گیم

بررسی بازی Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

داستان

داستان بازی از جایی آغاز می‌شود که قهرمان اصلی داستان که از او با نام Luminary یاد می‌شود، از همان بدو تولد مورد توجه نیروهای اهریمنی قرار گرفته و مادرش پس از حمله نیروهای شیطانی به کاخ سلطنتی داندراسیل، او را برای نجات جانش به آب می‌اندازد. در کمال خوش شانسی، در مسیر پایین رودخانه پیرمردی به نام چالکی او را یافته و سرپرستی‌اش را به دخترش می‌سپارد غافل از این که این کودک در آینده قرار است سرنوشت دنیا را تغییر دهد.

قهرمان داستان که علامت مخصوصی روی دست خود دارد، تا سال‌ها بدون اطلاع از سرگذشت خود در روستای دورافتاده کابل استون (Cobblestone) به خوبی و خوشی زندگی می‌کند تا این که برحسب تصادف، علامت دست‌اش براثر یک حادثه فعال شده و نامادری‌اش چاره‌ای جز گفتن حقیقت به او نمی‌یابد. حال قهرمان داستان که از سرگذشت خود آگاه شده و به این موضوع واقف است که در نجات دنیا از دست نیروهای تاریکی نقش مهمی ایفا خواهد کرد، راهی سفری طولانی به سمت پایتخت می‌شود.

با این حال سفر او چندان هم بی‌خطر نبوده و در پایتخت هم برایش فرش قرمز پهن نکرده‌اند. او از یک سو باید با نیروهای تاریکی مبارزه کند که او را بزرگترین دشمن خود می‌دانند و از سوی دیگر از دست نیروهای سلطنتی بگریزد که او را دلیل اصلی ظهور نیروهای شیطانی می‌پندارند.

3430425-dragon quest xi_ echoes of an elusive age_20180827192518

مبارزه

۱گزینه ای برای حرکت آزادانه در مبارزات وجود دارد ، اما این حرکت است که به هیچ وجه بر مبارزات تأثیر نمی گذارد بنابراین احساس می شود کاملاً کار برکنار است. یک هیئت مدیره مهارت وجود دارد ، که از طریق جعلی استفاده می شود که هم اکنون می تواند در خارج از اردوگاه ها استفاده شود ، و قدرت هایی وجود دارد که به شما امکان حمله بین اعضای حزب خود را می دهد. و همه اینگونه است ، خیلی ملایم ، بدون لبه صاف که در هر جایی یافت می شود. آیا این ناامیدکننده کم عمق است ، یا خوشایند بدون اصطکاک است؟ این واقعاً کاملاً از منظر شخصی است.

میدان نبرد

شما در میدان نبرد می‌توانید تا ۴ کاراکتر همراه خود داشته باشید و نکته جالب اینکه در حین مبارزه هم امکان سوییچ کردن و جابجایی کاراکترها را دارید، هر کاراکتر استایل و قدرت و مشخصه کاملا متمایزی با دیگر اعضای گروه دارد و درخت توانایی‌های هر یک از آنها هم زمین تا آسمان بسته به قدرتشان تفاوت دارد.

پر کردن و پیشروی در این درخت توانایی‌ها باعث قدرتمند شدن و باز شدن یک سری Pepها و حملات می‌شود و با اینکه در نگاه اول پیچیده به نظر می‌رسد ولی خیالتان راحت که بازی تمام و کمال راهنمایی‌تان می‌کند. در ضمن باز هم برای اولین بار در سری قابلیت نادیده گرفتن مبارزات گنجانده شده و دیگر بازی شما را به زور وارد میدان نبرد نمی‌کند؛ با جا خالی دادن از هیولاها و گذر کردن از کنار آنها می‌توانید به دیگر نقاط جهان بازی سر بزنید و مطمئن باشید که با تجهیزات و قدرت کافی به رویارویی با دشمنانتان بروید.

