مقالات

اوله گانار سولسشیر سرمربی منچستریونایتد

به بررسی سرمربی تیم منچستر یونایتد(شیاطین سرخ) می پردازیم،با ریور وب همراه باشید.

 مربیگری اوله گانار سولسشیر در یونایتد (شیاطین سرخ)

یک بار دیگر به یونایتد بازگشته،در حالی که دو قهرمانی لیگ را با مولده در سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ کسب کرد و در سال ۲۰۱۳ هم فاتح جام حذفی نروژ شد، او پیش از این هم در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ مربی تیم جوانان یونایتد و تیم رزرو باشگاه بود و حتی در سال ۲۰۱۰ فاتح رقابت های لیگ رزروها هم شد .

 

سولسشیر solskjaer

 

مشورت

آقای سولسشیر از باشگاه مولده به منچستر یونایتد پیوست و بیش از یک دهه در اولدترافورد حضور یافت او گلهای زیادی برای منچستریونایتد به ثمر رساند که از جمله آنها گلی بود که سبب شد منچستریونایتد قهرمان لیگ قهرمانان در فصل ۹۹ ـ ۱۹۹۸ شود . اوله گونار در سال ۲۰۰۷ و پس از اعلام بازنشستگی ، به کادر فنی این تیم پیوست .

آقای سولسشیر از روزهای بازگشت می‌گوید : « بازگشت من به نروژ به عنوان مربی کار سختی بود . زیرا بازگشت همیشه کاری دشوار است . امّا من در منچستریونایتد ، پایه‌های مربیگری خود را به شدّت قدرتمند ساخته بودم . من به مدت سه سال و نیم در یونایتد مربی بودم . همچنین یازده سال بازیکن این تیم بودم . اگر نمی‌توانستم از سرآلکس فرگوسن چیزی یاد بگیرم ، هیچ کس دیگری در این دنیا نمی‌توانست به من چیزی یاد دهد ! به عبارت ساده‌تر در آن حالت ۱۴ سال از عمرم به هدر رفته بود ! فکر می‌کنم که خوب است در مربیگری ، مرحله به مرحله پیش رفت . این موضوع را با سر الکس فرگوسن در میان گذاشتم . او هم موافق بود و اعتقاد داشت که پرداختن به مربیگری در نروژ ، تصمیمی مناسب است . چنین تصمیمی هم برای من و هم برای خانواده‌ام مناسب بود . »

 

سولسشیر solskjaer

 

وگارد واگبو

شهر مولده همیشه به تیم مولده افتخار می‌کرد و افتخارات باشگاه همواره فراتر از اعتبار شهر مولده بود . آنها قبل از این که قهرمان لیگ نروژ شوند ، هفت بار نایب قهرمان این رقابت‌ها شده بودند و دوبار نیز فاتح جام‌حذفی شده بودند .

وگارد واگبو Vegard Vagbo در سال ۲۰۱۳ درباره مربی تیمشان گفت : « او در حال حاضر محبوب‌ترین مرد شهر است . وقتی سه سال پیش به این شهر آمد ، همچون یک مرد بسیار بزرگ مورداستقبال مردم واقع شد . زیرا همواره آرزوی مردم بود که او مربیگری تیم شهر را عهده‌دار شود . با این حال کسی فکرش را نمی‌کرد که این اتفاق رنگ واقعیت به خود بگیرد . بنابراین وقتی که سولسشر قرارداد امضاء کرد و به شکل رسمی آغاز به کار کرد . اتفاقی بزرگ در شهر رخ داده بود . اکنون که مولده قهرمان لیگ نیز شده است . موقعیت ما نسبت به گذشته بهتر هم می شود . احترام و علاقه مردم به اوله گونار هم بیشتر خواهد شد . »

 

اوله گانار سولسشیر بعد از نایب قهرمانی

آقای سولسشیر نیز بلافاصله پس از قهرمانی لیگ ، برنامه‌ریزی برای آینده را آغاز کرد ،آقای اوله گونار سولسشیر که در این باشگاه مشغول تکمیل آموخته‌های خود از مربیگری بود ، در آن روزها گفت : « هیچ‌گاه این رؤیا را در سر نداشتم که به عنوان یک مربی ، موفقیت‌هایی خیره‌کننده به دست آوردم . به عنوان یک بازیکن ، دوران حرفه‌ای خارق‌العاده‌ای را سپری کردم و به آن ،‌ افتخار می‌کنم . همین امر هم سبب می‌شود که به عنوان مربی ، فشار کمتری را روی خود ، احساس کنم و کسب موفقیت و ارضای جاه‌طلبی ، اهمیت چندانی برایم نداشته باشد .

در حال حاضر به خودم می‌گویم مدتی دیگر در مولده خواهم ماند و بنابراین هرگونه فکری که درباره آینده می‌کنم ، باید مربوط به آینده تیم مولده باشد . در عین حال ، باید از لحظه حال و هفته آینده خود هم لذت ببرم . طبیعی است که هم برنامه کوتاه‌مدت داشته باشم و هم بلندمدت،در حال حاضر از شرایط زندگی‌ام لذت می‌برم ؛ از بازیکنانم توقع پیشرفت دارم و همین‌طور از شخص خودم . هدف اصلی‌ام هم توسعه و رشد تیم است . »

 

ole gunnar solsjaer

 

 

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
دکمه بازگشت به بالا
بستن