اخبار

ارزش بیت کوین در یک روز گذشته ۴۸ درصد سقوط کرد

بیت کوین

بیت کوین روز پنجشنبه در میان نوسانات در بازارهای cryptocurrency سقوط کرد ، و معامله گران با اشاره به ترس از آسیب اقتصادی ناشی از بیماری همه گیری کرونا ویروس ، معاملات معامله ای را در کل دارایی ها اعلام کردند.

بزرگترین cryptocurrency در معاملات صبحگاهی تا ۲۵ درصد کاهش یافت و قبل از عقب افتادن برخی از ضررهای آن. این در حالی است که آخرین بار در حدود ۲۲ درصد ، ۶،۱۳۰.۴۳ دلار گذشته بود و بیشترین ضرر روزانه خود را در پنج سال به همراه داشت.بیت کوین بیش از ۳۰ درصد از ارزش خود را در پنج روز گذشته از دست داده است ، و از این طریق ضررهای شدیدی را برای دارایی ها از سهام تا نفت به ارمغان می آورد ، زیرا ویروس های همه گیر در زندگی روزانه میلیون ها دلار خراب است.

افت قیمت اخیر بیت کوین (BTC) بخش عمده ای از سود سالانه آن را پاک کرده است.

بر اساس شاخص قیمت بیت کوین CoinDesk ، بالاترین ارزش ارز رمزپایه به ارزش بازار در حال حاضر نزدیک به ۸۷۳۰ دلار معامله می شود – که فقط ۹.۳ درصد از قیمت افتتاحی سال ۷.۱۶۰ دلار است.فقط یک ماه پیش ، cryptocurrency گزارش افزایش سود سالانه به بیش از ۴۵ درصد را نشان می داد. در آن زمان ، قیمت ها در صعودهای چند ماهه نزدیک به ۱۰ هزار و ۵۰۰ دلار معامله می شدند.

بیت کوین

قیمت

قیمت این رمزارز از ۷٬۶۵۰ دلار به ۵٬۵۰۰ دلار کاهش پیدا کند، این روند نزولی با همان شدت از ساعت ۱۱ دیشب به‌وقت گرینویچ از سرگرفته شد. در بازه‌ی زمانی یادشده، قیمت بیت‌کوین با کاهش دوباره‌ی ۲۴ درصدی، تا ۴٬۶۷۹ دلار سقوط کرد؛ کاهشی که از ماه  آوریل سال ۲۰۱۹ سابقه نداشته است.

تغییرات قیمت در این روز، به‌معنی نابودی تمامی دستاوردهای بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ و ۵۸٫۰۷ درصد کاهش قیمت ارز دیجیتال یادشده در کمتر از یک‌ماه درقیاس‌با بالاترین قیمت در سال ۲۰۱۹ است؛ بالاترین قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۰٬۵۰۰ دلار بود. همچنین، داده‌های به‌دست آمده از وب‌سایت Coin360 نشان می‌دهد، حجم بازار بیت‌کوین تنها در عرض یک‌روز با کاهش ۴۸٫۳ میلیارد دلاری، از ۱۳۷٫۸ میلیارد دلار به ۸۹٫۵ میلیارد دلار رسیده و شدیدترین افت را از سال ۲۰۱۳ میلادی تجربه کرده است.

Cointelegraph

بانک مرکزی ایالات متحده با امید جلوگیری از ریزش بیشتر سهام و دارایی‌ها، قصد دارد ۱٫۵ تریلیون دلار به بازار تزریق کند؛ بااین‌حال، تزریق ۵۰۰ میلیارد دلار که اولین بخش از این مبلغ است، با موفقیت اندکی همراه بود و شاخص دائوجونز در پایان معاملات دیروز با ثبت رکوردی تاریخی، ۱۰ درصد سقوط را تجربه کرد. 

جیمی فرخار

جیمی فرخار ، مدیر نمونه کارها در شرکت رمزنگاری NKB مستقر در لندن ، گفت: “ما در تمام بازارهای دارایی ریسک پذیر نبوده ایم.” “بیت کوین مطمئناً از این امر مصون نیست.”سهام جهانی پس از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سفر به اروپا را برای ممانعت از تاج ممنوع کرد ، وارد بازار خرس و نفت شد.این بیماری بسیار عفونی به سرعت در اروپا و به طور فزاینده ای در ایالات متحده گسترش می یابد و همه جنبه های زندگی را از آموزش گرفته تا سرگرمی مختل می کند.

سقوط بیت کوین همچنین ادعای طرفداران مبنی بر اینکه در مواقع استرس ژئوپلیتیکی به عنوان یک پناهگاه امن عمل می کند ، تضعیف شده است.بن سبلی ، شریک در BCB Group ، کارگزاری رمزنگاری گفت: “روایت مبنی بر اینکه BTC یک” دارایی ایمنی “است و بیشتر شبیه به” طلا دیجیتال “است هنوز نمی تواند در بازارهای اصلی خارج از جامعه رمزنگاری صعود کند.”

افت شدید ، بیت کوین را برای سال ۲۰۲۰ و پس از شروع جدی سال ، به عمق مناطق منفی سوق داده است.در شش هفته اول سال ۲۰۲۰ ، بیت کوین تقریباً نیمی از آن افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران شرط می بندند که ترکیبی از عوامل فنی arcane در کد آن و انتظارات از پذیرش جریان اصلی منجر به کاهش قیمت می شود.

بیت کوین

شاخص دائوجونز و اس‌اند‌پی

هرکدام با کاهش یک‌درصدی روبه‌رو بودند. به‌همین‌ترتیب، معاملات آتی طلا نیز ۰٫۸۷ درصد کاهش داشته‌اند و درهمین‌حال، ارزش بازار نقره، کاهشی ۱٫۵۶ درصدی را تجربه کرده است. باتوجه‌به وضعیت نامعلوم اقتصادی ناشی‌از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، اعتماد سرمایه‌گذاران به بازار سهام ازبین رفته است و آن‌ها تمایلی به ریسک روی دارایی‌هایشان ندارند.

همان‌گونه که پیش‌تر وب‌سایت Cointelegraph گزارش کرده است، بانک مرکزی ایالات متحده با امید جلوگیری از ریزش بیشتر سهام و دارایی‌ها، قصد دارد ۱٫۵ تریلیون دلار به بازار تزریق کند؛ بااین‌حال، تزریق ۵۰۰ میلیارد دلار که اولین بخش از این مبلغ است، با موفقیت اندکی همراه بود و شاخص دائوجونز در پایان معاملات دیروز با ثبت رکوردی تاریخی، ۱۰ درصد سقوط را تجربه کرد. چندین رسانه معتبر گزارش کردند که تقریبا ۵۰ درصد از ایالت‌های آمریکا باتوجه‌به هرج‌و‌مرجی که دیروز حاکم بود، اشکال مختلفی از شرایط اضطراری را اعلام کردند که منجربه‌ تعطیلی گسترده‌ی مدارس و تعلیق تمامی رویدادهای ورزشی حرفه‌ای شده است. با درنظر گرفتن وضعیت فعلی بازارها، به‌نظر می‌رسد سقوط ارزش سهام و قیمت رمزارزها در معاملات آغازین روز جمعه نیز ادامه یابد.

در زمان نگارش مطلب پیش‌رو، قیمت بیت‌کوین با اندکی جهش به ۵٬۱۰۰ دلار رسیده است؛ اما در بلندمدت، چشم‌انداز روشنی درباره‌ی ارزش این ارز دیجیتال وجود ندارد و نمودار روزانه، تغییرات احتمالی قیمت بیت‌کوین را مشخص نمی‌کند. کاهش خرید و افزایش غیرمنتظره‌ی فروش رمزارزها که درنتیجه‌ی سرعت بالای کاهش قیمت‌ها حاصل شده است، نشان می‌دهد در شرایط کنونی دلال‌ها تمایلی به خرید بیت‌کوین ندارند.

Ashish Singhal ، مدیرعامل تبادل رمزنگاری CoinSwitch گفت:

“به نظر می رسد احساس کلی عدم اطمینان به عنوان عامل محرک تصمیمات سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خرده فروشی در انواع سرمایه گذاری های مختلف از جمله بیت کوین است.”

در زمان مطبوعات ، سهام اروپایی سبز چشمک می زند ، احتمالاً در پشت نرخ تعجب آور نرخ ۵۰ برابری که توسط بانک انگلیس کاهش یافته است.با این حال ، احساسات بازارهای گسترده با آینده معاملات S&P 500 پایین ۲٪ کاهش می یابد ، زیرا گسترش coronavirus هیچ نشانه ای از کند شدن در خارج از چین را نشان نمی دهد. در همین حال ، قیمت نفت در هر دو طرف اقیانوس اطلس حداقل ۱.۵ درصد کاهش یافته است.

نمودارهای فنی نیز نشان می دهد که مسیر حداقل مقاومت به سمت نزولی است.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x