بعد از شکست دادن هیولاها در مبارزه می‌توانید سوار آنها هم بشوید و این ویژگی هم برای اولین بار در این سری گنجانده شده است، با حرکت و سواری روی برخی هیولاها توانایی دستیابی به یک سری مناطق خاص و بکر در محیط پهناور بازی را پیدا می‌کنید که معمولا شامل آیتم‌ها و اسلحه‌های مخفی هستند

3430430-dragon quest xi_ echoes of an elusive age_20180827192929

موسیقی بازی دراگون کوئیست ۱۱

موسیقی بازی از کیفیت فوق العاده‌ای برخوردار است و در این نسخه برخلاف نسخه PS4، موسیقی بازی توسط یک ارکستر واقعی اجرا شده که همین بر حماسی‌تر شدن و جذابیت موسیقی بازی می‌افزاید، بدین معنا که خبری از سازهای الکترونیک و صداهای ضبط شده در استودیو نیست. با وجود کیفیت بی نظیر موسیقی، تنوع قطعات بسیار کم است، به گونه‌ای که پس از پیشروی چند ساعته در بازی، تقریبا تمام قطعات ریتمی تکراری به خود می‌گیرند.

در بحث گرافیکی، با این که کیفیت بافت‌ها در نسخه سوییچ نسبت به نسخه PS4 و PC کاهش یافته اما طراحی هنری بازی به گونه‌ای است که این افت کیفیت چندان به نظر نرسیده و موجب اذیت و آزار گیمرها نمی‌شود. از سوی دیگر نرخ فریم بازی Dragon Quest XI S: Echoes of An Elusive Age هم تا حد زیادی روی عدد ثابتی ایستاده و با افت و خیز‌های ناگهانی و فراوان مخاطبان را آزار نمی‌دهد.

RPG

داستان دردراگون کوئیست ۱۱ واقعاً هیچ ضرب و شتم و پیچشی از رمان جدید ارائه نمی دهد ، اما این در مقابل آن ضربه ای نیست. این بازی کار فوق العاده ای از ترکیب عناصر داستانی آشنا با شخصیت های جذاب و رقص عالی انجام می دهد.

به عنوان مثال ، یک دنباله مسابقات چیزی است که شما در JRPG های زیادی مشاهده می کنید ، اما ارائه ، توصیف و پاشیدن طنز موجود در قوس مسابقات Dragon Dragon Quest XI واقعاً فراموش نشدنی است. یک سکانس به یادماندنی شامل قهرمان می شود که درباره سرچشمه اسرارآمیز خود و سرزمینی که از آن سرچشمه گرفته است می آموزد. در حالی که این به نظر می رسد چیزی بیشتر از یک کلیشه ژانر نیست ، روشی که در اینجا ارائه می شود کاملاً زیبا و چشمگیر است.

dq-xi-12

شخصیت پردازی و NPC ها

شخصیت پردازی شخصیت های مختلف بازی در ساخت داستان و جهان به همان اندازه جذاب کمک می کند. هر یک از اعضای حزب شما شخصیتی کاملاً پیشرفته و منحصر به فرد دارد که نقش آنها را برجسته می کند. به عنوان مثال ، یکی از اعضای مهمانی برجسته تر ، سرگرم کننده سرزنده ، سیلواندو است. رفتارها و رفتارهای بیش از حد او ، نگرش شاد و توانایی رزمی باعث می شود او از موضع خود ایستادگی کند ، اما شما همچنین تصور می کنید که عمل دلقک ممکن است به چیزی که در گذشته او دفن شده است اعتقاد داشته باشد.

NPC های سرگرم کننده زیادی وجود دارد که با آنها در داستان ارتباط برقرار خواهید کرد ، مانند یک پری دریایی با گرسنگی از عشق ، یک رئیس خارق العاده مدرسه مقدماتی دختران نخبه و یک شاهزاده خیره کننده بی کفایت. سرانجام ، شرورهایی مانند سر هندورک درگیر و جاسپر حیله گر یک تهدید مداوم را مطرح می کنند که شما را به سمت جلو سوق می دهد.

