آیفونتلفن همراهرپورتاژ آگهیکمپانی اپل

در صورت فراموش کردن اپل آیدی چه باید کنیم؟


یکی از شایع‌ترین مشکلات گوشی‌های آیفون که کاربران زیادی تاکنون با آن روبه‌رو شده‌اند، فراموش کردن رمز اپل ایدی است. در این صورت، امکان وارد شدن به اپ استور و دانلود اپلیکیشن‌های جدید، یا وارد شدن به آیکلود و آیتونز غیرممکن خواهد شد. در این مقاله، سعی داریم تا نحوه ریست کردن و بازیابی رمز فراموش‌شده اپل آیدی (Apple ID) را آموزش بدهیم.

فراموش کردن رمز اپل ایدی

باوجود قیمت گوشی آیفون که سرسام‌آور است، فراموش کردن رمز اپل ایدی می‌تواند به یک مشکل جدی و استرس‌زا برای بسیاری از کاربران iOS تبدیل بشود. درصورتی‌که Apple ID خود را فراموش کردید، نگران نباشید، برای ریست کردن و بازیابی آن روش‌های مختلفی وجود دارد که در زیر به بیان آن‌ها پرداخته‌ایم.

روش اول با استفاده از کامپیوتر

در این روش، مطابق با شکل وارد سایت appleid.apple.com شوید و در صفحه پیش رو، روی گزینه «Find your Apple ID» کلیک کنید.

پس از کلیک روی این گزینه، به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که از شما درباره اطلاعاتی پرسش می‌شود. این اطلاعات شامل اسم، فامیل و ایمیل‌ یا ایمیل آدرس‌هایی است که هنگام ساخت اپل ایدی وارد کرده‌اید. پس از پاسخ به همه آن‌ها، روی گزینه «Next» ضربه بزنید.

پس از کلیک روی این گزینه، به صفحه بعد هدایت می‌شوید، در این صفحه باید تاریخ تولدتان را به‌صورت میلادی وارد کنید. سپس دوباره روی گزینه Next ضربه بزنید.

حال به دو روش می‌توانید رمز فراموش‌شده خود را به دست آورید، Email authentication یا Answer security questions. روی یکی از این گزینه‌ها کلیک کنید و درنهایت روی Next ضربه بزنید. به‌این‌ترتیب یکی از شایع‌ترین مشکلات گوشی‌های آیفون که شامل فراموشی اپل آیدی است، حل خواهد شد.


روش اول: Email Authentication

با انتخاب این گزینه، ایمیلی به آدرس ایمیل‌تان که همگام‌سازی شده با حساب کاربری‌تان است، ارسال می‌شود. این ایمیل حاوی یک لینک تایید است که با کلیک کردن روی آن هویتتان مورد تایید قرار خواهد گرفت. به یاد داشته باشید، درصورتی‌که‌ می‌توانید از این گزینه استفاده کنید که به آدرس ایمیلی که هنگام ساخت اپل آیدی وارد کرده‌اید، دسترسی داشته باشید.

روش دوم: Answer security questions

در این روش، دو سوال امنیتی از شما پرسیده خواهد شد. این دو سوال، همان پرسش‌هایی است که هنگام ساخت اپل آیدی از شما پرسیده شده است. درصورتی‌که پاسخ فعلی‌تان با پاسخ‌های گذشته شما تطابق داشته باشد، هویتتان تایید خواهد شد.

در این صورت، به صفحه‌ای جدید هدایت خواهید شد. در این صفحه، از شما تقاضا می‌شود که پسورد جدید خود را وارد کنید. پس از تایید پسورد جدید، روی گزینه reset password مطابق با شکل ضربه بزنید.


روش دوم فراموش کردن رمز اپل ایدی: استفاده از گوشی آیفون یا آیپد

با یک دستگاه iOS، مانند آیفون یا آی‌پد نیز می‌توانید رمز فراموش‌شده خود را به دست آورید. برای این منظور، گزینه setting را لمس کنید و وارد بخش تنظیمات گوشی آیفون خود بروید. ازآنجا روی گزینه iTunes & Apple Store کلیک کنید. با کلیک روی گزینه، صفحه‌ای برایتان نمایش داده خواهد شد، مطابق با شکل زیر روی گزینه view Apple ID کلیک کنید.


آدرس ایمیلی‌ که پس از ضربه روی این صفحه برایتان نشان داده خواهد شد، همان اپل ایدی شماست.

در آخر

در صورتی‌که طی انجام هریک از مراحل گفته‌شده در بالا دچار مشکل شدید، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی تکنولایف به آدرس www.technolife.ir مراجعه کنید یا با یکی از شماره‌ تلفن‌های واحد فروش این فروشگاه تماس بگیرید:

۰۲۱-۹۱۰۷۷۵۰۰

۰۲۱-۴۷۷۰۸۰۰۰

شایان‌ذکر است این فروشگاه یک مرجع معتبر برای مقایسه انواع قیمت گوشی است.

0 0 votes
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا