شدن به داخل قفسه های فروشگاه ها چندان رویکردی بالایی از نظر فروش نداشت، همچنان به هزینه سازنده خود می پردازند.

هواوی میت ایکس برای نخستین بار در جریان برگزاری کنگره‌ی جهانی موبایل بارسونا ۲۰۱۹ به‌نمایش درآمد که البته در آن زمان تولیدش هنوز به اتمام نرسیده بودقطعاً یک واقعیت جالب برای در نظر گرفتن ، از آنجایی که هر روز نمی توانیم از محدوده واقعی برخی از افراد مشهور اصلی مانند هواوی و سامسونگ به طور روزمره می گیرند ، درک کنیم.

هواوی با میت Xs تاکنون بیش از ۶۰ میلیون دلار

این Mate X به علت ضرری که در آغاز رونمایی به هواوی وارد در اوایل MWC 2019 مجبور شد از دور خارج شود. در آن زمان ، در چنین وضعیت ناتمام قرار گرفت که تعداد معدودی حتی مجاز به لمس نمونه اولیه بودند.

هواوی میت ایکس برای نخستین بار در جریان برگزاری کنگره‌ی جهانی موبایل بارسونا ۲۰۱۹ به‌نمایش درآمد که البته در آن زمان تولیدش هنوز به اتمام نرسیده بود و افراد کمی شانس کار با نمونه‌ی پیش‌تولید آن را پیدا کردند. عرضه‌ی میت ایکس از نوامبر سال گذشته برای بازار چین آغاز شد.

امسال ما شاهد Mate Xs با تعویض چیپست و پشتیبانی ۵G بودیم و بازده تولید آن به وضوح بهتر است زیرا خیلی سریعتر و بیشتر در بازار نیز به فروش می رسد. به نظر می رسد که حتی این حجم افزایش یافته برای دستیابی به سودآوری کافی نیست ، اما شک نداریم که با رشد سریع فناوری به آنجا می رویم.

gsmarena_

تکنولوژی شرکت

یو چن‌دانگ، مدیرعامل کسب‌و‌کار  در شرکت هواوی تکنولوژی،‌ پس از معرفی رسمی گوشی‌های خانواده‌ی پی ۴۰ به بیان برخی جزئیات درمورد کسب‌و‌کار گوشی‌های گوشی هواویهوشمند این شرکت پرداخته است.

به‌گفته‌ی یو چن‌دانگ، دلیل بالا بودن قیمت گوشی‌های پرچمدار،که تولید آن‌ها نیز هزینه‌ی زیادی به شرکت‌ها وارد می‌کند. هرچه هزینه‌ی تولید بیشتر و طبیعتا هزینه‌ی عرضه‌ی دستگاه‌ها نیز به بازار بالا می‌رود. چن‌دانگ می‌گوید هزینه‌ی یکی از حسگرهای دوربین گوشی هواوی پی ۴۰، بیش از ۱۰۰ دلار است. او می‌گوید اپل و سامسونگ به استفاده از چنین حسگرهایی روی نمی‌آورند، اما دستگاه‌های آن‌ها همچنان قیمتی به‌نسبت بالاتر از دستگاه‌های هواوی دارند. 

میت ایکس‌اس

از زمان عرضه‌ی میت ایکس‌اس به بازار در ماه فوریه، این گوشی تاشدنی باعث شده است هواوی بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون دلار سرمایه از دست بدهد. یکی از انتقاداتی که همواره به میت ایکس‌اس وارد می‌شود، قیمت بالای آن است.

این دستگاه با قیمت ۱۶٬۹۹۹ یوآن معا‌دل بیش از ۲٬۴۰۰ دلار برای تهیه در دسترس قرار دارد. چن‌دانگ می‌گوید که مراحل تولید گوشی از این هم هزینه‌بر‌تر هستند و همین موضوع باعث شده است میت ایکس‌اس ضرردهی زیادی برای هواوی داشته باشد. 

منبع
gsmarena
0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا