اخبار

D-Wave رایانه‌های کوانتومی خود را به رایگان در اختیار محققان قرار می‌دهد

D-Wave امروزه رایانه های کوانتومی خود را به طور رایگان در اختیار محققان و توسعه دهندگان قرار داد که در پاسخ به بحران بیماری همه گیر ویروس کرونا (کووید-۱۹) کار می کنند.

سیستم D-Wave با طراحی بسیار مناسب برای حل طیف گسترده ای از مشکلات بهینه سازی ، که برخی از آنها می تواند در زمینه همه گیری COVID-19 مرتبط باشد ، مناسب است. برنامه های کاربردی بالقوه ای که می تواند از محاسبات کوانتومی / کلاسیک ترکیبی بهره مند شود شامل کشف مواد مخدر و تعامل ، مدل سازی اپیدمیولوژیک ، بهینه سازی لجستیک بیمارستان ، دستگاه پزشکی و بهینه سازی تولید و سایر موارد دیگر است.

D-Wave رایانه‌های کوانتومی رایگان در اختیار محققان

برخی شرکا و مشتریان D-Wave نظیر فولکس‌واگن، NEC و Kyocera نیز برای یاری رساندن به محققان اعلام آمادگی کرده‌اند. این شرکت‌ها وعده‌ داده‌اند که امکان برقراری ارتباط با تیم متخصصان خود را برای محققان فراهم کنند و دانش فنی برای استفاده از کامپیوترهای کوانتومی، فرموله کردن مسائل و توسعه راهکارها را در اختیار آنان قرار دهند.دسترسی آزاد و بدون محدودیت به سرویس ابری این شرکت برای محققان در ۳۵ کشور اروپا، آمریکای شمالی و آسیا فراهم شده است. تمامی محققانی که برای یافتن درمان بیماری کووید ۱۹ تلاش می‌کنند می‌توانند از این طریق به رایانه‌های کوانتومی این شرکت دسترسی پیدا کنند.

 D-Wave رایانه‌های کوانتومی رایگان در اختیار محققان
D-Wave رایانه‌های کوانتومی رایگان در اختیار محققان

الن باراتز، مدیرعامل شرکت D-Wave درباره‌ی اقدام اخیر گفته است:

سرویس ابری Leap 2 به یک حلگر هیبریدی مجهز شده است که منابع سنتی و کوانتومی را با هم ترکیب کرده و امکان حل مسائل بسیار پیچیده با ۱۰ هزار متغیر کاملا پیوسته را فراهم می‌کند. نشان دادن عکس‌العمل مناسب به همه‌گیری فعلی مستلزم به‌کارگیری خلاقیت و یافتن راهکارهای جدید برای حل مسائل است. معتقدیم که با ترکیب تخصص شرکا و مشتریانمان با پردازش کوانتومی هیبریدی می‌توانیم منبع قدرتمندی برای افراد، سازمان‌ها و دولت‌هایی که در سرتاسر جهان به‌سرعت و به شکل مشارکتی برای ایجاد راهکارها تلاش می‌کنند فراهم آوریم.

به‌گفته‌ی باراتز، این پروژه از حدود یک هفته و نیم پیش شروع به شکل گرفتن کرده است. او همچنین تأکید کرده است که گروه‌های تحقیقاتی استفاده کننده از سرویس ابری کوانتومی این شرکت به رایگان یک مجوز تجاری دریافت خواهند کرد و از سطح دسترسی ویژه‌ای برخوردار خواهند بود.

منبع
venturebea
0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x