دراگون کوئیست ۱۱

دید سایت های معتبر دنیا به بازی دراگون کوئیست ۱۱

Critical Hit

۹۵ از ۱۰۰

دراگون کوئیست ۱۱ یک بازی بسیار بزرگ و مهم است. این عنوان تمام نقاط قوت نسخه‌ی اصلی را برجسته کرده و با افزودن ویژگی‌های منحصر به فرد متعدد، تجربه‌ی فوق العاده‌ی بازی را بیش از پیش بهبود داده است. این یک موفقیت بزرگ برای هر دو سبک نقش آفرینی و نقش آفرینی ژاپنی محسوب می‌شود؛ یک حماسه‌ی مدرن و در عین حال کلاسیک.

Vgames

۹۵ از ۱۰۰

فکر می‌کنم این اولین دفعه‌ای بوده که نسخه‌ی نینتندو سوییچ یک بازی، بدون هیچ شکی بهترین نسخه‌ی آن عنوان است. این بازی سال‌ها ما را در انتظار گذاشت، اما باید بگویم واقعاً ارزشش را داشت.

The Games Machine

۹۳ از ۱۰۰

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition با قربانی کردن بسیار کم در بخش گرافیک، از ماموریت دشوار بهبود یکی از موفق‌ترین نقش آفرینی‌های ژاپنی اخیر سربلند بیرون آمده است.

SpazioGames

۹۰ از ۱۰۰

با اضافه شدن حلت دو بعدی و تعداد زیادی ماموریت فرعی، خرید Dragon Quest XI S برای تمام طرفداران نینتندو سوییچ الزامی است.

دراگون کوئیست ۱۱

Nintendo Life

۹۰ از ۱۰۰

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition دستاوردی است که اسکوئر انیکس باید به آن افتخار کند؛ این یکی از بهترین بازی‌های چند سال اخیر این شرکت محسوب می‌شود. با ترکیب داستانی دل گرم کننده با ریتمی مناسب ، یک دنیای جالب و سرشار از ساعت‌ها محتوا، گروهی از شخصیت‌های شگفت انگیز و یکی از بهترین موسیقی‌هایی که در یک عنوان نقش آفرینی ژاپنی شنیده‌ایم، شاهد یک بازی کلاسیک مدرن فراموش نشدنی هستیم. اگر برای اولین بار است که یک عنوان نقش آفرینی ژاپنی را تجربه می‌کنید یا این‌که یکی از طرفداران قدیمی این سبک هستید، به خودتان این لطف را کرده و دراگون کوئیست ۱۱ را هر چه سریع‌تر خریداری کنید. این هدیه‌ای است که مدام شما را سرگرم می‌کند و واقعاً لیاقت حضور در میان بازی‌های نینتندو سوییچ شما را دارد.

Eurogamer Italy

۹۰ از ۱۰۰

نسخه‌ی کامل این شاهکار به خاطر برخی نقص‌های بسیار کوچک، تنها چند سانتی متر تا بی‌نقص بودن فاصله دارد. اما از این بازی قطعاً به عنوان یکی از بهترین عناوین سبک نقش آفرینی ژاپنی یاد خواهد شد.

TheSixthAxis

۸۰ از ۱۰۰

دراگون کوئیست ۱۱ همین حالا هم یک نقش آفرینی ژاپنی شگفت انگیز است، اما این نسخه‌ی جدید به‌روز شده تقریباً آن را به یک بازی الزامی تبدیل می‌کند. با لباس‌های جدید، ماموریت‌های جدید، یک حالت جدید دو بعدی و بسیاری بهبود مهم دیگر، خیلی ساده است تا این عنوان را کامل‌ترین نسخه بدانیم. تنها چیزی که از رسیدن به این لقب جلوگیری می‌کند، برخی مشکلات در بخش بصری و عملکرد آن است. یک به‌روزرسان می‌تواند مشکلات عملکرد را رفع کند. با این حساب، تنها دلیل موجه تهیه نکردن این بازی، شاید اولویت بالای گرافیک برای شما باشد.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا