اخبارمعرفی سرویس

Siri، الکسا یا Google Assistant ؛ کدام دستیار هوشمند عملکرد بهتری دارد؟

شاید بسیاری از ما هیچگاه از دستیارهای هوشمند در زندگی روزمره خود استفاده نکنیم ولی باید این حقیقت را قبول کنیم که آینده متعلق به این ابزارهای کاربردی است و از همین حالا می‌توان حدس زد که زندگی با این دستیارها چقدر هیجان‌انگیز خواهد بود. اما در میان دستیارهای هوشمند فعلی، عملکرد کدامیک بهتر از دیگران است؟

سال‌هاست که دستیارهای هوشمند در بستر گوشی‌های هوشمند و یا ابزارهای خانگی در زندگی ما وارد شده‌اند و هر فردی که گوشی هوشمندی داشته باشد می‌تواند از آنها استفاده کند. در حال حاضر معروف‌ترین و محبوب‌ترین دستیارهای هوشمند متعلق به سه شرکت گوگل، آمازون و اپل هستند که آنها را با اسامی Google Assistant، آمازون الکسا و یا اپل سیری می‌شنایم.

همانطور که در مقدمه مطلب گفتیم هدف بررسی برای رسیدن به پاسخ این سوال است که عملکرد هوشمند کدام دستگاه بهتر از دیگران است. تیمی موسوم به Gene Munster که از زیرمجموعه‌های موسسه تحقیقاتی Loup Venture در بررسی‌های منظم سالیانه خود به انجام آزمون‌هایی روی این سه دستیار مبادرت نموده که می‌تواند تا حد زیادی ما را با عملکرد فعلی هوشمند آنها آشنا کند.

Siri، الکسا یا Google Assistant
Siri، الکسا یا Google Assistant

در اولین آزمون این تیم اقدام به مطرح نمودن ۸۰۰ سوال از دستیارهای هوشمند برای بررسی میزان قدرت آنها در فهم سوالات و پاسخ‌دهی نموده که در این تست گوگل اسیستنت با پاسخ صحیح نزدیک به ۹۲.۹ درصد عملکردی بسیار عالی از خود نشان داده است.

در این مرحله دستیار سیری اپل توانسته ۸۳.۱ درصد و الکسا نیز ۷۹.۸ درصد، پاسخ صحیح را به سوالات مطرح کند.

این نتایج پیشرفت قابل ملاحظه دستیار سیری اپل را نشان می‌دهد که در سال گذشته توانسته بود ۷۹ درصد از سوالات را پاسخ دهد. در عین حال بهترین پیشرفت مربوط به الکسا است که سال گذشته ۶۹ درصد سوالات را با دقت قابل قبول پاسخ داده بوده و حالا با جهشی خیره کننده به ۷۹.۸ درصد رسیده است. همچنین دستیار گوگل اسیستنت نیز با رسیدن به ۹۲.۹ درصد از ۸۶ درصد سال گذشته نیز مشمول پیشرفتی بسیار مناسب در مقایسه با سال گذشته شده است.

Siri، الکسا یا Google Assistant
Siri، الکسا یا Google Assistant

همچنین این تیم ریز جزئیات تست‌های خود را نیز منتشر کرده است که نشان می‌دهد هر دستگاهی در کدام دسته از اطلاعات و سوالات مطرح شده عملکرد بهتری دارد.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید به جز فرامین صوتی که Siri در آنها بهترین عملکرد را دارد در بقیه تست‌ها شامل تست‌های محلی مانند پرسیدن سوالی در خصوص آدرس‌های محلی، سوالات تجاری و مالی، دستورات مسیریابی، دستورات مربوط به اطلاعات عمومی، گوگل اسیستنت بهترین عملکرد را از خود نشان داده است.

Siri، الکسا یا Google Assistant
Siri، الکسا یا Google Assistant

در انتهای این گزارش نیز آمده که عملکرد هر سه دستگاه به نحوی غیر منتظره عالی بوده و اگر این روند ادامه پیدا کند می‌توانیم در چند سال آینده به صورت کامل امور خود را به دستیارهای هوشمند سپرده و انتظار انجام همه نوع کاری را از آنها داشته باشیم.

0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x