مقالات

هر چیزی که باید در مورد ماشین مجازی بدانید

ماشین های مجازی (VMs) به شما امکان می دهند سیستم عامل های دیگر را در سیستم عامل فعلی خود اجرا کنید. سیستم عامل مجازی انگار فقط برنامه دیگری در رایانه شما است.این برای تست سایر سیستم عامل ها مانند ویندوز ۱۰ یا سیستم عامل های جایگزین لینوکس ایده آل است. همچنین می توانید از ماشینهای مجازی برای اجرای نرم افزار در سیستم عاملهایی که برای آن طراحی نشده بود استفاده کنید. به عنوان مثال :شما می توانید با یک ماشین مجازی برنامه های ویندوز را در Mac اجرا کنید.آیا می خواهید با ماشین های مجازی شروع به کار کنید؟ لازم نیست هزینه‌ای بپردازید،چندین برنامه عالی و ماشین مجازی رایگان وجود دارد.با ریور وب همراه باشید.

ماشین مجازی

یک ماشین مجازی برنامه ای است که به عنوان یک کامپیوتر مجازی عمل می کند. این سیستم عامل فعلی شما (سیستم عامل میزبان) اجرا می شود و سخت افزار مجازی را برای سیستم عامل های مهمان فراهم می کند. سیستم عامل مهمان ، مانند سایر برنامه های رایانه شما ، در یک پنجره روی سیستم عامل میزبان شما اجرا می شود.از دید سیستم عامل مهمان ، ماشین مجازی یک کامپیوتر واقعی و فیزیکی است.

موتور شبیه سازی ماشین مجازی ، به نام hypervisor، سخت افزار مجازی از جمله CPU ، حافظه ، هارد دیسک ، رابط شبکه و سایر دستگاه ها را کنترل می کند. دستگاه های سخت افزاری مجازی ارائه شده توسط نقشه hypervisor به سخت افزار واقعی در دستگاه فیزیکی شماست. به عنوان مثال: دیسک سخت مجازی یک ماشین مجازی در پرونده ای که در هارد دیسک شما قرار دارد ذخیره می شود.

می توانید چندین سیستم مجازی بر روی سیستم خود نصب کنید. شما فقط به میزان فضای ذخیره ای که برای آنها مشخص شده است می تونید نصب کنید. پس از نصب چندین سیستم عامل،می توانید برنامه ماشین مجازی خود را باز کنید و انتخاب کنید که کدام ماشین مجازی را می خواهید بوت کنید. سیستم عامل مهمان در یک پنجره روی سیستم عامل میزبان شما راه اندازی و راه اندازی می شود،اگرچه می توانید آن را در حالت تمام صفحه نیز اجرا کنید.

 

 vmware-player-virtual-machines ماشین مجازی

 

کاربردهای

نسخه های جدید سیستم عامل ها را امتحان کنید: اگر هنوز مایل به به روزرسانی نیستید می توانید ویندوز ۱۰ را در رایانه Windows 7 خود امتحان کنید.آزمایش با سایر سیستم عامل ها: نصب توزیع های مختلف لینوکس در یک ماشین مجازی به شما امکان می دهد با آنها آزمایش کنید و نحوه کار آنها را یاد بگیرید. و اجرای macOS در ویندوز ۱۰ در این نرم افزار به شما امکان می دهد تا به یک سیستم عامل متفاوت که در نظر دارید از تمام وقت استفاده کنید عادت کنید.

از نرم افزاری استفاده کنید که به یک سیستم عامل منسوخ نیاز دارد: اگر یک برنامه مهم دارید که فقط در ویندوز XP اجرا می شود ، می توانید XP را در یک ماشین مجازی نصب کنید و برنامه را در آنجا اجرا کنید. این به شما امکان می دهد تا از برنامه هایی استفاده کنید که فقط با ویندوز XP کار می کند بدون اینکه در کامپیوتر خود نصب کنید. این مهم است زیرا ویندوز XP دیگر پشتیبانی مایکروسافت را دریافت نمی کند.

 

 ubuntu-on-windows-with-vmware ماشین مجازی

 

 سیستم عامل

اجرای نرم افزاری که برای سیستم عامل های دیگر طراحی شده است: کاربران Mac و Linux می توانند ویندوز را در یک ماشین مجازی اجرا کنند تا از نرم افزار ویندوز روی رایانه های خود استفاده کنند. متأسفانه بازی ها یک مشکل هستند.نرم افزار تست بر روی سیستم عامل های مختلف: اگر نیاز دارید که آزمایش کنید آیا یک برنامه روی چندین سیستم عامل کار می کند،می توانید هر یک را در یک ماشین مجازی نصب کنید.

تلفیق سرورها: برای مشاغل دارای چندین سرور ، آنها می توانند بعضی از آنها را در دستگاههای مجازی قرار دهند و آنها را بر روی یک کامپیوتر واحد اجرا کنند. هر دستگاه مجازی یک محفظه جدا شده است ، بنابراین این سردردهای امنیتی مربوط به اجرای سرورهای مختلف در همان سیستم عامل را معرفی نمی کند. ماشینهای مجازی همچنین می توانند بین سرورهای فیزیکی جابجا شوند.

 

نرم افزار پیشنهادی

VirtualBox یک برنامه Open Source عالی است که روی ویندوز ، macOS و Linux اجرا می شود. یکی از بهترین بخش ها در مورد VirtualBox این است که نسخه تجاری وجود ندارد. این بدان معناست که شما تمام ویژگی ها را به صورت رایگان از جمله ویژگی های پیشرفته مانند عکس فوری دریافت می کنید. این به شما امکان می دهد وضعیت را ذخیره کنید و در آینده به آن حالت برگردید ، که برای آزمایش بسیار عالی است.

 

 virtualboxes1

 

من یک راهنمای کامل برای VirtualBox نوشتم که شما می توانید طبق آن شروع کنید،VMware Player یکی دیگر از برنامه های شناخته شده VM برای Windows و Linux است. VMware Player رایگان می باشد و یک برنامه کاربردی تجاری است،بنابراین شما تمام ویژگی های پیشرفته مورد نظر خود را با VirtualBox دریافت نمی کنید.با این حال ، هر دو VirtualBox و VMware Player برنامه هایی عالی هستند که ویژگی های اساسی را به صورت رایگان ارائه می دهند. اگر یکی از آنها در سیستم شما کار نکرد،دیگری را امتحان کنید.

 vmware-player-library2

بارگیری یک سیستم عامل در ماشین مجازی شما

 

برای نصب یک سیستم عامل در یک ماشین مجازی ، به دیسک نصب سیستم عامل نیاز خواهید داشت. ایجاد رسانه نصب ویندوز ۱۰ برای این کار مفید خواهد بود. شما همچنین می توانید از یک فایل تصویری ISO استفاده کنید ، که توزیع های لینوکس اغلب وارد آن می شوند.

برنامه های ماشین مجازی جادوگرانی با کاربرد آسان ارائه می دهند که شما را در روند ایجاد یک ماشین مجازی و نصب یک سیستم عامل مهمان پیاده می کند. همچنین ممکن است نحوه ایجاد یک ماشین مجازی با استفاده از ویندوز ۱۰ Hyper-V را بررسی کنید.ماشین های مجازی فقط به سیستم عامل های دسک تاپ محدود نمی شوند،حتی می توانید Android را در ویندوز ۱۰ تقلید کنید.

 

برچسب ها
0 0 vote
Article Rating
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن